Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétánál ha idegen kóbor kutya...

Sétánál ha idegen kóbor kutya támad meg titeket, te véded a kutyád, vagy ő téged?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 20:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Hát nálunk szerencsére még nem fordult elő ilyesmi, de az én kis padlócirkálóm biztos megpróbálni megvédeni, de végül úgyis én védeném őt :)
2009. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Egymást védjük!:)
2009. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Én őt.


Egyszer a német juhászomnak nekitámadt egy dobbermann. Szerencsére nem egyedül voltam (apukám velem volt) és gáz spray-el lefújta.

(Most kapni fogok az állatvédőktől, dehát azért ne ugorjon már a kutyám nyakának egy "kóbor" kutya. Amúgy inkább a gazdája érdemelte volna meg a lefújást, mivel azt szokta csinálni, hogy délutánonként kiengedi az erdőbe, hogy "sétáltassa meg magát" És rendszeresen nekitámad az idegen kutyáknak. De ugyanúgy az embereknek is...)

2009. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Én őt. Mivel tacsi.

Egyszer ránk szaladt egy német juhász, sikerült elzavarnom. Aztán az erdőben a juhász 3 pulija, azokat is elzavartam.

Aztán egy nagyobb keverék, amit nem tudtam elzavarni, ezért felkaptam az ölembe a tacsimat, mert már cibálni akarta..jött a gazdája,és még ő is csak bőrkesztyűvel fogta meg a saját kutyáját..

Mondtam is neki a magamét, hogy ha ilyen állat a kutyája, hogy még ő is fél,miért nem csináltatja meg a rohadt kerítését..szerencsére nem lett bajunk.

2009. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
A múlt héten tépett szét itt nálunk a városban egy kóbor nagy juhászkutya egy pórázon sétáltatott mopszot... :( A belvárosban! Aztán a rendőrök fogták be egy ipartelepen 2 nap múlva... nem tudom, mi lett volna, ha mi futunk vele össze... én nagyon félek az ilyen kutyáktól, és bármennyire is mondják sokan, hogy nem kell félni, de pont itt vannak az ilyen esetek. Ezt a szerencsétlen mopszot sem tudta megvédeni a gazdája, pedig pórázon volt... szerintem én is szerezni fogok gázspray-t... :(
2009. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a dolog,h ha séta közben kóbor, kóborló kutyát látok, akkor megpróbálom kikerülni. A kutyasétáltatásnak nem abból kell(ene) állnia,h megy az ember a póráz végén és se lát, se hall. Sok ilyet láttam már, azért írom.

Ha viszont elkerülhetetlen a dolog, akkor először ráordítok a kutyára,h takarodjon. Ha nem megy, akkor megdobom, ha ez sem használ, akkor elengedem az enyémet és lesz ami lesz. Szerencsére egy elég nagy és erős németjuhász keverékem van, aki megvéd.

Egyébként volt már rá példa,h két az enyémnél nagyobb kutya támadott meg minket. Mivel van egy kistestű kutyám is, aki akkor még kölyök volt nem tudtam hirtelen mit csinálni felkaptam a picit ölbe. Mire észbe kaptam a nagy kutyám neki rontott a két, nála nagyobb kutyának (egy nj és egy husky-szerű volt). A két nagy kutya, akik mellesleg gazdival voltak úgy meglepődött az én magát kétszeresére felfújó kutyámtól,h kb 5másodperc farkasszemet nézés után inkább elballagtak. :D Az enyém meg még ment utánuk,h nehogy vissza merjenek jönni. :P

2009. dec. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Hát nekem pont egy mopszom van:(. Ő nem fél semmitől, és játszik bárkivel. De azért szerintem meg tudom védeni. Én azt tudom ajánlani annak aki fél attól, hogy megtámadja egy nagy kutya, az vegyen egy gázspray-t. Lehet rá engedélyt kérni, és viselni. Attól elfut minden nagyobb kutya.
2009. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ő megvéd. Igaz, hoyg labrador - drótszőrű magyar vizsla keverék, de nem gond. Simán megvéd. Kuytától, embertől. Sokat sétálunk este, és többször volt már, hogy kutya támadott, és ember is kötekedett már. Simán nekiugrott.

Szerintem ez így van rendjén, egy bernáthegyinek és egy yorkienak is meg kell védnie a gazdáját, még ha tudja, hogy az élete múlik is rajta. Ezért kutya a kutya.

2009. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Bullmasztiffom van, de azért volt rá példa h bejött hozzánk egy idegen elmebeteg kutya,feleakkora mint az enyém én meg rohantam szétszedni őket, nehogy baja legyen :D(mármint az enyémnek)amúgy már nem is tépték egymást hanem az enyém fogta a korcs nyakát....

Sztem ez ösztönös. Volt beagle-m is, séta közben felénk futott 2 németjuhász, én meg felkaptam az enyém és csak ordítottam ezekre, meg rugdostam ahogy bírtam, míg jöttek segíteni.Meleg helyzet volt, résen kell lenni!!!

2009. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Az én 1 éves westie szukám nemrég nekiment egy boxer kannak, mert morgott rám.. Ha nem láttam volna nem hinném el ami történt..
2009. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!