Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?...

Milyen kutya illik hozzám? Olyan kutyust szeretnék amelyik nem túl nagy, nem túl hosszú a szőre. Először a border collie-re gondoltam, de azok meg nagyon aktív kuutyus, de én simán lefárasztom őt. Agility-re is szeretnék vele menni. Szerintetek jó?

Figyelt kérdés

2014. márc. 2. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
magyar vizsla? Az is nagyon energikus, és a szőre sem hullik. A border collie az hosszú szőrű.
2014. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Vizsla szore nem hullik...jo vicc
2014. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
minden kutyának hullik a szőre valamilyen szinten,főleg vedléskor - nem azt mondtam, csak azt hogy annak rövid a szőre!
2014. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Firestorm ***** válasza:

A vizsláé hullik,mint a rossz nyavaja tapasztalatból mondom...

Border jó,esetleg belga juhász/Malinois,mudi,vizsla vagy valamilyen aktívabb keverék.

2014. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, le tudod fárasztani, és sportolnál is vele, akkor jó a border. De a mudi is megfelelne - kicsit rövidebb a szőre, és kisebb.
2014. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Először én is a vizslára gondoltam.
2014. márc. 2. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:
azt megnézem amikor egy border colliet simán lefársztasz!!! Napi 3 óra intenzív sport és mikor hazamegyünk nyoma sincs !! Szóval kérlek nem mondj hülyeségeket még ha azt hiszed magadról akkor előbb gondold át és nézz utána
2014. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy a Bordernek van a legigényesebb szőre,de nálunk tavasztól őszig folyamatos fésülés van a bogáncsok és a toklászok miatt (nyilván ez lakáskutyára kevésbé jellemző). Vedléskor szőrtenger van, nyáron gyakran speciális fésűt kell használnunk, hogy az elhalt szőrzettől megszabadítsuk. Amúgy ha az életformád megengedi (nem jársz iskolába, kötetlenebb a munkaidőd, szabadak a hétvégéid, szeretsz sportolni), akkor elképzelhetőnek tartom. Szerintem nem kell a border tartást túlmisztifikálni, de valóban nagy mozgásigényűek.
2014. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Border collie= nap szinten 8 óra mozgás, ez fizikailag elég.

Mentálisan is le kell fárasztani ami úgy szint 2 órát vesz igénybe.

Én is bordert szeretnék. Már egy ideje tervezem teljes életmód váltást igényel.

2014. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

napi szinten 8 óra mozgás, na azt megnézném :DD

borderem van, még mielőtt kérdezed. nem kell túlmisztifikálni ezt az egészet. sok foglalkozás, mozgás kell nekik? igen, de nem kell túlzásokba esni. rengetegen tartanak bordert iskola, egyetem, munka mellett és semmi baja a kutyáknak.

2014. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!