Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a tápokkal?

Mi a baj a tápokkal?

Figyelt kérdés
Azt olvasom egyre több helyen, itt is, hogy ne adjunk Pedigreet, Darlingot, Chappi tápokat, mert nem jó nekik. Ez tényleg igaz? Ha igen, akkor milyen táp megfelelő a kutyáknak, ami nem is olyan drága?

2014. ápr. 14. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg igaz. Nézd meg az összetételüket és rájössz, hogy semmi olyan nincs bennük ami a kutyáknak hasznos.

Mivel kutyát vállaltál, azt is vállaltad, hogy ez bizony nem egy olcsó mulatság. A legtöbb kutyatáp nem olcsóságáról híres, de jobban mégéri, mint egy beteg kutya. A Josera például egy reális áron kapható táp, német minőség, kapható sokféle változatban. Egyébként minden kutyának más a jó, ezt ki kell tapasztalni. Jó minőségűek még: Brit, Happy Dog, Orijen, Eukanuba, Pro Plan, Acna, Dog Chow, Hill's. Egyik sem olcsó, de szerintem nem éri meg a kutya etetésén spórolni. Ilyesmik között válogass, felejtsd el a Darlingot és a Pedigreet, csak a reklámjuk jó, szemét az egész.

2014. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A pedigree, darling stb boltban kapható szemétben rengeteg az ízfokozó, színezék, tartósító, gabona, elhanyagolható benne a hús, és az is inkább csak vágóhídi nyesedék értsd pata, köröm, csőr stb meg az a csepp húscafat ami ezekre rátapadt. Mivel nulla a tápanyagtartalma, sokkal több is kell ezekből egy kutyának, így igazából nem olcsóbb havi szinten mint egy középkategóriás táp pl josera, brit. Az orijen, acana, eucanuba stb már más tészta, azoknak valóban borsos ára van.
2014. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A "szuperprémium"csúfnevű reklámtápok összetevőit is érdemes megnézni,mint pl.a Hill's vagy Royal Canin.Egy csomó színezett,ízesített gabona egy kis hússal meg szép csomagolással,drága reklámokkal.

Ha tudsz angolul,ajánlom ezt az oldalt,ha nem,a Google fordító szép pillanatokat fog szerezni,rég röhögtem ennyit.

Balra alul az Index menüpontban vannak betűrendben a tápok,többek között a Pedigree is,részletesen elemezve,érdemes elolvasni.

[link]

2014. ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat,rosszat linkeltem,azt egy másik kérdéshez akartam :)

A helyes link:

[link]

2014. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még egy kérdés: vannak jutalomfalatok, mint például a Rodeo, stb. Ezeket sem adhatom a kutyámnak? Ezeket is ugye a Pedigree gyártja...

2014. ápr. 14. 17:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább valami más jutalomfalatot választanék, például a Trixie jó minőségű: [link]

[link]

Rengeteg féle van, válogass! :)

2014. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nem léteztek a gyári jutalomfalatok,akkor kis darab sajttal,virslivel jutalmaztuk a kutyát.

Olcsóbb és beválik.

2014. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki egy Britet, Joserát (ne az Economit), Happy dogot, és rövid időn belül látni fogod a különbséget. És nem kell a legdrágábbat megvenni ezekből a fajtákból.

Kevesebb kutyakaki, egyben és nem lepényekben, kevesebb szellentés, nincs hányás, kevesebbet kell adni belőle...

Minden kutyának meg kell találni a neki megfelelőt.

2014. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem használtam ilyen gyári jutalomfalatot, olcsó, akciós tg virslit szoktam venni 1 kilót, ami nem kell lefagyasztom, pillanatok alatt ki lehet olvasztani. Nálunk ez bevált, és sokkal olcsóbb.
2014. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!