Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel/hogyan hízlaljam fel a...

ToTo32 kérdése:

Mivel/hogyan hízlaljam fel a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy kan amstaff boxer mixem,2 és fél éves,de nincs olyan testben mint szeretném.Járok vele rendszeresen sétálni és heti 1x súlyt húzni.Táppal és házikoszttal etetem.

Sok helyen olvasgattam és napi adagjába egy evőkanál zsírt ajánlanak.

Ti milyen tápot vagy táplálékkiegészítőt ajánlanátok ahoz,hogy rövid időn belül felszedjen pár kilót?

Hájban vagy izomban,nekem mindegy,csak nelátszódjon ki a bordája lihegés közben :D



2014. ápr. 29. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem zsírral! ez butasság, állatorvos vagy tenyésztő, esetleg állateledeles tud ajánlani speciális tápot.

Vagy etesd kicsit többször néhány hétig és meglátod, hogy hogy alakul.

2014. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Napi 3x kap enni.Reggel 8kor táp,Du. 2kor házikaja,este 9kor táp.
2014. ápr. 29. 12:48
 3/9 sippara ***** válasza:
Ő hány kiló? Milyen tápból hány grammot kap egy nap? Mit jelent a "házi kaja" pontosan? Mit jelent a "rendszeres séta", milyen rendszerességgel, mennyi időt, milyen tevékenységekkel kitöltve sétál?
2014. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

18kg most. Reggel 250gramm chappi táp,délután rizs +csirkeaprólék,este megint táp, nap 2x1 multivitamin.

Rendszeres séta heti 4x10km,de itthon is szabadon van 12négyzetméteren.

2014. ápr. 29. 13:25
 5/9 sippara ***** válasza:
100%
Na, hát ott a hiba. A chappinél szó szerint az is jobb lenne, ha friss lószarral etetnéd. A rizs+csirke maradhat, de valami normális tápot kéne beszerezni mellé, amiben van valami puffasztott gabonán és szemétnek számító vágóhídi maradékon (köröm, csőr, toll, ilyesmik) kívül. Ezen kívül heti 4x10 kilométer egy kutyának konkrétan semmi, inkább aktív, szocializálódós, labdázós-frizbizős, tanulós sétákat kéne tartani, és napi szinten. Futástól (labda után), úszástól, ugrálástól (akadályon, vagy frizbi után) fárad és izmosodik is, emellé menjen a prémium táp, vagy nyers (BARF vagy Prey) etetés, és hízni, pontosabban izmosodni fog rendesen. A 18 kiló nevetségesen, kórosan kevés egy boxer és egy amstaff kannak is :(
2014. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Labdázás és más kutyákkal szoci. van minden séta előtt.

Több időm sajnos nincs:(

Milyen tápra váltsak szerinted?Sokan ajánlják az Acana nevű tápot,de sokan negatív véleményt nyílvánítanak róla. :S

2014. ápr. 29. 14:06
 7/9 sippara ***** válasza:
Kezdésnek én Brit Premiumot, vagy Brit Care-t ajánlanék, ár-érték arányban a legjobb tápok közé tartozik mindkettő.
2014. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ennyi idős kutyának napi egy kajának elégnek kellene lenni, a legjobb ha BARF szerint eteted emellé adj neki tápot amennyi az adagolásnál megvan határozva de én annak a híve vagyok minél természetesebb kaját kapjon szval ha van akkor rízst adok neki szénhidrát forrásnak ,a zsírt felejtsd el!!!!
2014. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat mindenkinek!! :)
2014. ápr. 30. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!