Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kézből etetés-e? (többi...

Kutya kézből etetés-e? (többi lent)

Figyelt kérdés
A kutyámmal, nagyon jól megvagyunk. Néhány trükköt is tud. Két és fél éves. Mindig mikor trükköket tanulunk, úgy jutalmazom hogy leteszem a földre. Soha életemben nem adtam a kezemből ételt egy kutyának, és ettől félek is. Tudom, hogy nem jó megoldás le tenni a földre, de nem merem a kezemből odaadni neki. Nem, mintha nem bíznék benne, mert bízok, soha életében nem ártott egy légynek sem. Segítsetek rajtam, le szeretném győzni a félelmem. (Ha lehet, normális válaszokat kérnék.)

2014. máj. 7. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne félj.Attól félsz, hogy esetleg megharap, vagy mitől? Én imádom amikor a kutyámnak adok jutalomfalatot a kezemből, mert mindig megnyalja a kezemet is.Olyan aranyos.

Vedd a kezedbe a jutalomfalatot, nyújtsd a kutyus elé, ne féljél, nincs mitől.Ha bízol benne, akkor nyugodtan, és a félelmed elszáll! :)

2014. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. máj. 7. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell felned tole. :) Csak nyujtsd oda neki a kezed, es meglatod milyen ovatosan fogja kivenni a falatkat. :) Nagyon tudnak vigyazni a kutyusok a gazdira. :))
2014. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs mitől tartanod! Csak az a lényeg,hogy lassan nyújsd felé az ételt a tenyeredre helyezve ne kapkodj és persze hogy nem bánt. Főleg hogy még szelíd is! :)
2014. máj. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még sosem volt a kutya szájában a kezed, akkor lehet ő sem tudja még hol van a határ ami neked még jó. Ezért először feszítsd ki a tenyered és azon nyújtsd oda. Akkor nem tud véletlenül sem megcsípni. A kutyád nem fog megharapni valószínűleg, de akaratlanul is tud fájdalmat okozni. Ezt is meg kell tanítani, hogy nálad mi a határ. Ha a tenyeredből már szépen kiveszi, akkor nyújtsd oda az ujjaid között. Arra figyelj hogy óvatosan nyúljon érte. Ha esetleg hevesebb mint szeretnéd akkor kapd el a kezed és szólj rá. Hamar rá fog jönni, hogy kell szépen kivenni kézből.

Én a kutyámmal marcangolósat is játszok, azaz bunyózunk, szájába veszi a kezem és csócsálja. Nagyon finoman teszi, még a játék hevében se fog rá erősebben. Ha kézhez van szokva egy kutya akkor csak akkor okoz fájdalmat, ha az volt a célja. De az már egy más történet...

2014. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!! :)
2014. máj. 8. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!