Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell kutyaiskolába vinnem,...

Kell kutyaiskolába vinnem, vagy boldogulok vele?

Figyelt kérdés
15 éves leszek, és a zsebpénzemből venni fogok egy törzskönyves, fajtiszta show Border Colliet. Tudom, hogy hiperaktív, le is tudom fárasztani. Az lenne a kérdésem, hogy meg tudom-e én tanítani engedelmességre? Szeretném, azt, ha majd elengedem egy mezőn, akkor visszajöjjön ha hívom. Azt is szertném ha tudna rendesen pórázon is sétálni mellettem, rángatás nélkül. Ezt például hogy tudom megcsinálni? Hogy kezdjem sétáltatni? Kell kutyaiskola?

2014. máj. 14. 18:42
1 2
 1/16 Andrea Henrietta válasza:
Interneten rengeteg online könyvet találsz a kutyák kiképzéséről, ha elolvasol párat, biztosan boldogulni fogsz. A collie nagyok okos kutya, hamar tanul és nem is kezelhetetlenül makacs, úgyhogy főleg határozottség és kitartás kell hozzá. Ha pici korátol sokat foglalkozol vele, és már korán hozzászoktatod a póráz nélküli visszahíváshoz, akkor sikerülni fog. Nekem ez telt a leghosszab időbe, bár nem collie-m van. És ha látod hogy nem boldogulsz, később is elviheted iskolába. Sok sikert hozzá.
2014. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És egyből, 8 hetes korától tegyek rá nyakörvet és kezdjem tanítgatni? Valami könyv esetleg van, amit ajánlanál? :)
2014. máj. 14. 18:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Jársz majd vele kiállításra is? :)
2014. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehetséges! :)
2014. máj. 14. 19:10
 5/16 Andrea Henrietta válasza:
72%

A nyakörvvel és pórázzal jó minél hamarabb szoktatni. Sok olyat hallottam, hogy a kutya később ellenkezett a nyakörv ellen. De persze mindent csak játékosan próbálj. Ott van pl Cesar Millan - Hogyan neveljunk tokeletes kutyat, vagy Gácsy-Ferency - Kutyaiskola cimu könyvei, én mind a netről töltöttem le őket, de ezek mellett még nagyon sok van.

A kutyanevelésben a legjobb mindent korán elkezdeni, mert ártani nem árt. (kivéve a harci kiképzéseket és az akorbata mutatványokat, uratás stb. Ezekkel várni kell 1-2 éves korig) De a többit elkezdtehed gyakorolni. Főleg a behívást póráz nélkül. Én elég későn (3-4 hónapos korában kezdtem csak el, és ez mind a mai napig érződik a kutyámon. DCsak akkor jön vissza, ha nagyon akar, Bár az is lehet, hogy elrontottam valamit...)

2014. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andrea Henrietta válasza:
44%
Bár ha akarod kiállításra vagy versenyre vinni, lehet hogy jól fog jönni az iskola, de nem kell feltétlenül ezzel kezdeni. Azt te is észre veszed ha egyedül nem boldogulsz, és akkor is ráér elvinni. ( De azért azt ne várd meg míg netán agresszív lesz.) Figyelj a jelekre. De ha a kutya azt már elfogadja hogy te vagy a falkavezér, akkor már jó úton jársz.
2014. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor majd amint tudom, elkezdem szoktatni.
2014. máj. 14. 19:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A kiállításhoz nem kell iskola! De a képzést el kell rá kezdeni azonnal
2014. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha az ilyen alap dolgokat is meg kell kérdezned, egy darab könyvet nem olvastál még a kutyák neveléséről vagy tanításáról, akkor én azért melegen ajánlom azt a kutyaiskolát. Ha meg addigra lesz is elméleti tudásod, készülj fel rá, hogy az nem mindig elég; ismerd fel, ha nem megy, és vidd suliba.
2014. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem suliba is vidd el, nagyon fontos a szocializáció miatt is!!!!
2014. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!