Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BEfogadni mégegy kutyát, hogy...

BEfogadni mégegy kutyát, hogy a már meglévőnek legyen társa, nagyon őrült gondolat? Lakásban van tartva, hatalmas terasszal és napi több sétával. Sokkal macerásabb a kettő, vagy nekik tényleg jobb?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok :D


(Bár a séta macerás lehet...Itt a környékünkön vagy egy srác aki egy beagle-t és egy sharpei-t sétáltat és hát..Erős kutyák XD )

2014. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a meglévő nálunk is nagy...csak kisebb jöhetne mellé:)

most tanuljuk a póráz nélküli sétát és van a közelben erdő

2014. máj. 16. 11:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon változó. Attól is függ, hogy a kettő mennyire jön ki egymással, milyen a második kutya, mennyire vannak megnevelve, stb... Nekem két kutyám van, de egyszerre a kettőt nem tudom pl. sétáltatni, így dupla annyi idő, mikor a párom nincs itthon. Nem beszélve arról, hogy amelyik itthon marad, mindig az jár a fejemben, nem tudom magam igazán elengedni azzal, amelyik épp velem van.


Annyiból jobb, hogy jól kijönnek és legalább nem unatkoznak annyira, mikor nem érek rá úgy, játszanak.


De amúgy dupla pénz is... Szóval nem tudom...

2014. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ebbe a helyzetbe bele kell szoknod. Jó magam is a felnőtt mellé hoztam egy kölyköt. Bár inkább csak rám maradt a kölyök. A felnőtt kutyával már amúgy sincsen semmi gondod, a kicsi meg majd hozzá idomul az általad felállított rendszabályokhoz és az idősebb kutyához is.
2014. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok, csak én már a 3.-on gondolkodom, 2 van:) Ha az egyiknek jóval nagyobb a mozgásigénye, akkor kicsit macerásabb, de max. őt többet viszed, vagy külön is elviszed. Addig necces, amíg az új jövevényt nem neveled meg, mert fennáll az esélye, hogy a régebbi kutyád is elkezd egy-két marhaságot átvenni. Egy ideig szerintem jobb külön vinni az újat, bár ez nyilván függ az első kutyádtól is. Olyan eset is van, hogy sokat tanul az új az első kutyától. Jellemfüggő.
2014. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem őrültség, én mindig hozok ideiglenest a sajátom mellé, hogy amíg dolgozok se legyen egyedül, illetve hogy legyen vele fajtárs állandóan. Szerintem jobb a sajátomnak is, a másiknak meg főleg.

A sétáltatás nem macerás, már az elején meg kell követelni a normális sétát és akkor ugyan annyi időd megy majd el a sétára, játékra, mintha egy kutyád lenne. Tanítani is lehet őket együtt is, illetve a egyiket kifektetheted, amíg amazzal foglalkozol, addig is türelmet tanul.

Ami lényeges, hogy lehetőleg hasonló habitusú kutyát válassz, mert egy idősebb vagy nyugisabb kutyát sanszos, hogy az őrületbe fog kergetni egy ugri-bugri kiskölyök.

2014. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kettő van lakásban. Bár mindkettővel külön is kell foglalkozni, meg nem helyettesítik a gazdit egymás számára, de az enyémek az első perctől kezdve annyira imádják egymást, hogy soha egy pillanatig sem kételkedtem benne, hogy jó döntés volt. Az új kutyát amíg meg nem neveltem, addig sokszor volt megerőltető, és sokszor nem élveztem úgy a sétákat, mint azelőtt. Aztán lassan a kicsi is beleszokott a rendbe, igazi csapat lettünk. Én heti 2-3-szor külön viszem őket nagy sétára, külön-külön is dolgozok velük. Fontos arra figyelni, hogy a 2 kutya hozzád legyen becsatornázva, ne egymáshoz. Szerintem nyilván jobb nekik, hogy 8-9 órát nem egyedül kell kuksolni. Én mikor hazaérek, sokszor látom a nyomait, hogy játszottak, míg nem voltam itthon.
2014. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen logikus, hogy két kutya sokkal macerásabb mint egy. Több pénz, több idő, több hely, több probléma. Az nem úgy működik, hogy majd szépen lefoglalják egymást, és akkor neked nem lesz gondod. Ha azért akarsz másik kutyát mert a mostani nem viselkedik rendesen és azt hiszed egy társra vágyik, akkor valamit te nem csinálsz jól és nem egy másik kutyára van szükség, hanem arra hogy te többet foglalkozz vele. Különben meg a kutyának az ember a társa, és hiába van mégegy kutya, ha te nem foglalkozol vele, akkor legfeljebb ketten lesznek magányosak, és ketten fognak rosszalkodni.

Második, harmadik, sokadik kutyát akkor kell beszerezni, ha TE VÁGYSZ még egy kutyára. Gyereket sem azért csinál jó esetben az ember, hogy a másiknak legyen társasága, hanem azért mert a szülő akarja...

2014. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nincs gond a viselkedéssel

köszönöm a válaszokat

2014. máj. 17. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!