Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok tapasztalatokat, jót,...

Írnátok tapasztalatokat, jót, rosszat is arra, hogy egy kisgyerek kölyök kutyával összeszoktak?

Figyelt kérdés

2-3 éves gyerek, aki még nem nagyon volt közvetlen közelében kutyának.

Hogyan szoktattátok össze? Mi vált be nagyon, és milyen hibát követtetek el?


2014. máj. 20. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész azon áll vagy bukik, hogy a gyerek hogyan viselkedik vele. Vannak gyerekek, akik nagyon kegyetlenül bánnak az állattal, és persze az ellenkezője. Te esetedben akkor mehet biztosra, ha olyan kutyát hozol a házhoz, aki szereti/ körberajongja a gyerekeket. Kölyök kutya esetén ezt nehéz megmondani, sőt az ő viselkedése a te gyereked viselkedésén múlik. Ha igazán jól akarsz kijönni belőle, akkor nem kölyök kutyát hozol a házhoz, hanem olyant, aki nem csak mende-monda alapján szereti a gyerekeket, hanem saját szemeddel is meg tudsz győződni róla mielőtt megveszed.
2014. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy ekkora gyerek és egy kölyök kutya külön-külön is kemény dió, biztosan nem vállalnám be őket egyszerre, nem vagyok ennyire mazochista. Gyerek mellé inkább fogadj be egy 2 év körüli fiatal kutyát menhelyről, aki családban nőtt fel, elviheted a picit is, hogy meglásd hogyan reagál rá. Egy kölyök kutya folyton borsot tör az orrod alá, a határait próbálgatja, rág mindent(!) összepiszkítja az egész házat... Egyszóval egész embert kíván míg gatyába nem rázod, ami egy 2-3 éves gyerek mellett aki szintén egész embert kíván sőt többet, szerintem lehetetlen.
2014. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem érdemes kölyköt választani. Persze cuki meg minden, de tapasztalt kutyásként mondom, hogy ezernyi gond van velük. Rágnak, bepisilnek-bekakilnak és folyamatosan próbálgatják a határaikat/ meg a tiédet is. Egy egészséges kölyökkutya ilyen, fajtától függetlenül.

Én is inkább egy fiatal, 1,5-2 éves felnőtt kutyát választanék. Attól nem kell félni, hogy nem szokna meg benneteket. Az én legutóbbi kutyám 4 évesen került hozzám és le sem tudom "vakarni", én vagyok a szemében az "Isten".

Szerintem érdemes gyerekkel elmenni egy menhelyre (legjobb ha ideiglenes befogadónál van a kutya, mert akkor alaposan ki tudják ismerni a kutyát) és ott megnézni ki hogyan reagál a másikra.

Fontos, hogy a gyerek is normálisan kezelje a kutyát. Ne nyúzza, ne húzza a fülét stb. Egy 2-3 éves gyerekkel már meg lehet ezt értetni.

Ha mindenképpen kölyköt szeretnétek, akkor érdemes várni, míg a gyerekek nagyobbak lesznek. Legalábbis én ezt tenném.

2014. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és ha nem arról van szó, hogy a gyerek durván bánna a kutyával, hanem inkább kicsit fél tőle, mivel eddig csak plüssben látott ilyet közelről, ez meg mozog... :)
2014. máj. 21. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Első sorban nem azzal van gond, hogy a gyerek durván bánna vele (persze ezt sem szabad hagyni) inkább azzal, hogy egy kölyök kutya még azt is nehezen érti meg, hogy a gazdájával hogyan játszhat, elég csak itt körbe nézni mennyi "a kiskutyám harap" kérdés van. Ez neked maximum kellemetlen, de ha a gyerek kezét kezdi el csócsálni az már veszélyes is lehet. Hidd el egy kamaszodó kutyától egymagában is meg lehet őszülni ideje korán, butaság pont egy szintén komoly odafigyelést igénylő picúr mellé bevállalni. Sokkal jobb választás egy már lenyugodott, kialakult jellemű fiatal/felnőtt kutyát elhozni, mint egy bizonytalan habitusú kölyköt.

Ugyan a fajta még nem került szóba, de kérlek ne apróhirdetéses oldalakat nézz, rengeteg a te igényeidnek megfelelő kutya várja a megváltást a menhelyeken.

2014. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy meg tudnék-e bízni egy olyan kutyában, ami nem velünk nőtt fel.

Mi van, ha csak azért mondanának róla jókat, hogy végre kivigye valaki a menhelyről?

2014. máj. 21. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondom, de gondolom nincs kutyás tapasztalatod. Legalábbis a kérdéseidből, válaszaidból ítélve. Egy kutya hiába kerül hozzátok piciként, ha nem tudjátok megnevelni, tök simán lehet agresszív vagy antiszociális és ezáltal veszélyes rátok meg a fajtársaira.

Nem csak arra kell hallgatni egy menhelyen, hogy mit mondanak a kutyáról, hanem megnézni hogyan reagál és hogyan viselkedik veletek. Mit csinál, ha odamegy egy gyerek stb. Többször is ki lehet menni ismerkedni, elmenni sétálni vele stb. Meg persze nektek is sokat kell tanulni a nevelésről mielőtt magatokhoz veszitek.

A gyerek meg elsőként ne a leendő kutyátokkal ismerkedjen, hanem menjetek el valamilyen kutyás helyre. Pl. menhely, kutyaiskola. Kölyökkutyákkal vagy kistestű kutyákkal érdemes kezdeni és majd megszokja. Nem kell ezt annyira túlaggódni. De minél hamarabb ismerkedik meg kutyákkal, annál jobb.

2014. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy normális menhelyen az a céljuk a gondozóknak, hogy a kutyák első sorban jó helyre kerüljenek, és még véletlenül se jussanak vissza az utcára, hogy rosszabbat ne említsek. Ennek megfelelően nem érdekük eltitkolni a kutyák negatív tulajdonságait, vagy esetleges betegségeit. Ellenben egy ha egy ellenőrizetlen helyről hozol egy kölyköt, jobb esetben csak nem a kívánt fajtát kapod, rosszabb esetben még beteg is, ami előbb-utóbb előjön és rengeteg pénzbe kerül. (Csak hogy egy egyszerű példát említsek egy sima hasmenéses vírus miatt múltkor 10e forintot hagytam az állatorvosnál kezelésre, gyógyszerekre)

Ha van olyan fajta amihez jobban vonzódtok körül lehet nézni fajtamentéseknél, mert náluk általában ideiglenes befogadóknál vannak a kutyák, akik sokkal pontosabb jellemzést tudnak adni róluk, mivel nem egyszerre pl 50 kutyával foglalkoznak, hanem csak mondjuk 3-al.

2014. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!