Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új lakás, hatalmas stressz és...

Új lakás, hatalmas stressz és hasmenés. Mit tegyek mert őrületbe kerget?

Figyelt kérdés

3 és fél éves kistestű szobatiszta kutyáról beszélünk. Ez a 3. albérletünk 4 év alatt,elsőbe laktunk pár hónapot majd kutyus miatt kiraktak minket mert hogy a bútorok beveszik a kutyaszagot,nos mindegy eljöttünk amúgy is dilis volt a nő. Aztán a 2. albérletbe kutyám ki volt teljesen akkori szobatisztaságát elfelejtette,napi többször bekakilt,bepisilt és ez ment fél éven át hiába vittem le egy nap 100x akkor is a lakásba egy pontra odacsinált.

Mivel ajtó nem volt nappalin így elbarikádoztam éjszakára hintaszékkel meg dobozokkal de kitúrta csak azért hogy bemenjek székelni.. Már ki voltam akkor is bőgtem hogy elegem van hogy miatta költöztünk el és ezt kapom, tartott kb 4-6 hónapig aztán elmúlt megszokta imádta a lakást.

Most úgy alakult hogy főbérlőnk ahol laktunk 2. kecó 3 évig eladja így új lakást kerestünk,találtunk is.

3 napja lakunk itt de már idegileg padlón vagyok,ugyanaz folytatódik,minden reggel bekakil,sokszor hasmenés is, ha itthon hagyjuk ezen a szööörnyű helyen számára egyedül meg ilyeneket csinál hogy kiszedi a macskaszart az alomból és megeszi meg széthordja.. Én komolyan rá se ismerek már megint,pedig előző esetnél fél éves volt most könyörgöm 3 és fél..

Gyenge az idegrendszere tudom róla alapból,nincs elkényeztetve,falkavezérséget betartjuk de ez a stressz nála ezt hozza ki. Már nem tudom mit csináljak de megőrülök ha megint hónapokig szart kell pucolnom mindennap egy felnőtt,egészséges,szobatiszta kutyánál.

Amúgy előbb takarítottam fel,kivittem ott persze semmi baja,ugrál,botozik nem is kakilt.

Adtam neki széntablettát most meg diétáztatom de ez se segít,persze nem agyra hat tudom.

Annyi még az újdonság ebbe a lakásba hogy nem alhat velünk,hanem kanapén kell aludnia nappaliba,de ez nem egy tragédia szerintem.

Itt a cica fél éves ez már a 3.otthona tenyésztő óta és semmi baja,bújós meg minden meg se viseli.. Rögtön megtalálja az almot egyszer nem volt gond:/

Segítsetek kérlek mit tudok csinálni?

Amúgy most lemegy reggel fél 7,

Majd én itthon vagyok 3-ig leviszem fél 11 illetve 2 órakor, párom leviszi este fél 7kor illetve fél 11-11 fele éjszaka. Ez 5 séta egy nap..

Anyumnál is voltunk 2 hétig vele,ottse aludhatott velünk még se volt probléma bár ott volt rajta kívül 3 kutya meg kertes ház..


2014. jan. 13. 11:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
Kutya nem való lakásba!
2014. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Hát hova lenne való nagyokos? Egy 5 kilós pekingi keverékről beszélünk,még ókorba is a fajtát lábmelegítőnek tenyésztették ki. Egy telet nem élne túl kertbe.

De örülnék ha a kérdésre válaszolnátok,mert szükségem lenne segítségetekre.

2014. jan. 13. 11:15
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz eset.Talán egy szoba kennel ,box megoldás lenne,amíg nem vagytok otthon.Szeparációs stressznek tűnik,ami pedig összefügg a falkavezérséggel,de okozhatja a gyengébb idegrendszer miatti csökkent alkalmazkodó képesség is.A boxba szoktatva,a legtöbb kutya végig alussza azt az időt,míg távol a gazdi..Megfelelő lemozgatás mellett,ez működhet.A diéta meg lehetőleg főzött kaja legyen,ez jobb mint a legjobb gyógytápok,ha esetleg azon tartanád.
2014. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Plusz,ha megszereti a "dobozát" az biztos nyugalmat jelenthet neki,bármilyen új környezetben.
2014. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szobakennelt javasolnám! Ahogy írtad is, megpróbáltad elbarikádozni éjszakára, de kitúrta magát és ment kakálni MÁSHOVA, tehát azzal tisztában van, hogy a saját helyére ahol alszik nem lehet. Veszel egy boxot, abból nem tud kiszabadulni ha be van zárva, oda szép türelmesen beszoktatod és éjszakára abban alszik. Akkor szerintem nem lesz gond. A séta elégnek tűnik napi 5X, de ezek között van olyan is ahol 1-2 órát póráz nélkül szabadon rohangálhat?
2014. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igen ismerem a szep. problémát,de nála sose volt gond elmentünk fel se emelte a fejét. Lehet most fél hogy nem jövök vissza hozzá,nem tudom :( Tápot nem ehet alapból allergiás a lisztre, főzök neki minden héten sertéshusit,rizzsel,vagy marhát mert csirke allergiája is van.

Amúgy nem bírja a bezártságot,míg takarítom fel amit nekem ajándékozott addig mindig kizárom erkélyre, de végig remegi és nyüsszögi,én meg nem akarok szomszédokkal konfliktust elég idősek laknak ebbe a társasházba,macsekra is rászólok ha épp pavarottit játszik.

Eddig a menekülése az ágy alá volt,már ha párommal vitáztunk vagy kicsit nagyobb hangerővel beszéltünk berohant oda. Most nem tud mivel kanapé alá nem fér be hál isten, szoba meg ugye tiltott terület most állatoknak,így az ilyen macskabútor:

[link]

kis lyukjába fekszik bele. Reggel is mikor ki akartam tessékelni lefagyott,remegett úgy kellett kiborítanom belőle most az a menedék neki..

Meg ez hogy megeszi a macskakakit..Eddig eszébe se jutott beleszagolnia se az alomba most meg kieszi belőle,megáll az eszem..

2014. jan. 13. 11:29
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen mindennap,meg igazából minden sétánál póráz nélkül van,hűséget nem véletlenül emeltem ki,pokolba is követne engem. Póráz egy baromság számunkra egy szó és visszajön bármikor.
2014. jan. 13. 11:30
 8/25 anonim ***** válasza:
elméletben valahányszor új helyre költöztök két óránként kellene kivinni a kutyust, pont úgy mint mikor egy új kutyát szobatisztaságra nevelnek.
2014. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Gyerekek,szörnyű áron van ez a szobakennel ahogy nézem 30 ezer az átlag. Macsekra most tartok dokinál 100 ezer ft körül ha nem több,plusz még vissza kell havonta járkálnunk,meg jövő hónapba ivartalanítás,erre nincs pénzem most :S Ha bezárom fürdőbe ami jó meleg az még jó lenne de nyüsszögne. Ahogy ebbe a kennelekbe is.
2014. jan. 13. 11:33
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Menj ki külföldre lakni, egy nagyvarosba! Az itteni legfrissebb statisztikak szerint (tegnapi ujsagbol) atlag minden 14. emberre jut egy kutya. Tehat több kutya van, mint egy faluban! Mas kerdes, hogy esetleg hetekig nincsenek a szabadban, meg hogy a parkok tele kutyakkal, kisgyerekekkel setalva szinte mindennap talalkozunk legalabb 1 nyakörv nelkülivel abban a röpke 20 percben.

Regen mas okbol tartottak kutyat, akkor meg falun Volt elterjedt, manapsag itenyesztik a kutyakat, kifejezetten azzal bibelödni kivano embereknek, es kifejezetten olyan szörzetünek-kinezetünek, hogy meg ruhakat is lehessen nekik vasarolni, manapsag ez megy. Raepült egy anyagi erdekeltsegü reteg, na es persze az emberek igenye, ami ugy reklam es mas eszközökkel befolyasolhato is.

En nem tartom ezt jo dolognak, mert ebben a vilagban lenne sok mas tennivalo es raszorult, akivel foglalkozni kene a kutyak helyett (akik igy nem lennenek kitenyesztve erre a celra). A raszorultakra, mindenütt keves az idö, stressz. Lehetne a kisgyerekek fejlödesere forditani mindezt, a jövö alakitasara - de ez persze csak az en velemenyem. (Ami a kutyas forumokon nem tul nepszerü.)

A Kerdezönek sajnos csak annyit tudnek javasolni a jelenlegi ismereteimmel, hogy "mindenki olyan viragit szakit, amilyet szagol", avagy "edd meg, amit föztel". Elj a következmenyeivel, oldd meg - mondanam... de ezekkel sajnos nincs megoldva. Ha pedig nem kap ra valaszt es nem tudja megoldani sem, akkor javaslom, gondold meg az allatartast es ahhoz ertö, szivvel es megfelelö ismeretekkel rendelkezönek elajandekozni. Hadd eljenek ezek az allatok boldogan, ha mar egyszer kitenyesztettek öket.

2014. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!