Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a...

Hogyan szocializáljam a kölyök kutyámat, ha csak 14 hetes korára lesznek meg a kötelező oltásai?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kaukázusi kölyök kutyám.A tenyésztő többször hangsúlyozta,hogy minél előbb vigyem kutyák közé.Azt mondta,hogy ez az időszak nagyon fontos a kölyök számára és,hogy ő csak a második kötelező oltást szokta csak megvárni.Én viszont nem vagyok ilyen bátor (parvó stb..) és a rossz időjárás miatt szegény egész nap bent van a kazánházban,csak keveset megy ki az udvarra.Ismerősök se nagyon jönnek meglátogatni.:( Ti mit tennétek?
2014. máj. 15. 19:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%
Látom, ügyesen elkezdtétek az antiszocializálását a kazánházban. Komolyan nem értem, hogy az ilyen gondolkodású családnak mi a fenének kutya (ráadásul pont egy ilyen kemény fajtájú)?! Amúgy bőven elég a második oltás után várni egy hetet, az ugyanis már véd parvo ellen. Az első parvo volt, a második kombi, amiben szintén van parvo és az már az emlékeztető oltás. Tehát a védettség majdnem teljes, kicsi az esély rá, hogy elkapja. Ugyan úgy, mint ahogy kombiból se hármat kap, hanem kettőt, parvoból is elég lenne a kettő.
2014. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az ezt megelőző válaszokban elég jól kifejtettem a helyzetünket a kazánházzal kapcsolatban.A válasz többi részét köszönöm!
2014. máj. 15. 21:39
 13/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Szocializáció, és a nevelés elkezdése, amit otthon is meg tudsz tenni:

-alapparancsok: első a neve, második a NEM, utánna ül, fekszik, gyere, marad, hagyd, stb.

-ahogy előttem is írták, hívj át saját területre más, oltott kutyákat.

-szoktathatod hangokkal, csörömpöléssel,nyakörvvel, pórázzal, mozdulatokkal, más emberekkel.

Ne felejtsd el, hogy ezeknek a fajtáknak a vérében van a területőrzés, a te dolgod, hogy meganítsd neki azt, hogy a jelenlétedben minden emberrel legyen barátságos, bármiféle "vadítás" TILOS.

2014. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!