Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házba, milyen kutyát...

Kertes házba, milyen kutyát ajánlotok? Lehetőleg ne óriási termetű kutyákat mondjatok.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy kutyát, amit tavasszal kapnék, de nem tudom, hogy milyen legyen. Lehetőleg NE óriási nagy kutyafajtát írjatok le. Köszi :)
2009. dec. 29. 12:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Aki kertbe akarja tenni a kutyát, az inkább ne is vegyen. A kutya mindig a gazdája közelében akar lenni, akkor boldog. Ha nem járhat be a házba, akkor minek. Ha van kedved és egy kis időd, akkor majd talán játszol vele????
2009. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem mindenkinek engedik meg a szobakutyát. de azért kössz.:)
2009. dec. 29. 12:43
 3/15 anonim válasza:
nekünk foxi van :)néha bejön most télen :) de amúgy kint van a helye.
2009. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

figyelj már 1.: nekem bernáthegyim van,nem szokott bejárni a házba,és igy is nagyon bolog kutyus...:)

amuugy tudom ajánlani a Labradort,a Magyar Vizslát,Erdélyi kopó,Boxer,Németjuhász,Szetterek,Akita,Dobermann...stb:)


[link]


ezt nézd meg mielőtt kiválasztod a fajtát:)

2009. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az első válaszolóval. Illetve abban igen, hogy a kutya akkor boldog, ha az imádott gazdival van. De abban semmiképp, hogy ne lehetne egy kutya kinti. Megfelelő törődés mellett, rengeteg idővel miért is ne? És gondoljunk bele: ha a gazdi nincs otthon, és a kutya egyedül van, nem édesmindegy neki, hogy a lakásban vagy az udvaron van?

Amúgy az én kutyám kinti-benti kutya, nekem ez a legjobb megoldás. De szerintem semmi baj sincs a kinti kutyatartással sem. Főleg, ha a kiskutya tavasszal érkezik. Akkor mindenki sokkal szívesebben tartózkodik kint a szabadban, mint négy fal között =)

És hogy ne offoljak:

Kedves kérdező, a fajta kiválasztásánál nem a ház az elsődleges szempont. Inkább, hogy milyen vérmérsékletű vagy te, mennyire engedékeny, mennyit vagy otthon, házörzőt szeretnél, vagy családi kedvencet, van a háztartsban kisgyerek, ésatöbbi, ésatöbbi...


[link]

Nézz szét ezen az oldalon, vannak fajtaleírások, és minden egyéb, ami segíthet neked a választásban.

De gondolkodhatnátok egy menhelyi kutyán is. Igen, a csapból is ez folyik, de érdemes átgondolni. Megmenthetnél vele egy életet, és Ő ezért élete végéig hálás maradna neked =)

De hogy konkrét fajtát is mondjak: szerintem a retrieverek tökéletes kedvencek. Nyugodtak, a légynek sem tudnának ártani, gyorsan tanulnak, nem ugatósak, imádják az embereket... talán egyetlen "hátrányuk", hogy rengeteg mozgást igényelnek. És feneketlen hasuk van, hajlamosak az elhízásra, mert hiába ették degeszre magukat, még és még akarnak habzsolni =D


És bizony a kutya nem is olcsó mulatság. Rengeteg pénz, idő. Gondolj bele: oltások, kaja, sétáltatás, sírás-rívás a tulipánsorért, amit a kis rosszcsont szétszedett...


Ha ezeket végiggondoltad, és úgy gondolod, mindenből a legjobbat tudod Neki nyújtani, akkor vágj bele =)

És sok szerencsét =D

2009. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindegyikőtöktől tanultam valamit, bár az első válaszolóval én sem értek egyet, de vannak akik úgy gondolják, hogy ha a kutya kint van, az rossz. Pedig szerintem a legtöbb kutya a szabadba vágyik:) keresek néhány retriever fajtát, ami tetszik mindenkinek a családban :)
2009. dec. 29. 13:21
 7/15 A kérdező kommentje:

12:53-nak :)

Köszönöm az oldalcímét, találtam is néhány kutyust:) Pl: Tibeti terrier és Pumi:) Nagyon aranyos kutyusok:)

2009. dec. 29. 13:32
 8/15 A kérdező kommentje:

13:12-nek:)

Köszi neked is az oldalt:)

Bár ott azt írta, hogy a tibeti terriert lehet kint tartani lakásba való bejárással, a pumira viszont a kinti életmódot is javasolta:)

Azt hiszem ezek közül fogok dönteni:)

2009. dec. 29. 13:34
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább hosszúszőrű fajtát válassz, pl tervueren, groenendael, vadkacsavadász retriever, hovawart.


még egy kis segítség a neveléshez :)

Caesar Milan - Emberképzés

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&videos=7SlT-jmeie..

Jan Fennel - Kutyapszihológia

*****

Táplálás

[link]

Sok-sok hasznos tanács

[link]

Jó kutyázást :D:D



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A puminak van fajtamentése is, ha gondolod...

Menhely nem jutott még eszetekbe? ;)

2009. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!