Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, ha elütöm a...

Szerintetek, ha elütöm a szomszéd kutyát véletlen, lesz felelősségem? Én csak a gyalogosokat vedeném!

Figyelt kérdés

A szomszéd agresszív kutyáit elengedi a láncoról, hogy sétálassák meg magukat. És kint az utcán felügyelet nélkül vannak. És mikor jövök haza, a kocsiból nem tudok kiszállni percekig mert kornyekeznek ugatva.

Már 2x majdnem elutottem őket, mert hirtelen kiugranak a kapun, és berohannak elém 1x le ia öntöttem magam miközben ittam, mert fékezni kellett.

Mit gondoltok, ha 3xra elfelejtek fékezni lesz abból bajom?

Direkt elengedik a láncon tartott kutyát az utcára támadni?

Szerintem csak a gyerekek életét menteném meg ezzel, nem a kutyát bántám!

U. I. Nemm vagyok allatkinzo, de azért ne hogy már ne merhessek kiszállni a kocsiból a saját házam előtt!



2014. máj. 14. 13:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is kamerázd le, tegyél feljelentést és/vagy hívd ki a gyepmesteri telepes befogókat ha közterületen császkál a kutya be fogják fogni. Gondolom már beszéltél a szomszéddal ezügyben.

Amíg meg nem oldódik, marad a paprikaspray.

Vezetés közben alap, hogy nem iszunk, ilyen közel a házadhoz nem igaz, hogy nem bírod ki. Elütni nem kéne, nem az állat tehet róla, hanem az idióta gazdája, mellesleg a kocsidban is kárt tehet ha elcsapod.

2014. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom, hogy az itt írogató kollégák próbáltak-e már egyáltalán BÁRMILYEN ügyben a jegyzőhöz fordulni. Nevetséges.. :-)

Azt meg hogy nem a kutya a hibás, mondogasd majd magadnak, ha letépte a hároméves gyereked arcát egy nemhibás kutya, csak mert a járdán műanyagmotorozott.

2014. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Arról volt szó,hogy UGATNAK a kutyák,ebből nem következik az,hogy gyerekek arcát akarják letépni.

Megharaptak a kutyák bárkit?Én kiszállnék a kocsiból és a kutyákra rá sem nézve,nem szólva hozzájuk szépen bemennék a házamba.

Itt falun is vannak ilyen kutyák,méghozzá falkában.Velük is ezt csinálom és jéééé,engem még sosem haraptak meg.

2014. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

#13

TUDJUK hogy a jegyző legtöbbször nem a legeredményesebb, de KÖTELES felszólítani a kuytát nem megfelelően tartót, így ha egyszer kárt okozok a kutyában, már lesz előzmény amire hivatkozni tudok, és nem kapok bírságot állatkínzásért vagy hasonlóért.


Nálunk is volt egy ilyen kutya, szerencsére kistestű, de ugye sok erre a nyugdíjas, meg a nő, így komoly sikerrel terrorizálta a népet.

Feljelentettük.

Nem történt semmi, aztán a következő alkalommal elrúgtam az ötkilós keverék-tacskót vagy két méterre a gazda szeme láttára, és közöltem hogy legközelebb feszítővassal vagy baltával fogom fejbevágni a dögöt, és a rendőr nekem fog igazat adni, mert ugye megtörtént a feljelentés.

Egy héten belül megoldódott hogy a kutya ne szökhessen ki a kerítésen.

2014. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2%
Kérdező én megértelek, könnyű a gép előtt okosnak lenni és mondani, hogy bátran szállj ki de valaki nem ilyen vakmerő. Én teljesen kétségbe estem amikor egy 30kg keverék az arcomba ugatott kb 20cm-ről és a gazdája meg nézte a kapuból, sajnos nem mindenki ilyen bátor. Nálam akkor semmi nem volt éppen mert egy barátnőmtől jöttem. Egy szomszéd látta az esetet és kijött segíteni, egy bottal ütötte ahol érte. Az a gond ha nincs chip a kutyában nem bizonyítható hogy az övé a kutya tehát ha elütöd őket akkor kár keletkezik a kocsiban amit nem térít meg neked senki, megbüntetni nem tudnak mert kutyának semmi keresnivalója nincs közterületen póráz és felügyelet nélkül. Jelentsd és ha meg van kötve akkor is fotózd le őket mert minimum 8m-hosszú lánc kell (kistestűnél), Nagytestűnél meg 12-16m tehát jelentheted azt is hátha elveszik a kutyáit.
2014. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
A helyedben én a kocsi kürtjét használnám. Nem ütném el semmiképp. Aztán bejelenteném az Önkormányzatnál.
2014. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Nádszálkisasszony ***** válasza:
61%

Nyomorult gyilkos lennél! Azt hiszed, mert van a segged alatt egy autó eljárhatsz a törvény nevében, a gyerekek életére hivatkozva? A szememben az ilyen ember egy szánalmas féreg.


Valóban borzalmas amit a szomszéd csinál, de nem a kutya tehete róla! Jelensd fel, hívd ki a gyepmestert, az állatmenhelyt, de könyörgöm ne üsd el szerencsétlen állatot! Istenem milyen emberek vannak! Annyira szomorú ez a Te és a szomszédod részéről is!!!

2014. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Nádszálkisasszony ***** válasza:
89%

Ők biztos tudnak valami okosat mondani neked:


[link]

2014. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 intrepid ***** válasza:
0%
30 %-os formalin, vegyszerboltban lehet kapni, valamilyen spriccelős tisztítószer kiürült flakonja, ablak kicsire nyit, hogy ne tudjon beharapni, azután mehet a locsolkodás. Ha túléli is, nem fog többet próbálkozni.
2014. máj. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!