Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti és benti kutya egyszerre...

Kinti és benti kutya egyszerre, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Azoktól szeretnék tanácsot kérni, akiknek kerti kutyájuk van, de bizonyos szabályok mellett beengedik a lakásba. Úgy érzem, így még több időt tudnánk együtt tölteni, ugyanakkor nem akarok következetlen sem lenni vele szemben, és azt sem szeretném, ha hozzászokna ahhoz, hogyha toporzékol vagy nyüszít az ajtó előtt, akkor engedjük be. Hogyan oldjátok meg, hogy a kutyusotok akkor jöhessen be, mikor ti, és nem amikor ő akarja? (Hasznos, nem pedig "szemét dolog kint tartani a kutyád" típusú válaszokat várnék. Köszönöm.)
2010. márc. 15. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát nálunk kutyaajtó van, akkor jön megy amikor akar. Szerintem ez nehéz kérdés mert ha néha beengeded akkor nem fogja érteni máskor mért nem. Azt még jó lenne tudni hogy milyen korú és fajtájú kutyáról van szó, és eddig milyen körülmények közt élt. Az átszoktatás mindig nehezebb mint a szoktatás.

Az hogy mennyire toporzékol függ attól is hogy alapban mennyire hisztis a természete, azon kutyasulival és keménységgel lehet javítani (határozottan rászólni, és ragaszkodni a te akaratodhoz, nálunk az ágyra ugrálás volt gond és bizony volt hogy egymásután 40szer kell lett lecibálnom a helyére) és akkor minden téren fegyelmezhetőbb lesz de ez eltarthat nagyon sok ideig. A kutyák rendszerességre van szüksége ez kutyasétáltatásnál jól lehet látni nálunk délután 4körül van egy jó hosszú séta és ő minden nap 4 kor már az ajtóban őrjöng hogy induljunk, ha esik ha fúj... Talán ha te is rászoktatnád hogy pl. csak északára vagy csak egy bizonyos időpontba jöhet be azt jobban megértene de így is sok idó lehet míg megtanulja.

2010. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is kutyaajtó van, azon közlekednek. Nem tudom, hogy mit értesz az alatt, hogy akkor jöjjön be, amikor te akarod, és ne akkor, amikor ő? Ha nem kutyaajtód van, hanem rendes bejárati ajtód, akkor akkor engeded be, amikor kinyitod az ajtót, különben meg nem tud bejönni, nem igaz? Egészen pontosan mi a kérdés, az, hogy pl. minden estére aludni beengedd-e, és nappalra mondjuk kiküldöd? Ilyesmire gondolsz?
2010. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
7 hónapos berni keverék kutyusom van. Úgy értem, hogy sokszor nem tudok vele kint annyi időt együtt lenni, amennyit szeretnék, ezért gondoltam arra, hogy ha benn lenne velünk a lakásban naponta pár órát (nem éjszakára), akkor valamilyen formában pótolni tudnánk az elveszett időt. Ő amúgy nagyon jól elvan odakint, szóval ha ezzel túlságosan összezavarnám, akkor lehet, hogy minden marad az eredeti felállásban, csak gondoltam hátha van valakinek ilyen helyzetre ötlete/tapasztalata. Azért szeretném amúgy, hogy csak akkor jöhessen be, mikor én akarom, hogy ne higgye azt, hogyha ha elkezdi mondjuk kaparni az ajtót vagy nyüszíteni, akkor bejöhet. Szóval a kérdés, hogyan tudnám valamilyen rendszer mellett beengedni.
2010. márc. 15. 10:38
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Én általában sétáltatás után engedem be, vagy ha nyugodt kint az udvaron. Megszokta hogy hiába is ugat nem engedem be. akkor engedd be ha jól viselkedik. Meg fogja tanulni, vagy megszokja, régebben ha beszökött, azonnal kizavartam, tanulja meg hogy bejönni jutalom és nem akkor jön amikor ő akar.
2010. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha dolgozom, illetve éjszaka kinn van a kutya. Ha itthon vagyok, bejöhet.

Üveges az ajtó, így látom, ha toporzékol, ilyenkor mindig beengedem, megszeretgetem. Elücsörög egy darabig, amíg teszek-veszek, és ha ki akar menni, akkor a nózijával kilöki az ajtót, és kimegy.

Ha este rettenetesen fáradt vagyok, és mennék már aludni, de ő még benn fekszik, akkor kinyitom az ajtót, és kedvesen, szépen mondom neki, hogy kifelé (egyáltalán nem abban a hangsúlyban, mint amit maga a szó sugároz), ilyenkor szépen kiblattyog, mindig megdicsérem, megpuszilom a küszöbön kívül.

Tehát: bármikor bejöhet, ha szeretne, csak oda kell jönnie az ajtó elé. Bármikor kimehet, ha szeretne. Ha ÉN szeretném, hogy menjen ki, akkor ki KELL menni.

Nálunk ez a rendszer teljesen jól működik, nincs "ellenállás", hiszti vagy ajtó kaparás.

2010. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a mudijaim szoktam bejárni néha. Hát én semmit nem csináltam egyszerűen csak beengedem amikor akarom. Ők meg nem erőszakoskodnak. Szerintem a lényeg hogy tudja ki a főnök, akkor nagy baj nem lehet.
2010. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
76%
Nálunk bármikor bejöhetnek, aztán ha kezdek ágyazni, mondom hogy megyünk aludni és kinyitom az ajtót. Kimennek és ők is lefekszenek a házuk tetejére.
2010. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2010. márc. 16. 10:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen helyiségben lehet bent, amiből a többi nyílik. Éjjel bent van, nappal kint, ha nem vagyunk otthon. Ha otthon vagyunk, javarészt bent horpaszt azon küszöbnél, ahol vagyunk, vagy nagyon tapintatos érdeklődéssel néz a konyhaasztal irányába. Ha ki akar menni, diszkréten jelzi, ilyenkor vagy a járókelőket kell fejmagasságban hallásvizsgálatnak alávetni, vagy hétköznapibb dolga támadt. Nyekergés után, de sosem közben be szoktuk engedni, ha ajtót kaparna, akkor részemről hirtelen ajtónyitás után igen erőset vernék a fejébe, közölve, hogy "fuj" és persze kint maradna. Ha mégsem engedjük be, akkor sincs gond, mert egyébként a reggeli távozásunktól a késő du. érkezésig kint van, tehát inkább a társaság, mintsem a körülmények okán akar bejönni.
2010. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!