Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszetseg elleni oltasal,...

Veszetseg elleni oltasal, lehet hordozni a virust?

Figyelt kérdés

Ugy ertem hogyha a kutya bevan oltva, hordozhatja a virtust hogy tovabb tudja adni, de O az oltas miatt ne fertozodjon meg?


Par hete megorokoltunk egy kutyat, oltasai rendben, es o is egezseges.. A problema az hogy a macskam viszont teljesen ' meg orult'. Folyamatosan tamad, es igaz eddig csak egyszer, de feltunt hogy folyik a nyala. A tunetei elgondolkodtatnak hogy talan veszett. Lakasba lakunk igy o meg sose volt a lakas es az erkelyen kivul sehol, igy elkapni maskeppen nem tudhatja ha tenyleg ez a gond.


Lehetseges hogy a kutya hordozo lenne?



2014. máj. 10. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs hordozás.A macsek meg csak akkor fertőződhetne meg, ha a fertőzött kutya megharapja.

Ellentétesen írsz...folyamatosan támad---igaz, eddig csak egyszer.

2014. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem veszett.A macska zabos,hogy ott az új kutya és így adja a tudtotokra.
2014. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Folyamatosan tamad a macska, az hogy eddig csak egyszer, azt arra ertettem hogy folyik a nyala. Eddig csak egyszer lattam.


De ha gondoljatok holnap teszek fel holnap videot, ugy jobban latni mirol beszelek.



A kutya es vele semmi gond nem volt, egyutt aludtak amiota megjott stb.. Par napja kezdte el ezt..

Ha a kutya nincs velunk akkor is ezt csinalja ( este a cica velunk van a szobaba a kutya a nappaliba)

2014. máj. 10. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nagyon unorthodoxnak tűnhet, amit mondok, de ha a cica szokatlan tüneteket produkál, nem kéne inkább orvoshoz vinni videózgatás helyett?
2014. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez lenne a minimum.Akár az erkélyen is fertőződhet pl.egy elkapott beteg denevértől.Mielőbb orvos!

Nyers kaját nem evett mostanában,pl.disznóhúst?

Van az Aujeszky betegség,amit a hasonló tünetek miatt álveszettségnek neveznek.Azt okozhatja pl.nyers disznóhús.

2014. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elmegyunk orvoshoz ha tovabbra is ez a viselkedese van. Bar az itteni orvosoktol nem varok sajnos sokat.


Nem nem evet, sose adok neki semmilyen nyers hust.


Azt nem irtam hogy o kicsinek az utcarol lett befogadva, maximum ket hetes lehetett. Nem volt meg foga se, es a szeme se volt nyitva.

Most augusztusba lessz egy eves. Nem volt vele soha semmilyen gond eddig..

2014. máj. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!