Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg lehetetlen jól bordert...

Tényleg lehetetlen jól bordert tartani panelban?

Figyelt kérdés

Szóval panelban lakom, de nagyon vágyom egy borderre már évek óta. Elsősorban hobbi és kiállítási ebnek venném, de örülnék, ha le tudnánk tenni egy munkavizsgát. Naponta 3 órát tudnám kb. mozgatni, ebből 1-1.5 óra lenne agyi lefárasztás (pl. trükkök tanítása), de a többi fennmaradó időben meg még tudna bandázni, és vinném kerékpár mellett, főleg hétvégén lennének nagyobb távok.


Tényleg olyan nehéz lenne? És tenyésztő egyáltalán adna ilyen feltételek mellé? Van egyáltalán olyan show-kutya, amivel le lehet tenni egy munkavizsgát? Elsősorban a championátusok miatt szeretném a munkavizsgát...


2014. máj. 12. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne lehetne panelban tartani? Ha megfelelően le van mozgatva, fárasztva, akkor semmi gond nincs vele.
2014. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni a tenyésztőt. Nem lehetetlen, csak akkor kb mindenről le kellene mondanod, hogy a kutyának jó legyen. Felkelsz, kutyázol, dolgozol, kutyázol, eszel, fekszel - kb így telnének el a napjaid. Legalábbis ha összeadom hogy 8 óra munka + 4 óra kutyázás + 8 óra alvás = 20, azaz 4 órád maradna magadra (evés, bevásárlás, takarítás, főzés, pihenés, tisztálkodás).
2014. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, ha a családtagok váltóban viszik le a kutyust rohangálni:)


A napi 3 órát éveken keresztül tudod tartani? Mindennap?

2014. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy lehetetlen, de ne a legelevenebb kölyköt válaszd az alomból. Csak vedd figyelembe, hogy a kutya 10-15 évet fog élni.
2014. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Napi három óra kevesek életébe fér bele tizen évig.ha nem volt még kutyád,nem is gondolom,hogy felelősen be tudod ezt vállalni.Ha már volt,persze tudhatod,mivel jár csak a minimum kötelező eü.séták kivitelezése évekig,így már simán bevállalhatod.
2014. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetem miatt kerültem társasházba, nekem például kelpiem van, de a lakótársamnak munkabordere. Köszönik szépen teljesen jól elvannak. Felváltva visszük le őket eü. sétára, délután pedig mindenki leviszi a saját kutyáját egy pár órára. És nem mi vagyunk az egyetlenek, akik panelba költöztek tanulás/munka miatt munkakutyával. Szóval simán meg lehet oldani.:)
2014. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!