Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell kutyaiskolába vinnem,...

Kell kutyaiskolába vinnem, vagy boldogulok vele?

Figyelt kérdés
15 éves leszek, és a zsebpénzemből venni fogok egy törzskönyves, fajtiszta show Border Colliet. Tudom, hogy hiperaktív, le is tudom fárasztani. Az lenne a kérdésem, hogy meg tudom-e én tanítani engedelmességre? Szeretném, azt, ha majd elengedem egy mezőn, akkor visszajöjjön ha hívom. Azt is szertném ha tudna rendesen pórázon is sétálni mellettem, rángatás nélkül. Ezt például hogy tudom megcsinálni? Hogy kezdjem sétáltatni? Kell kutyaiskola?

2014. máj. 14. 18:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

beleszólok és kész: a border collie nem (nem nem és NEM) hiperaktív. a nagyon aktív nagyon nem egyenlő a hiperaktívval. értse már meg mindenki!!!


más:

otthon is ki tudod képezni, de mivel fiatal vagy és úgy érzem, hogy első kutya, szerintem nem árthat az iskola. szocializáció szempontjából mindenképp jó, legalább valami oviszerűség kiskorában.

2014. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

4 hónapos korátol nálam van a border colliem de mondhatni öntanuló fajta nemkell hozzá képzettség se tapasztalat hogy valaki tanitsa ezt a fajtát a gyere ide dolgot kb 5 alkalom után keni vágja utána már csak a távolságot kell növelni meg a jutalom minőségét. Kenyérdarabkákkal jutalmazni nemlessz célravezető . Testvéremmel egy futópálya egyik végéböl a másikba Hívogattuk kb 70 méter távolsagrol és jutalmat kapott.mikor egyedül vagy és ha elcsatangol hivod és nemjön kb 3 alkalom után ignorál porázra kötöd és vidd haza minden egyes alkalommal ha igy viselkedik. Ha leáll mas kutyákkal játszani mindig legyen nálad jutalom amit már ismer . szólitsd meg a nevén hivd magadhoz és mutasd neki a jutalmat ha jön megjutalmazod porázra kötöd és mész az utadra egy kiskutyának a legnagyobb csábitás egy masik kutya társasága meg a játszás ha más kutyátol visszabirod hivni magadhoz kb nyert ügyed van . úgyszint ha ignorál 3-4 felszollitás után probáld meg elcsipni.fogd meg a nyakánál a bőrt(soha ne üsd) és kérd számon a viselkedését majd vidd haza.ebböl ráfog jönni nagyon hama hogy ignorálni téged és nemszót fogadni = rossz, szótfogadni odajönni = finom jutalom és simogatás . 3-4 alkalom után tuti siker. Ha a helyzet engedi hagy őt játszani más kutyákkal mert félő hogy ha ebböl az egészböl arra fog aszociálni a kutyus hogy nemszabad játszania más kutyákkal, amiböl akár aszociális problémák is adóthatnak véleményem szerint. Ami még fontos ne könyörögj neki hogy jöjjön hozzád ne mond el tizszer aztan ha odacammog megjutalmazod. Az rossz nagyon rossz. Azért mert majd úgy gondolja "hogy á ráér had kiabáljon majd megyek ha akarok aztán ugyis ad valamit" kb. ilyesmire fog ráhangolódni a kutya . Én is ilyen netes szarokbol meg könyvekböl próbáltam tanitani a behivást. sok értelme nemvolt improvizálnom kellet..

úgyszint fontos soha ne hivd oda hogy megbüntesd vagy fenyitsd rossz viselkedésér.

Ha gondolod még tudok majd későbbieknek írni néhány tippet tanácsot adni mert itt a gyakorikérdések.hu-n sok a gyökér aki csak okoskodni jár fel Meg copy pastolni más oldalakról. Énis anno sokmindenben kértem tanácsot véleményt soha semmi értelmeset nemirtak és nehéz más B.colliés kazdát találni aki tapasztaltabb nálad és hajlandó is beszélni. idáig kettővel találkoztam az egyiknek tudtán kivül Berni pásztorral volt keverék és verték a kutyát minden szarér. a Másik gazda pedig azt sem tudta milyen kutyája van szóval porázon 10 perces sétákat tesz vele..

2014. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"4 hónapos korátol nálam van a border colliem de mondhatni öntanuló fajta nemkell hozzá képzettség se tapasztalat hogy valaki tanitsa ezt a fajtát..."

az ilyenek miatt veszi meg minden hülye a fajtát, majd mondja rá, hogy idegbeteg és hasonlók, mert "nekem azt mondták ezt nem kell tanítani, ez csak úgy tud mindent, közben meg tönkreteszi az egész házat".

a border nem való mindenkinek. van akinek nem való első kutyának és van akinek huszadiknak se. van aki meg elsőkutyásként is megfelel egy bordernek.

2014. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
27%
Akinek nemvaló elsőnek se huszadiknak annak nemvaló semmien kutya. Nekemis első kutya és tapasztalatbol beszélek. Bár az egész kommentednek nemsok értelme volt úgy egészében.
2014. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Hasznos válaszokat kaptam, ment a zöld kéz!
2014. máj. 17. 14:26
 16/16 anonim ***** válasza:
nekem is első kutya és képzeld, tapasztalatból beszélek. és továbbra is fenntartom, amiket mondtam.
2014. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!