Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a...

Hogyan szocializáljam a kölyök kutyámat, ha csak 14 hetes korára lesznek meg a kötelező oltásai?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kaukázusi kölyök kutyám.A tenyésztő többször hangsúlyozta,hogy minél előbb vigyem kutyák közé.Azt mondta,hogy ez az időszak nagyon fontos a kölyök számára és,hogy ő csak a második kötelező oltást szokta csak megvárni.Én viszont nem vagyok ilyen bátor (parvó stb..) és a rossz időjárás miatt szegény egész nap bent van a kazánházban,csak keveset megy ki az udvarra.Ismerősök se nagyon jönnek meglátogatni.:( Ti mit tennétek?
2014. máj. 15. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs ilyen esős idő, és vigyázol arra, hogy ne igyon sehonnan, ne egyen fel semmit, és csak olyan kutyákhoz engeded amiről biztosan tudod, hogy megvannak az oltásai, akkor semmi gond nem lesz.
2014. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk kezdd úgy, hogy nem a kazánházban ül a 9 hetes kölyök egész nap, hanem a gazdája mellett.
2014. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak is 3 hónapos kora körül értünk az oltásai végére, és addig ő sem volt kint a lakásból, csak míg a dokihoz vittük kocsival. Mi se mertük kockáztatni a fertőző betegségeket, de utána napi háromszor séta a parkban, ahol rengeteg kis kutyabarátja lett,játszott, emberekkel ismerkedett. Nem vagy lekésve semmiről, a legtöbb kutyákat az oltások után viszik ki a civilizációba:)
2014. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Áthívhatsz ismerősöket, akiknek oltott kutyájuk van, például. De ha eddig normálisan szocializálódott a családja mellett, akkor ez a pár hét kimaradás semmi kárt nem fog tenni benne.
2014. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kinti kutya és család nem engedi be a házba.Az ilyesfajta válaszokat mellőzétek légyszi.:) Attól még,hogy nem lóg a nyakamon egész nap,nem jelenti azt,hogy nem fogalalkoznánk vele,vagy,hogy el lenne hanyagolva.Amikor jó idő volt,egésznap a kertben játszottunk együtt.Bocsánat,ha bunkó vagyok,de az ilyen válaszok nagy fel tudnak húzni.

A többieknek köszönöm a választ.A második oltását mindenképpen meg fogom várni.:) Addig pedig igyekszek minél több látogatót hívni.:D

2014. máj. 15. 20:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért remélem, elmondta a tenyésztő, hogy a kutyának nem csak akkor van igénye társaságra, ha jó az idő. Fel lehet venni cipőt meg kabátot, és kimenni hozzá, játszani, tanítgatni, meg úgy egyáltalán ismerkedni vele, hogy ne unja magát halálra. A telet egyáltalán hogy képzeled el? Kidugod a résnyira nyitott ajtón a tálat és kész?
2014. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Talán félreérthető voltam?Napjában többször foglalkozunk vele.Séta híján agyilag igyekezzük lekötni.(pl.:már tud ülni,most a feksziket tanuljuk) A kertben is sétálgatunk,de általában magától menne vissza a kazánházba és akkor ott játszunk.
2014. máj. 15. 20:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezt ugye rossz időre mondom.
2014. máj. 15. 20:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Oké, sorry, fura itt a normális hozzáállású kérdező :) Előre is elnézést kérek az egész banda nevében, ha esetleges későbbi kérdéseid során is alapvetően hülyének néznénk, hidd el, statisztikailag indokolt :D
2014. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Semmi gáz,1-2 kérdést látva nekem is égnek áll a hajam.

Én tényleg a legjobbat szeretnén megadni neki,ha már nem sikerült apukámat lebeszélni a fajtádól.(én túl keménynek ítéltem meg) Semmit se szeretnénk elrontani a nevelésében.Később telepőrzésre szánjuk,de akkor sem fogjuk elhanyagolni.Kutyauliba is fogunk járni,de sajnos az még messze van.(4 hónap a korhatár)

Tényleg nagyon rosszkor jött ez a szörnyű idő.Én szivesen kint maradnék vele az udvaron,de (értehtő módon) ő is a meleget keresi.

2014. máj. 15. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!