Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírátok, hogy szerintetek...

Leírátok, hogy szerintetek mik a legmegfelelőb tartási körülmények egy kutya számára?

Figyelt kérdés
Pl. hogyan éljen, mennyit foglalkozzanak vele, mikor hordják dokihoz, stb.? Mi az ami már túlzás? Mi állatkínzás?
2014. máj. 7. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz akkor kell vinni ha eljött az oltás ideje, vagy ha beteg.Szerintem a kutyával naponta legalább 3 órát kell foglalkozni, de a 3 óra semmi ha abban benne van a séta+játék+agyilagi fárasztás.Kb. szerintem 5 óra naponta, vagy 4.Jó körülmények között, jól szigetelt kutyaházban, szalmával, pokrócokkal. (vagy jó meleg fekhely) Sok-sok kirándulás kell a kutyának, de már túlzás szerintem ha pl. az embernek egy yorkija van és mindenhova magával cipeli. (legyen az bolt, stb....) Állatkínzás ha a kutyát egész nap láncon tartják, ha pl. a kert tele van nem tudom mivel.Mint pl. a környékünkön az egyik háznál az udvar tele van faágakkal, szöggel, dróttal, a kutyát nem viszik sétálni, nem foglalkoznak vele, alig van helye mozogni.A kerítés is már rossz, kitudja dugni a fejét rajta, de legalább ha valaki elmegy a kerítés mellett mindenki megsimogassa a kutyust.
2014. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-Napi 3-4 óra foglalkozás/séta (játék, agyi fárasztás, testi fárasztás)

-Napi 3-4x séta

-Teljes mértékben családtagnak számítson (sokaknak a kutya csak teher, csak azt nem értem akkor miért vállalták)

-Jól szigetelt, minőségi kutyaházban lakjon vagy pedig bent, esetleg felváltva (benti-kinti)

-Sok programmban részt tudjon venni (pl. kirándulás)

-Ne kelljen nélkülöznie

-Orvoshoz akkor kell menni ha beteg (ha van pénz rá, ha nincs, meg kell oldani!), vagy ha oltást kap, esetleg ha valami szokatlan tünet jelentkezik

-Minőségi tápot kapjon

-Legyen lehetősége más kutyákkal ismerkedni, játszani, szocializálódni

Állatkínzás szerintem az is ha még soha nem volt sétálni egy kutya, csak kertben tarják, meg persze a láncon tartás. A szaporítás is, szóval az ivartalanítás elkerülése sem felelős állatartók viselkedése véleményem szerint.

2014. máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért egy kerti kutyának a napi 3-4-5 óra erős túlzás. Persze örül neki meg minden,.de ha helyesen foglalkozol vele, 2 óra még egy aktívabb kutyának is elég tud lenni.
2014. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Állatbarát tartási körülményeket csak az tud biztosítani a kutyának, ahol mindig van otthon valaki, és hajlandó foglalkozni vele az egész család. Mai világban sajnos kevesen tudnak ennek megfelelni! Igazából az a fontos, hogy törődjenek vele eleget, ne hagyják felnőni, mint egy gazt, és csak odadobják neki a kaját.
2014. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!