Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék, amelynek nincsen túlságosan nagy mozgásigénye, és okos, de mégis kis-középtermetű.

2014. máj. 4. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát azért még írhatnál néhány dolgot, pl mennyit tudnál vele foglalkozni napi szinten?
2014. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a havaneset ajánlom. Nincs olyan nagy mozgásigénye, de azért nem is az a tipikus gazdi ölében ülős szobakutya, szóval napi 1-2 óra intenzív mozgás kell neki :) egyébként, okos, könnyen tanítható, szeretetre mélzó kutya
2014. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Viszonylag keveset tudok foglalkozni vele, mert suliba járok.(5-6 órát tudok vele foglalkozni)

A szőre annyira ne hulljon.

2014. máj. 4. 09:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem várj vele,mert egy kölyökkel 3 óránként le kell menni,hogy szobatiszta legyen és sokkal többet kell vele foglalkozni.És nem lehet 2 nap után egyedül hagyni,mert neked suliba kell menni,szülőknek meg dolgozni.Legalább 1 hétig vele kell lenni otthon.


Ha már idősebb kutyát választasz,aki például már alapból szobatiszta,akkor már működhet a dolog.

Én azt javaslom,látogass el pár menhely honlapjára és nézelődj olyan kutyák között,akik alapból szobatiszták és nem valami hiper pörgős egyedek.

Vagy válassz macskát :D

2014. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Várd meg a nyarat és vegyél egy Cavalier spánielt
2014. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a spániel nem nagy mozgásigényű ám tényleg XD vadászkutya könyörgöm...:D
2014. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
papillon, pembroke welsh corgi.. itt van a rangsor az inteligencikájukról: [link]
2014. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon átgondolnám. Ha nem tudsz vele eleget foglalkozni, nem éri meg. Inkább halaszd el, addig olvass, nézz utána dolgoknak, mert nem elég szeretni egy kutyust, rengeteg meló van vele, csak ezt sokan nem figják fel mielőtt kutyát vesznek.
2014. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Napi 5-6 óra foglakozás mellé szerintem mehet egy mudi.


Terelőkutya, nagy mozgásigényű de napi 5-6 óra normális foglalkozás mellett szerintem lemozgatható.

2014. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha olyat keres, aminek nem túl nagy a mozgásigénye, akkor gondolom a napi 5 órában nem végig mozgatni szeretné...gondolkozzunk már, ne ajánljuk be egy pörgős mudit. A cavaliert eleve társasági kutyák közé soroljuk, és nincs a többi spánielhez képest nagy mozgáésigénye. Prembroke welsh corgira, papillonra gondolom, ha suliba jár, nem nagyon telik, vagy hát nem tudom hány tanulónak van 300 ezer a zsebében.

Kérdező, kb mindegyik társasági kutya megfelel az igényeidnek, mindegyik tanítható. Pluszban mondanám még az agarakat.

2014. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!