Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadja 9éves kiskutyám a...

Elfogadja 9éves kiskutyám a 6éves yorkit?

Figyelt kérdés
Van egy cocker spánielem, 9 éves. Volt amikor pár hétig amíg nem találtunk gazdit befogadtunk utcáról kutyust. Van egy németjuhászunk, ő 1éves, kölyökkora óta nálunk van. Most viszont szeretnék egy yorkit befogadni, 6 éves lány. Szerintetek a spánielem hogy fogadná ezt? Ő is lány. Belebetegedne hogy nem ő van a középpontban? Elmerjem hozni?
2014. máj. 10. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
belebetegedni nem fog. Viszont azt, hogy a kutyád miként fog viszonyulni az újhoz nem lehet megmondani. Jósoláshoz nem hiszem, hogy ért itt valaki.
2014. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy van szocializálva a kutyád. Attól nem tartasz, hogy az egyéves nem fogja elfogadni? Hiszen ő éppen kamaszkorban van, nehezebben kezelhető, én miatta aggódnék inkább.

De mivel a kérdés felmerült, a helyedben nem kockáztatnék.

2014. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az egy éves ő már itt van nálunk kiskutya kora óta. akit hozni szeretnék ő 6éves.
2014. máj. 10. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráhagyod a döntést, akkor mondd meg te, te ismered jól a kutyádat. De mondjuk ha megnevelnéd, hogy ne ő döntse el, ki csatlakozhat a falkához, és ki nem, akkor mindjárt egyszerűbb lenne a helyzet, mert fel sem merülne, hogy a régi kutya miatt aggódni kelljen :)
2014. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok Én értem, hogy a németjuhász már nálatok van, és egyéves, és a yorkie hatéves. Csak te nem érted, hogy a németjuhászod éppen kamaszkorban van, nehezebben kezelhető.
2014. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy megfelelően szocializált kutyánál ez nem jelenthet gondot. Persze előfordulhat olyan, hogy 2 kutya képtelen elfogadni egymást, de ez ritka.

De ha van rá lehetőséged, akkor mindenképp találkozzanak párszor az örökbefogadás előtt. Ha együtt vannak/sétálnak pár órát, akkor látni fogod, hogy minden rendben van e.

2014. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!