Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiatal és idősebb kutya!...

Fiatal és idősebb kutya! Hogyan oldjátok meg ezek etetését?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 6 éves boxerem és nem rég került hozzánk egy 7 hónapos cocker spániel. Mindketten szukák a nagyobbik ivartalanítva.

Az a helyzet ha a kicsinek reggel adok kaját akkor a nagyobbik mindig félrelöki rá morog (egyértelműen ő van magasabb rangban)a kicsire, én rászólok nem eszi meg, de a kicsit sem engedi ő. Nem tudom, hogyan oldhatnám meg, hogyan adjak a kicsinek enni. Mert be nem akarom vinni a házba, mert akkor a másikat is be kellene és akkor ott ugyanaz lenne. Valakinek valami praktikája?

Ja és nem akarom kettészedni a nagynak az adagját reggelre és estére, mert így van hozzá szokva, hogy csak este kap. Ha szétszedném megbontanám a napját vele, már ki volt próbálva, nagyon nem volt jó neki.


2009. dec. 29. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem tudod megoldani, hogy a kiskutyát bevidd , amíg megeszi a reggelijét, akkor kösd pórázra a boxert, amíg a kicsi eszik. Már ha nem ránt el a nagykutya.

De az előszobába se tudod bevinni?

Nem értem mért!

Nálunk is két kutya van, és én bármikor bármit külön is csinálhatok velük, így lettek nevelve!

Két év a különbség köztük, meg 20 kg.

A kicsi elfogadja, hogy a nagy a domináns, viszont cserébe a nagy nem féltékeny, és nem bántja a kicsit.

A boxert meg kéne nevelni! Okosan szeretettel!

Hogy érezze, hogy attól még, hogy a kicsi kap enni, őt ugyanannyira szereted!

2009. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen odaadod a kicsinek a nagyot pedig leülteted magad mellé megfogod a nyakörvét és szépen végig nézitek amíg megeszi.


Ha különzárod az csak feszültséget okoz. látnia és értenie kell hogy ez a te döntésed, és ez ellen nincs apelláta.


Természetesen ha morog közben rászólsz, ha jól viselkedik jutalmazod és dicséred.

2009. dec. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs előszobánk a házba egy bejárat van és aztán egy nyílt nagy konyha nappalival egybe, azonfelül fürdő, WC és két másik szoba, ami a kutyáknak tabu belépésként. Mondom még csak nem rég került hozzánk a kutya így a boxer tényleg lehet féltékény.

Köszönöm a hasznos tanácsot, remélem valamelyik bej˜ön:)

2009. dec. 29. 09:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen oldanám meg:


A nagyobb kutyust félrehívnám és adnék neki elfoglaltságot

legyen az kong toy vagy egyszerűen "marad". Aztán visszasétálsz és adsz enni a picinek. Ha van otthon más is rajtad kivül, akár azt is megteheted, hogy játszol a boxerrel míg a picur enni kap.Persze ne annyira feltünően csináld, mármint ne hagyd abba a játékot miután a picur befejezte az evést.

2009. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs valami melléképületetek ahová a kicsit el tudnád "tenni" amíg eszik? Vagy csak őt beengedni a garázsba addig amíg eszik? Ha meg már végzett tegyél 1-2szem tápot (tényleg csak annyit) a tálba és engedd be a boxert is, h hadd egyen ő is, így elkerülve a féltékenységet, és a verekedést.

Nálunk 6éves a nagy kutya, 1,5éves a kicsit. Több, mint 20kiló különbség van köztük. A nagy a lakás egyik részén, a kicsi a másik részén kap enni én meg felügyelek,h ne ugorjanak egymás tányérjának. Egyébként akár egy tálból is képesek enni vita nélkül.

Egyébként lehet,h már a spánielnek is elég lenne egy nap egyszer enni adni.

2009. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit rendeznek kéne a rangsort. Ha rendben lenne akkor szó nélkül tűrné. Nekem 3 ivarérett szukám van és szó nélkül tűrték hogy nálunk lakjon anyukám szuka kiskutyája pár napig. Ha rendben van a rangsor akkor nem lesz probléma hogy a kicsi akkor is kap enni amikor a nagy nem. A falkavezérség kimutatása egy csomó más dolgoggal lehetséges.

Nincs a kertben másik épület, kennel ahova bezárhatod? Vagy kösd meg addig. Igaz hogy ő feljebb van a rangsorban de legfeljebb te vagy és ha te azt akarod hogy most a kicsi egyen akkor az úgy kell hogy legyen.

2009. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!