Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, ha elütöm a...

Szerintetek, ha elütöm a szomszéd kutyát véletlen, lesz felelősségem? Én csak a gyalogosokat vedeném!

Figyelt kérdés

A szomszéd agresszív kutyáit elengedi a láncoról, hogy sétálassák meg magukat. És kint az utcán felügyelet nélkül vannak. És mikor jövök haza, a kocsiból nem tudok kiszállni percekig mert kornyekeznek ugatva.

Már 2x majdnem elutottem őket, mert hirtelen kiugranak a kapun, és berohannak elém 1x le ia öntöttem magam miközben ittam, mert fékezni kellett.

Mit gondoltok, ha 3xra elfelejtek fékezni lesz abból bajom?

Direkt elengedik a láncon tartott kutyát az utcára támadni?

Szerintem csak a gyerekek életét menteném meg ezzel, nem a kutyát bántám!

U. I. Nemm vagyok allatkinzo, de azért ne hogy már ne merhessek kiszállni a kocsiból a saját házam előtt!



2014. máj. 14. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Következő érkezés kori támadás telefonnal felvéve. Majd ezzel a jegyzőnél bejelentés tétel.

Vagy...veszel paprika sprét. Kocsiajtó kinyit, spré használ kutyára.

2014. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ok, veszek egy sprayt! és szerinted ha lefújom őket, nem lesznek még dühösebbek rám? megtanulják hogy ne merjenek oda jönni a kocsimhoz?
2014. máj. 14. 13:06
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Kutya az utcán elüt, aztán a szomszéd feljelent, hogy a jószága kárt okozott a tulajdonodban. Felelőssége ugyanis elzárva tartani a kutyát.
2014. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
+egy jótanács: ne igyál vezetés közben. Nagyon balesetveszélyes.
2014. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2%
Kutyát elütni csak terepjáróval! Nem állat kínzás! Bakerr még fel is jelenthet...
2014. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Önkormányzatnál kell bejelentést tenni hogy a szomszéd kutyái kiszöknek, ugyanis ez szabálysértő. Köteles a kutyái kóborlását megakadályozni.


Plusz egynél több "elfelejtettem fékezni" már nagyon átlátszó, meg fognak büntetni.


Amúgy lehetőséged van megvédeni a testi épséged, mondjuk bottal elverni az említett kutyákat. Csináld/fenyegess ezzel mikor a szomszéd is hallja/látja, és nagyon hamar rájön hogy ez nem lesz neki jó.

2014. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Tudom mit érzel, nekem a buszmegálló volt annak idején életveszélyes. Paprikaspray hatásos. Ne üsd el szerencsétlen állatot.

1.) Nem tehet arról hogy a gazdája egy paraszt.

2.) Magadnak okozol nagyobb bajt ezzel.

2014. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Nyolcassal értek egyet.

Hajts lassabban, ezzel az erővel a szomszéd szaladgáló kisgyerekét is elütheted. És ne igyál vezetés közben, pláne amikor épp parkolni készülsz.

2014. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
A jegyző meg a gyepmester a megoldás, nem az, hogy elcsapod a kutyát. Akkor már inkább a szomszédot, és mondd meg, hogy jaj bocs, a kocsim csak sétáltatta magát, mert unatkozott, nekem meg nem volt kedvem sétálni vinni.
2014. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem "egyszerűbb", vagy inkább állat-barátabb lenne feljelenteni a szomszédot. Ma már az is meg van szabva, milyen hosszú legyen a lánc, stb. Fotózd le, hogy kint kóricálnak az utcán és jelezd a jegyző, valamint az állatvédők felé.
2014. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!