Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatosról szeretnék kutyát...

Illatosról szeretnék kutyát kihozni. Jó tanács?

Figyelt kérdés

Olyanoktól, akiknek szintén volt már innen kutyájuk? Kell valamire különösen figyelni?

Azt mennyire engedik, hogy eltöltsek egy kis időt a kutyával, mielőtt elvhozom? Értem itt azt, hogy például a telepen belül megsétáltathatom-e kicsit, hogy megnézzem, hogy reagál a pórázra és a parancsokr?

( Nem is igazán a parancsokra, nem baj, ha nekem kell nevelnem, hanem inkább az állat taníthatósága és koncentrációképessége érdekelne.) köszi:)



2014. máj. 10. 19:39
 1/10 Zowie ***** válasza:
Szia! Nem hinném, hogy abban a rövid időben, amíg kihozzák a kennelből és teszel vele 1-2 kört megfogod tudni állapítani, hogy mennyire tanítható, mennyire tud koncentrálni a kutya. Csak egy kicsit képzeld magad a helyzetébe, nem tudja mi történik vele, végre kijöhet, idegen emberek veszik körül stb.. Majd ha magadhoz veszed és megnyugszik, biztonságban érzi magát akkor fogod ezeket a dolgokat megtudni. Ez csak az én véleményem lehet, hogy tévedek.
2014. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy ez nagyon kevés idő. De azért valamennyi konklúziót biztosan le lehet vonni :) Remélem...

Az a helyzet, hogy menhelyi/gyepmestertelepi kutyám még soha nem volt, csak ideiglenes befogadótól max.

2014. máj. 10. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
igaza van az elsőnek!! nem hoztam onnan kutyát de gondolom hogy bármennyi időt eltölthetsz vele ;)
2014. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hoztam onnan kutyust és nem hiszem, hogy megsétáltathatod...Ez nem menhely, hanem sintértelep, de elég normálisnak tűnnek az ott dolgozók így lehet, hogy megengedik... Kérdezd meg. És kérdezz a gondozótól, sok mindent tudnak mondani 1-1 kutyusról, menj több kört, mielőtt választasz.


Jó tanács: vigyél nyakörvet és pórázt :) Ha nincs kocsid akkor gondold át, hogy haza tudod-e buszozni, nem-e érdemesebb pl. kutyataxit hívni.


Olyan kutyust keress, akinek szimpatikus vagy és nem menekül el előled a sarokba. De az se jó, ha kiordítja magát a rácson, akkor képzelheted otthon milyen energikus lesz :D



Készülj fel rá, hogy a kutyus valószínűleg beteg. Az enyémnek kennel köhögése volt (olyan mint embereknél az influenza/megfázás). Télen hoztam el és meleg lakással, rövid sétákkal és egy kis mézzel hamar kikúráltam :)


Viszont volt egy bélgyulladása is...Ez onnan derült ki, hogy már 3 hete ment a hasa, egyre jobban, kicsit véres is volt... Egy kis antibiotikum kúra helyrehozta kb. 3 nap alatt! :) Ez kb. +5-6000 forintomba került.


Mindez amit írtam kicsit elriaszthat, de hidd el, megéri!!!! Az én kutyusom majd kiugrott a bőréből, nagyon hálás volt, remekül érezte magát már rögtön, ahogy hazahoztuk (attól h beteg volt végig nagyon jókedvű és kajás volt).


És még egy tanács: már a 2. vagy 3. napon kezdd el a fegyelmezést. Addigra lenyugszik egy kicsit. Ne engedd pimaszkodni, csak mert Illatos útról való :)))


Én midenképpen támogatom a döntésedet, nincs is annál jobb, mint jobb életet biztosítani egy kis szerencsétlen léleknek :)

2014. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazából, én is ezen filóztam, majd elmentünk a telepre... meg fogsz lepődni mennyi jó fej, szeretetéhes kutya van ott, akik mind igyekeznek felhívni magukra a figyelmet.


Végülis, megérzés alapján választottam egy ebet, és imádom ezt a kutyát. Minden rendben vele, rendes kajától nagyon kikupálódott, ha elengedem, és úgy sétálunk, mindíg megállnak megsímogatni, és sok dícséretet zsebelek be, hogy milyen barátságos, kedves kutya.


Sőt, a minap találkoztam egy másik illatosi kutyával, aki 6 hónapja van a gazdájánál, ő is póráz nélkül játszott , ismerkedett a többiekkel.


Ezek a menhelyi kutyák többre képesek, mint amit a legtöbb ember kinéz belőlük (keverékek, telepen vannak, biztos nem tudnak semmit stbstb.) de ez utóbbi megállapítás szerintem nem állja meg a helyét.

2014. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát én nem ilyen vagyok :)

Semmivel sem rosszabbak, mint a fajtiszták, sőt, genetikailag sokkal ellenállóbbak. Van már egy keverék kutyám, bár ő nem menhelyi, hanem ideiglenes befogadónãl született, 2 hónaposan került hozzám. Hiperktív, ês néh nem egyszerű vele, de nagyon imádom :) gyönyörű, okos és hihetetlenül sok szeretetet tud adni! Most egy kistestűt is szeretnék mellé :)

2014. máj. 11. 01:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a válaszokat!
2014. máj. 11. 01:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Kettő kutyát is hoztam el onnan, mindkettő törzskönyvezett volt.

A sétáltatást szerintem nem fogják engedélyezni.

Gondolj bele. Ott van a többi kutya is, ordítanak a kenelből hogy őket vidd el. Amelyik kugya nálad van, stresszelni fog, vajon mi lesz vele, plusz a többi kutya is üvölt. Ez nagyon sok zavaró tényező. Nem fog semmire reagálni nagyon, örül ha él.

2014. máj. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó jól írja. Amúgy, ha ez megnyugtat, amikor mi mentünk befelé, épp akkor jött kifelé két kamaszlány egy közepes testű kutyával... elég boldognak tűnt az eb, hogy gazdikra lelt, és tök normálisan "kocogott" a pórázon.
2014. máj. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként taníthatóság miatt nem aggódnék. :D

Jópár kutyát láttam, de egyedül a mopszok, és ezek a kicsi bulldogok voltak azok, akiknek csinálhattunk akármit, nem reagáltak túl... gyorsan. :D

2014. máj. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!