Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutya nem tartható kint?

Kistestű kutya nem tartható kint?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenhol ezt írják, bár falun sok helyen ezt nem tartják be, ennek ellenére én nem szeretném kínozni a kutyám.

Az lenne a kérdésem, hogy ha nekünk van egy nagyobb méretű, teljesen zárt teraszunk (kutyaajtóval), amin belül van egy szigetelt kutyaház, és igazából a kintlét csak addig szólna, míg dolgozunk, így sem javasolt a kistestű kutya kint tartása?

Van egy border collienk, ő teljesen jól érzi így magát, de tervben van egy második kutyus is aki bishon, shih-tzu vagy jack russel lenne mert párommal ezeket a fajtákat részesítjük még előnyben, de azt sem szeretném ha a kutyának rossz lenne, így ha a fentiek alapján sem megoldható, akkor lemondunk róla és keresünk egy etéren masszívabb fajtát.


2014. máj. 20. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Miért nem szabadna kint tartani??? Ezt most hallom először. Semmi baja nem lesz a kutyának ha kint van... Azért ne csupasz kutya legyen.
2014. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért mert fázik. Egyes fajták még 20 fokban is képesek kihűlni én pedig nem szeretném ha rosszul érezné magát, főleg télen.
2014. máj. 20. 20:14
 3/7 Hovarju ***** válasza:

Szerintem zárt teraszon, szigetelt kutyaházzal és egy másik kutya mellett nem lesz baja.

Ráadásul "csak addig, amíg dolgoztok" szerintem simán el lesz baj nélkül.

2014. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sicu, bichon nem tartható kint mert nincs aljszőrük ami megvédené őket a szélsőséges időjárástól. Pl ősszel vagy télen megfagy kint vagy gy megfázik hogy vagyonokat hagysz majd a dokinál.
2014. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esetleg tudok olyan kisebb termetű kutyát (legalábbis a bordernél kisebbet) aminek még megfelelnének a fenti körülmények?

2014. máj. 20. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyi a kritérium, hogy kicsi legyen és bírja kint, miért nem fogadsz örökbe egy kistestű keverék kölyökkutyát?
2014. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A helyzet az ,hogy míg odakint nem röpködnek a mínuszok, addig nem kell aggódnod a kutya méretén. Akkor válik igazán gonddá, ha a jegesmedvék is vacogni kezdenek. Egy kistestű kutya nem képes saját testét felmelegíteni annyira, hogy ne fázzon meg. Egy kistestű kutyától soha nem várták el, hogy -20 fokbban kint maradjon másnap reggelig, csak a mai meghibbant világban keresik az emberek a lehetetlent. Viszont, ha közepes, border méretű kutyák között keresgéltek, akkor több esélyetek van találni olyant kutyát, akit kint lehet hagyni az udvaron.
2014. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!