Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás frisbee valaki segítene?

Kutyás frisbee valaki segítene?

Figyelt kérdés

Voltam kint most ezen a Dog Chow kutya majálison, és felmerült bennem pár kérdés.

- Távolsági versenyen az kap több pontot aki messzebb dobja a korongot (amit a kutya el is kap)?

- Freestyle-nál mindenkinél 5 frizbi volt. Csak ennyi lehet, vagy akár több is?

- Meg van szabva (akár távolságinál, akár freestyle-nál, hogy milyen márkájú, azon belül milyen típusú frizbi használható?)


2014. máj. 18. 21:08
 1/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Itt oldalt megtalálsz mindenféle szabályzatot


[link]

[link]

[link]


De röviden a válaszok:


-Nyilván az a jobb, ha minél messzebb kapja el a kutya, de még pályán belül. DE, simán lehet akár holtverseny úgy, hogy egy kutya elkapja a kevesebb, de hosszabb dobást, míg a másik kutya ugyan rövidebbeket kap, de többször, mert ugye adott idő áll rendelkezésükre.

-Freeben nem vagyok otthon, de ebben a szabályzatban igen, 5 korongot lehet használni.

-Igen, meg vannak szabva a fajták, kimondott versenyfrisbeet kell használni. A szabályzatoknál ezt is megtalálod

2014. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ha jól emlékszem a versenyen másfél perc állt rendelkezésre free-ben, viszont a versenyszabályzat 2 percet ír:

"Ez a verseny időre megy, minden csapatnak maximum 2:00 perc áll a rendelkezésére"

Ma hogyhogy csak másfél percet lehettek pályán a párosok?


A korong típusairól ezt írja a szabályzat:

"...Hyperflite K10 (Competition Standard, FrostBite modellek)..." - viszont volt olyan versenyző, akinek JAWS volt a kezében. Akkor a Jaws is megengedett vagy csak nem vették olyan szigorúan?

2014. máj. 18. 21:41
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak azért fontos nekem ez a 2 kérdés, mert szeretnék frizbit venni, amit versenyen is tudok majd használni, és ezért érdekel milyet lehet. Mert ha lehet Jaws, akkor nyilván azt veszek, mert tartósabb, de ha nem lehet, akkor simát veszek.

A rendelkezésre álló idő is azért fontos kérdés, hogy tudjam mennyi időre tervezzem a free-t versenyre készüléskor majd.

2014. máj. 18. 21:45
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és bocsánat még 1:

Külföldi videókon láttam olyat, hogy sok-sok frizbit használtak free-ben.

pl. https://www.youtube.com/watch?v=08emk80m8Os

Itt más a szabályzat?

2014. máj. 18. 21:53
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon sok szabályzat van itthon is, freeben nem is vagyok otthon :)

Csak távolságiztunk 3 évvel ezelőtt.

Keresd Árkosi Józsit: [link]

Illetve frisbees oldal, csopi

[link]

[link]

2014. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a Jawz amellett, hogy harapásálló, használható versenyen.
2014. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!