Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó első...

Milyen kutya lenne jó első kutyának?

Figyelt kérdés
Benti tartásra szeretnék kutyust,de a kertbe is kimehetne.:)

2014. máj. 10. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Amelyikbe beleszeretsz a menhelyen. Hűséges társad lesz, tapasztalatból mondom.
2014. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ:

Milyen eddigi kutyás tapasztalatod van, járnál-e kutyaiskolába, mennyit sétáltatnád, mennyit foglalkoznál vele, milyen célod van a kutyával?


A menhely is jó választás, de onnan első kutyásként ne akarj beleszeretni egybe, inkább kérj segítséget a választáshoz, és a számodra szóba jöhető kutyák közül hozz el egyet szimpátia alapján. Én ismerek egy csomó embert, akik úgy választottak, hogy csak bementek egy menhelyre, és elhozták, amelyik megtetszett nekik, aztán a kutyának olyan viselkedésproblémái voltak, amivel egy kezdő hosszú ideig csak vergődne, kutyaiskola mellett is.

A menhelyi kutya esetében is hasonló kérdések merülnek majd fel, mint amiket a hsz elején én is feltettem.

2014. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron ragaszkodsz a fajtatisztához akkor én a társasági kutyákat ajánlanám (FCI 9. fajtacsoport), ezek a kutyák könnyen taníthatóak, nem igényelnek különösebb szakértelmet csak következetes nevelést ezért első kutyának ideálisak. Ha nem ragaszkodsz a fajtatisztához akkor menhelyről hozz ki egy viszonylag könnyen kezelhető kutyust.
2014. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Amerikai Staffordshire terrier
2014. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Palotapincsi csak jól elkerített házba való, olyan helyre ahol nincsenek gyerekek mert megkap. Nagyon szökős fajta,de nagyon cuki. Vagy malamutot, huskyt, szamojedet válassz bár azok nem valami kicsi kutyák..

Illetve a chivava jó lakásba

2014. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Keverék
2014. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Spániel, esetleg Shih-tzu. Érdemes a fajta jellegekről olvasgatni, ha esetleg egy nagyobb, esetleg "többfunkciós" kutyusban gondolkodnál, házőrzés stb. Fentebb írták az Amstaffot, bár elsőnek tényleg nem ajánlom, de azért érdemes elgondolkodni rajta. Közepes méretű, családbarát /nem keverendő össze a pittbullal!/ és a házadat messzire elkerülik a megjelenése miatt. 12 évig volt ilyen kutyám, soha jobbat nem kaphattam volna. Stabil idegrendszer, soha, egyetlenegyszer nem kapott meg senkit, a gyerek kínzásait is remekül tolerálta, ha megunta elvonult, soha egy morgást nem eresztett meg, a szomszédok mindig kételkedtek benne, hogy néma, mert még csak nem is ugatott :) Bármilyen kutyát is választanál, figyelj, hogy ne legyen élelemvédő, ebből később sok baj lehet.
2014. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van vele valami célod? milyen mereture gondoltal? milyen szoru legyen, amit tudsz gondozni, vagy eltudod vinni kutyakozmetikushoz?

-a spániel jó választás elso kutyának

-ha kistestu akkor csivava, én vele kezdtem, most torpe uszkárom van az is jo elsore csak nagy a mozgasigenye ezert ha nincs vele sport celod akkor nem ajanlom, en agilizek vele es a csivi is agilityzett kicsit

-ha jo hazorzot akarsz es lustabb kutyat akkor shar-pei

-ha csak egy barat kell a hazba akivel neha jatszhatsz es amugy elvan a lakasban akkor basett hound, mopsz, angol- francia bulldog, yorkshire

-ha szeretnél vele foglalkozni komolyabban,sokat setalni esetleg valamit sportolni is akkor: beagle, torpe uszkár, cocker spániel

-terriereket nem ajánlom elso kutyának kiveve a yorkshire, mert nagyon akartatosak, nehezebb veluk, ha meg nem volt kuztyad akkor inkabb ne terriert valassz

2014. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Agilytizni szeretnék majd vele.És nem nagyon szeretnék hosszúszőrű kutyát:/.Nyugodt,de energikus kutyus legyen.:)
2014. máj. 10. 21:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Keverék ;)
2014. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!