Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra hogy lehet a...

Kiállításra hogy lehet a kutyát megtanítani állni?

Figyelt kérdés
Egy csomó bonyolultabb dolgot tanítottam már neki saját magamtól, de valahogy az állításhoz elképzelésem sincs (pláne, hogy a kutyáim nagyon ülősek). Hogy szokták ezt?

2014. máj. 10. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajta?

Amúgy a kicsike 6 hetes koruk óta képzik a kiállításokra

2014. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő már felnőtt kutya. A standard beállítása szerint hegyeznie kell a fülével. Mudi egyébként.
2014. máj. 10. 20:14
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ülő helyzetből, kissé előre tolod a pórázt a jobb kezeddel, és amikor a kutya felemelkedik a bal kezeddel a hasa alá nyúlsz és közben mondod neki, hogy ááál! Addig tartsd a kezedet a hasa alatt míg biztosan áll. Ha a kezedet elveszed a hasa alól és állva marad akkor megdicséred. Sokszor ismételd, de egymásután csak 4 szer 5ször. A továbbiakban mikor már állva marad, akkor egy kicsit távolodj el tőle, akkor is állva kell nekimaradnia. Amennyiben le akarna ülni akkor megint szólsz neki, hogy áál és újból a hasa alá teszed a kezed, meggátolva a leülést.
2014. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a 3-as szólót csak annyiban egésziteném ki: előbb csak áááll-és maradj mellette, és jutalom falat! Majd amikor már napok-hetek múlva az állás szépen megy magától, akkor elé állva , vagyis ráépítek! , miközben párlépést hátrálok, megállok és ha ekkor is szépen áll a kutya akkor jöhet a behívás-hozzám, és elém velem szembe leül! Tudom az ut.mondatom nem ide tartozik, csak mint ráépítésként, állásból behívás!...
2014. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!