Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megtanítani,...

Hogyan lehetne megtanítani, hogy a játék hevében ne vaduljon el?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztunk egy németjuhász keverék fiatal kutyát. Játékos, labdát visszahozta, de csak ha leteszi utána lehet eldobni, nem engedi hogy kivegyük a szájából. Van több játéka is és amikor már nagyon bevan zsongva, akkor túllépi azt a bizonyos határt. Ugrál ránk, harapdál, morog, nadrágszárát húzza, stb. Ha rászólunk hangosan, akkor befejezi egy pillanatra de kis idő után folytatja. Ismét rászólunk és betessékeljük a kenelbe. (hátha lenyugszik) Tud ettől valaki jobb megoldást? Erőszakot semmiképp nem alkalmazunk, mert egy éves koráig verték, fél a seprűtől, meg ha a közelébe sepregetek rögtön támad. Szóval amikor fél akkor rögtön morog, ugat, támad.

2014. máj. 4. 13:24
 1/8 sippara ***** válasza:
Ha nem tetszik, ahogy játszik, egyszerűen otthagyod.
2014. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszer határozottan mondod, hogy Nem vagy Elég és otthagyod.
2014. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nadrágszár ráncigálásnál nem lehet otthagyni mert morogva követ. Odamentem a kenel elé nagy nehezen, mutattam neki, hogy befelé, akkor abbahagyta és bement. De neki kenelben lenni nem hiszem, hogy büntetés hisz a menhelyen szinte 0-24-ig be volt zárva.
2014. máj. 4. 13:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól látod, hogy annak semmi értelme, ha bezárjátok, mert nem ad a kutyának tiszteletet, belső kontrollt.


Szerintem ha a kutya már annyira erőszakos, hogy rátokmorog, odakap, megérné egy szakértőt megkérni, hogy nézzen rá. Addig is tessék keményebben fellépni vele szemben, erőszakosan elzavarni és nem hagyni visszajönni. A tárgyakat is letenni elé és ugyan úgy lezavarni, kinyilvánítani, hogy azok nem az övéi, hanem a tiéid.

2014. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel mikor kiengedtem rögtön bedurvult, a macskát kergette, utána felugrott rám, a kezemet ráncigálta volna de pont ott volt a régi kutyánk lánca, és becsatoltam rá. Hátrébb léptem és akkor teljesen bevadult, hogy nem ér el hozzám, rágta a láncot, ugatott morgott vergődött, nagyon idegsokkos lett. A saját hátsó lábát betekerte szorosra a lánccal, csak nyüszített. Kicsit hagytam, hogy lehiggadjon, utána meg se mozdult feküdt. Kiszabadítottam és rögtön nyalogatta a kezem. Remélem értette, hogy azért lett megkötve mert bedilizett és az istenke is megverte ugy mond, hogy becsavarodott a lába. Szerintetek az ivartalanítás segítene rajta, hogy nyugisabb legyen, ne váltson át őrült üzemmódba?
2014. máj. 6. 11:49
 6/8 sippara ***** válasza:
Rendszeres fizikai és szellemi fárasztás, valamint nevelés segítene rajta. Az ivartalanítás nem lobotómia, csak a heréit vágják le.
2014. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap elvittük futni, hazafele csak sétált, mikor hazaértünk ivott és aludt egy nagyot. De utána újra kezdődött harapgált, ha "bemenekültünk" akkor csak nézett, hogy miért hagytuk kint. Kis idő után kimentünk megint, először nem foglalkozott velünk meg ha hátat fordítunk neki akkor nem ugrik, de egy idő után megint bevadul, nem figyel a kiabálásra se, arra se hogy próbáljuk lerázni. Ezzel a módszerrel tanítható lenne? Türelmesnek kell lennünk vele tudom, mert amúgy egy szeretetbomba.
2014. máj. 6. 14:19
 8/8 sippara ***** válasza:
Napi két szép nagy séta, mellette otthon labdázás, tanítás, és szépen lassan le fog szokni róla. A lényeg az, hogy ha nektek nem tetsző viselkedést produkál, kapjon egy határozott "nem"et, és ne is foglalkozzatok vele (ránézés, rászólás, érintés szintjén se), amíg nem "szedi össze magát". Ugrálásra én még mindig azt tartom a leghatékonyabb módszernek, ha azzal egyidőben, hogy ő elrugaszkodik, te felhúzod magad elé a térded (nem kell belerúgni, a lényeg az, hogy a saját ugrásának erejével csapódjon mellkassal a térdednek).
2014. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!