Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat,...

Hogy tanítsam meg a kutyámat, hogy csak akkor egyen, amikor mondom, hogy tied?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanítani, hogy kiteszem elé a táljába a kaját, és csak akkor álljon neki felfalni, mikor azt mondom "tied". Hogy tudom ezt elérni?

Egyébként 2 hónapos border colliem van.



2014. máj. 12. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Leülteted és ha hamarabb feláll, felveszed előle a kaját.

Leülteted, elé tartod a tálat és szemkontaktust kérsz, utána hagyod enni

Leülteted, ráraksz egy pórázt és addig rántod vissza, míg meg nem érti, mit akarsz a vezényszóval

2014. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
én úgy tanítottam meg az enyémet rá (tacsi keverék) hogy leűltettem és elkezdem elé rakni a tálját és mondtam hogy várj, mikor indult érte felkaptam és tiltottam és újra leültettem, hamar rájőtt hogy csak akkor kaphatja meg hogy nyugodtan marad,akkor kapott dicséretet, idővel aztán mikor nyugodtan ült mondtam neki h "eheted" és rámutattam a táljára ekkor neki indult :), ezt kb 2-3 napig gyakoroltuk és ment is neki :)
2014. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes semmilyen helyzetben sem felvenni előle a tálat, a kutya kell, hogy kontrollálja magát.

A tál marad, kinyilvánítod, hogy a tiéd (mondjuk ráteszed a lábad és vársz, míg a kutya feladja a próbálkozást és átengedi neked) és ha közeledni próbál, elzavarod vagy megbillented. Ha akarod, tudod, ki is fektetheted, kérheted, hogy maradjon, majd a tetszőleges parancsra elétolod a tálat és megdicséred.

2014. máj. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mind2 modszer jó, az enyém mondom igy gyorsan megtanulta :) a border colliek pedig nagyon okosak menni fog neki könnyedén :)
2014. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a következőképp csináltam.

Megvártam amíg magától leül, próbáltam elé tenni a tálat, mire ő természetesen felállt, ekkor felegyenesedtem (nem tettem le neki). Majd megvártam, hogy megint leüljön. Most már kicsit később állt fel, de felállt, szóval ismétlés... Ha 3-4-szer ezt megismétled, akkor tuti a siker és se rángatni nem kell, se vezényszót kiadni, tudni fogja, mit vársz el tőle. Szerintem ez a leghatásosabb.

2014. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megtanítod neki az ül és a marad parancsokat, amikor hiba nélkül teljesíti ezeket, jöhet a tál. Kezedben a kaja, leülteted, marad!, leteszed a tálat, marad!, majd tiéd! és ehet. Ha elveszed a kajáját, rá fog szokni a habzsolásra.
2014. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a kezedben van a kaja, a kutya nem tanulja meg, hogy szóra ehet, csak azt, hogy ha teljesíti a feladatot, jutalmat kap (vagyis egyenlő a jutalomfalatozással). Az teljesen más, amikor megkapja a vacsoráját, de addig nem eszik, amíg a gazdája nem mondja neki. Ezért jobb letenni a kaját és elérni, hogy a kuty átengedje azt, elismervén, hogy az nem az övé, amíg át nem engedik neki.
2014. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkét kutyámnál úgy tanítottam, hogy letettem a tálat és leültettem a kutyát. Amikor felállt visszaültettem, és ezt addig, amíg nem ült mozdulatlanul magától és rám nem nézett. Még akkor is kivártam kicsit, aztán "tiéd". Ha már ez magabiztosan megy, lehet pár trükköt gyakorolni vagy kimész a szobából és úgy is tesztelni a dolgot.
2014. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!