Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslánk fél a vihartól...

Magyar vizslánk fél a vihartól, hogyan parancsoljam be a kutyaházba?

Figyelt kérdés

Régen rossz volt a háza, de most teljesen újat kapott textil bejárattal és szélpajzzsal így nem lehet baja vele. Szereti is.


Viszont fél a dörgéstől.


Ezért viharnál elkezdi szétrágni mindig a kennel kerítését. A trollok kedvéért lassan mondom

n-e-m t-u-d-j-u-k k-i-e-n-g-e-d-n-i mert rooooossszzz aaaaa kkeeeerrrííítéééésss.


(remélem így könnyebb volt felfogni)


Na most az Yvett alatt kimentem hozzá a viharban és beparancsoltam a házába, bent is maradt, de csak addig amíg ott vagyok, figyelek rá és rászólok. Az a baj, hogy bepánikol a dörgéstől, bár az eső elől automatikusan a házába szokott bemenni.


Mit tegyek, hogy tényleg ott maradjon? Hogyan értessem meg vele, hogy viharban neki ott a helye a jó meleg

-szigetelt

-szélpajzsos (értsd, van benne egy plusz kis szobaszerűség)

-textilajtós


szóval szép, komoly kis kutyaházban?


2014. máj. 16. 14:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Tyűha! Akkor én nagyon retkesproli vagyok, mert velünk bent él a labink. Az a vicces, hogy reggel, amikor kimegyek és meglocsolom a füvet, Ő is kijön jó nagyokat szaldgál a vizes udvaron, ami nem nagy, és utána vizes manccsal végigtrappol a lakáson.

De ismerem a felmosó vödröt és a ruhát, a tisztítószereket és feltakarítok, napjában többször is.

Szegény vizsla! Rossz időben volt rossz helyen, hogy hozzátok került.

2014. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mivel sok kutyába bele van kódolva a dörgéstől való félelem, így az a legjobb megoldás ha a vihar idejére beengeded a házba. A vihar elmúltával meg kiengeded.

Vizsla esetében ez kifejezetten rossz ha így fél, mert ha történetesen vadászni járnál vele az első pukadörrenéstől világgá futna. Ez nálad nem áll fent.

Leszoktatni erről a félelemről sajna nem lehet ez évről évre inkább hatványozódik nála.

Legözelebb ilyen viharban vidd be a lakásba, bár nagyon lenyugodni ott sem fog, de a gazda közelsége jó esik neki.

2014. máj. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, hogy ki irta azt, hogy a Vizsla kutyának bent a helye a házba.. na ez egy nagy baromság... :D a kutyák kinti állatok , kint kell öket tartani. Lehet, hogy aranyosak , cukik de kint a helyük.. ennyi.. nekem is az én kutyusom kint van.. de viszont mikor még kölyök volt akkor bent tartottam a lakásba, mert féltettem egyedűl , hát mivel még kicsike volt. De ahogy nőtt már kint van a kenelbe. Papám látta volna , hogy mit irtál , hogy a kutyának bennt a helye a lakásba.. paff..:D Elnézést kérek , hogy most a kérdésedre konkrét választ nem adtam, csak ez az illető olyat irt amit nem tudtam megállni, hogy ne írjam le, hogy mit gondolok a kutya benntartásáról.
2014. jún. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Akkor most én kötök beléd...

Kutyának miért is csak kint lehet helye? Mert csak egy állat ugye...nincsenek érzései, nem fél, nem fázik , elvan kint egész nap egy kennelben,nem kell neki a gazdi közelsége ? őőő de! Vannak olyan fajták ahol igenis fontos hogy bent tartsuk, a magyar vizslánál pont azért mert iszonyat rövid a bundája és télen szétfagyna szerencsétlen, nem azt mondom hogy kint nem lehet kutyát tartani, meg kell találni az egészséges egyensúlyt, mind2 helyzetben ugyanúgy foglalkozni kell a kutyával, valamelyik kutya jobba szeret kint lenni, mint pl az enyém is, bejöhet ha fél vagy ha csak olyan kedve van, viszont pár óra múlva már kéri hogy vigyük ki, valamelyik meg bent szeret a gazdi ölében.

Amint mondasz az egy ősrégi felfogás hogy a kutya jól elvan moslékon kint a sarokban egész nap...hát nincs

Amihez nem értesz ahhoz ink ne szólj hozzá...ehez fajta ismeret is kell

2014. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Na, azota megjavitottam a kutyahazat es nappal meg a kennelbol is ki van engedve a kutya, tud hatul a lovakkal jatszani, szaladgalni, futni, setalni is gyakran elvisszuk. De a hazba akkor se johet be, vihar idejen az ajto elott megvar minket. Ennyi
2014. jún. 4. 22:01
 26/38 anonim ***** válasza:
Ha hülye vagy akkor hülye vagy csak a kutyádat sajnálom
2014. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
62%

'Papám látta volna , hogy mit irtál , hogy a kutyának bennt a helye a lakásba'


ŐŐ.. és kit érdekes a te paraszt öregapád véleménye?

2014. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
33%

1. ne vedd papámat a szádra. ;)

2. ha valaki nem tudná a Vizsla kutya vadász kutya és azoknak nem bennt a helyük ti , hagyne mondjam már.. :) hanem kinnt :) Én nagyon szretem az állatokat föleg a kutyákat. De akkor is nem benti élölények ennyi... jólvan az én kutyámat is mikor kcisi volt akkor bennt tartottam mert féltettem .. de mikor már kezdet nőni akkor hozzá szoktattam az új helyére ami kinnt van .. ennyi.. jó manapság már vannak ezek a kis szoba kutyák stb.. de nekem akkor se kéne.. ennyi.. nem vagyunk egyformák .. mindenkinek van másféle véleménye.. ennyi.. nem kéne itt ellenségeskedni , meg lehordani a családomat szerintem, mert neked más a vélemányed... de én a kérdezőhöz szólok.. hogy igen ha fél a dörgéstől akkor nyugodtan be engedhetitek addig mig elnem áll vagy ahogy mondtad, hogy oda mehet az ajtó elé .. ennyi:)

3. nem engem kéne itt kritizálni , mert amit mondtam mindenkinek más a véleménye, senkinem egyforma.. köszönöm... -.-"""

2014. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
vannak olyan fajták akiknek fontos hogy bent tartsák főleg télen, ha hiszed ha nem a magyar vizsla is ilyen, láttál már? szinte semmi bundája, aztán télen kint a -20 C-ban megfázik aztán hordhatod dokihoz...
2014. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
jajj szegényke.. :D istenem-.- " hanem tudnád a kutyák a farkas rokonai.. ;) akkor a farkasok is bennt vannak a házba?:O istenem...-.- na mind1 ...
2014. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!