Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol kutya van a lakásban...

Ahol kutya van a lakásban hogyan oldjátok meg h a baba a földön is legyen?

Figyelt kérdés
Nekünk mopszunk van akinek nagyon hullik a szőre.Hiába takarítok minden nap nem makulátlan a lakás.Hamarosan mászni fog a lányom így nem fog megmaradni azon a kis helyen ahova lepedőt rakok le.
2009. aug. 11. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
sosem értettem, mi a francért kell a kutyákat lakásban tartani. a panelben még elmegy, de ha kertes házban laktok, akkor rakjátok szépen ki az udvarra, ott is meg tud élni az a kutya.
2009. aug. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyusunknak is nagyon hullik a szőre. :( Sajna sokat nem nagyon tudunk tenni, gyakran porszívózunk (2 naponta) és kb. ennyi. :) Sepergetjük a gyereket folyamatosan, de mindig találunk rajta szőröket. Én csak attól féltem nagyon nehogy lenyelje, belegezze, stb., de még eddig szerencsére nem volt baj (11 hós). Van letéve neki habtapi, amiről le lett tiltva a kutya, de persze a gyerkőc arról is lemászott, a kutyusunk pedig csak azért végiggaloppozik rajta ha lehetősége van rá! Más baja nem nagyon lesz, mivel a kutya jól ápolt, gyakrabban fürdetjük és minden oltását megkapta.
2009. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Panelban lakunk így nem tudom kirakni a kertben.Ha kertes házunk lesz se fogom mindig a kertben tartani mert a mopsz nem kerti kutya.Köszi a nagyon hasznos választ!:(

2009. aug. 11. 09:14
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kutyiellenes! Azért tartjuk a kutyust, mert tudniillik az az ember legjobb barátja! Neked is elférne egy!

Kedves Kérdező! Semmi baja nem lesz a babádnak, max. nem lesz mindenre a gyerek allergiás! Megszokja a szervezete. Nekem hármasiker kislányaim vannak, egy westim / ő neki nem hullik a szőre / és van egy keverék kis szőrpamacs, na annak nagyon hullik a szőre. Sokat porszívózok. Egy évesek lesznek, az egész nappali le van kerítésezve, oda a hulló szőrű kutyus napközben nem mehet.De máshol kóvályog. Hát sokat kell porszívózni, és tanítom, hogy mit szabad és mit nem! De megéri, mert mi imádjuk az állatokat, és ők is.

Jó babázást!

2009. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Figyu, ne foglalkozz az elsővel, életében nem volt szeretnivaló állatkája, meg kell őt is érteni, ha erre nincs a lelkének igénye.

Nekünk mini máltaink van 9 éve. A babánk 9 hós, az egész házat végigkússza. Családi ház, jó nagy terekkel. A szőre valamilyen csoda folytán nem nagyon hullik, de persze hogy van azért a földön, itt-ott. Amig kicsi volt a baba, nem nagyon érintkeztek, a kutya is elfogadta hogy nem ugrálunk az ágyra a gyerek mellé, stb. Most viszont a kicsi kergeti kúszva a kutyust:) megy utána, játszanak. Porszívózom a tipikus útvonalaikat, ennyit tudok tenni. Talán kéthavonta ha fürdetitek és hetente jól átkeféled kint a teraszon a szőrét, lehet javulás. Esetleg olyan kutyatápi (royal canin), ami szőrhullás ellenes? Annyi minden van már nekik is:) állítólag vitaminhiányos étrend okozza.

2009. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Nekünk kettő mopszlink van. Minden nap porszívózunk, de természetesen a lakást nem lehet szőrmentessé tenni. A kutyák ágyban alszanak ( nem tud érdekelni, ki mit gondol erről), minden hová bejárásuk van. Család tagok. A gyerekre nagyon jó hatással vannak és számomra ez a legfontosabb. Szereti a kutyákat. A kutyák rendben vannak tartva, fürdenek, féreghajtót kapnak, védőoltásaik megvannak és NEM harapnak.Gyerekorvos véleményét és az állatorvos véleményét is kikértük. Szerintük nincs gond.A gyerek még egyetlen egyszer sem volt beteg a kutyáktól és biztos vagyok benne hogy nem is lesz. Szerintem te se aggódj a kutya miatt,sem a szőrük miatt. Tiszták, sokszor tisztábbak mint az emberek!

2009. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A mopsz egy olyan tipusú kutya akinek minidg hullik a szőre.Ezt tudtuk is amikor bevállaltuk.

A lényeg h egy kis szőrtől nem lesz baja a babámnak.

2009. aug. 11. 09:29
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2 mopszlis!De jó h jöttél!!!A tieidnek is hullik a szőre ugye?Húú kér mopsz dupla röfögés!Imádni való!:))

Nálunk is mindenhova bejrása van a kutyának még az ágyba is.Még élünk.:))

2009. aug. 11. 09:32
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem 12 kutyám van, ebből egy állandó bentlakó. szintén kis testű és nyomott orrú:) . kisfiam 2 hete kúszik, mászik. minden nap fel kell porszívóznom + felmosnom.

sőt, a kertben leterítek egy takarót és az elöl lévő kutyáim mind rátelepednek a takaróra. kisfiam meg határtalanul boldog a sok kutya között!! nem beteg tőlük, nincs semmi baja, sőt, ha én már nem bírom majd a kutyázást, mert mondjuk öreg leszek, kell az utánpótlás!!:)

2009. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok kutyások! Nálunk cicák vannak! Hullik a szőrük egész évben :(

Minden nap pórszívózom,napi két-három alkalommal a lakást és felmosok utána. Még így is találok szőrt a 6hónapos lányom kezén és lábán. Az Ő szobájába nem mennek a cicák, a habtapira sem, de mostanában a lányom megy/menne a macskák után. Ha eléri őket, húzza a farkát,megszorítja a szőrt a hátán, utána vihetem mosdatni.... :o)

Imádom a kutyákat is, régebben németjuhászom és rotim volt, de sajnos elpusztultak. Akkor még családiházban laktunk, panelba ilyen nagytestű kutyát nem akartam hozni.

Szerintem is kell egy kis kosz és szőr a babáknak, és hogy megtanulja szeretni,becsülni az állatokat.

További szőrtakarítós napokat mindenkinek!!!

2009. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!