Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet az, hogy két rossz...

Hogy lehet az, hogy két rossz szögelésű szülőpár kölyke jó szögelésű legyen?

Figyelt kérdés
A tenyésztőtől akitől vettem mind a két szülő rossz szögelésű ( megengedett a fajtánál de a normál szögelésűt jobban szeretik a bírók) viszont a kölykök akit kiválasztottam annak jó a szögelése.
2014. máj. 21. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a két szülőre korlátozódik az öröklődés. Nagyszülői vagy dédszülői ágról is örökölhette.
2014. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ősök is számitanak, nem csak a szülők.
2014. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te sem biztos, hogy apádra, anyádra hasonlítasz leginkább, hanem valamelyik rokonra.
2014. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elvileg az élővilágban az utódokon nem a szüleik, hanem valamely nagyszülőjük tulajdonsága fog visszatükröződni.

Vagyis a kisállatod abban a szerencsés helyzetben van, hogy hogy az egyik nagypapájának vagy nagymamájának megfelelő volt a szögellése és ő ezt örökölte.

2014. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Az úgy lehet, hogy a genetika bonyolult, és sokszor átvágja az embert.

Egyébként szoktak olyat, hogy nem a tökéletes kutyákat tenyésztik tovább, hanem a kis hibával rendelkezőket, úgy, hogy ellentétesek legyenek a hibák, pl. rövidebb orrút hosszabb orrúval, így az utódok közt több jó orrhosszúságú lesz, mint két jó orrhosszú szülőnél. Ez erősen leegyszerűsített példa.

2014. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a példa pont nem jó. Két ellentétes hiba nem oltja ki egymást. Vagy ezt, vagy azt fogja örökölni a kölyök - vagy egy korábbi felmenőtől örököl valami teljesen mást.


Egyébként erre való a törzskönyv, vissza lehet keresni a párosított kutyák származását én megnézni azokat a kutyákat is, hiszen azokból is benne lesz valamennyi a kölyökben.

2014. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a genetika nem fekete és fehér, ennyi. a szögellések pl. nyilván sokkal bonyolultabban öröklődnek, mint más tulajdonságok.
2014. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy pár hetes kölyöknél azért még nem feltétlenül látszik 100%-ra, hogy milyen szögellése lesz felnőtt korában, meg ugyanúgy fogja örökíteni a rosszat, szóval nem biztos, hogy ez így korrekt.

"rövidebb orrút hosszabb orrúval, így az utódok közt több jó orrhosszúságú lesz" Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, úgy baromság ahogy van, ha nem értesz hozzá miért osztod az észt? Ilyet egy épeszű tenyésztő sem csinál, a genetikai nem így működik, szép is lenne.

2014. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát az az orrhosszos példa tényleg nagy hülyeség. Akkor pont, hogy vagy rövid lesz a kölykök orra, vagy hosszú, de nem ideális. Hibát sosem az ellentétjével javitunk, hanem a normállal!!
2014. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hopsz elnéztem, az anya jó szögelésű. Az apát nem láttam élőben de némelyik képen ilyen, némelyiken meg olyan.
2014. máj. 23. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!