Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen rossz híre lenne a...

Ilyen rossz híre lenne a rottweilernek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 19:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hát azért annyira nem baromság. Gazdi lexikájából, hanghordozásából következtetni lehet műveltségi szintjére. Elég nyilvánvaló, hogy az állat nem úgy van nevelve, ahogy ő azt elképzeli...
2014. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem pont azért béna, mert végignarrálja mit csinál a kutya. Csak épp más szemszögből közelítünk. A konklúzió viszont ugyan az: a videón egy frusztrált pit jellegű keveréket látunk, aki ha kitenné a szőrös kis mancsait a lánc hatókörén kívülre, minden bizonnyal rossz szándék nélkül is galibát okozna.

Amúgy fura, hogy a kérdező kutyáját nem ismerik a körnéken...bár lehet csak nekem van rémhírem a környéken. ("2 ekkora kutyával, szájkosár nélkül , nőnek, utcára menni, jééézusom, mindenkitmegesznek")

2014. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy csak játszani akart, ha te nem is voltál ott?

Amúgy igen elég rossz híre van. Én nem gondolok a fajtáról rosszat, de az én kutyámnak majdnem eltörte a gerincét egy rottweiler minden ok nélkül (de okkal sem lenne normális), gyakorlatilag úgy viselkedett mint egy gyilkológép.

2014. máj. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Imola Ágnes ***** válasza:

Normális körülmények között egy roti semmivel sem agresszívebb mint egy átlagos kutya. Nyilván örző-védő, így erős a területvédő ösztöne, de ez nem jelenti azt, hogy gyilkológép. A videóban lévő kutya pedig nem biztos, hogy annyira "kedves", a láncon lévő kutyák ha elszabadulnak általában gond van. Nyilván a gazdájával kedves, de nem hinném, hogy ki vannak elégítve az igényei, és jól lenne szocializálva. A legnagyobb gond, hogy sok olyan ember vesz rotit, akinek fogalma sincs arról, hogy milyen is a fajta, és hogyan kell kezelni. Nem véletlenül mondjuk itt mind, hogy nem első kutyának való. Magabiztos, határozott, bátor kutya. Ha jól van szocializálva, soha semmi baja nincs senkivel, és maximálisan együttműködik a gazdával.

Sajos ismét az ember a felelős azért, mert elítélik a fajtát. Kitenyésztettek egy erős, magabiztos kutyát, aztán olyanok kezébe adták, akik nem tudják kezelni.

HA már videózgatunk, akkor itt van egy pár a sajátomról:

Egy autista iskola megnyitóján (a gyermek akivel van, nem autista): http://www.youtube.com/watch?v=pIyKvWoyOcg

Ideiglenes kölyökkel: http://www.youtube.com/watch?v=lr5lgx9iW4Q

Örző védő gyakorlaton: http://www.youtube.com/watch?v=IwYkjGJPbvM

Sok mindenre képes a kutya, de tudni kell irányítani.

2014. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Biztos van oka annak, hogy ennyire elítélik az emberek ezt a fajtát. Exemnek volt egy kicsit sem nevelt rotija, aki nem hazudok, de még lehet meg is evett volna, egy igazi vadállat volt :D Saját gazdáját megtámadta, az egyenes kerítésből pedig csinált egy U-alakzatot, annyiszor ráugrott, mikor jött a postás. Viszont, hogy felhozzak pozitív példát is a nagyobb és sokak által elítélt fajtákról. Csivavámnak egyik legnagyobb cimborája pl egy Bullterrier :)

Boxeremtől pedig mindenki fél, és az öregasszonyok jó messziről kikerülnek a szobacirkálóikkal, mert biztosan harapós. Amikor olyan mint egy nyuszi, mindenkit szeret :)

Ilyenek az emberek, el kell fogadni.

2014. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy csak játszani akart, ha te nem is voltál ott? "


Mert ha bántani akarta volna akkor megtette volna, és lennének a másik kutyán sérülések.

2014. máj. 22. 12:57
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

A rotitól a legtöbb nem kutyás, kis kutyás ember fél. Ennek oka a sok filmben "vérebet" játszó roti, illetve a felelőtlen tartás miatti harapások, támadások :(

Nem tehetsz szemrehányást a nőcinek, megijedt, féltette a kutyáját.

Bennem is megállt az ütő, mikor az utcán gazda nélkül megjelent egy vicsorgó bullszerű eb, akit nagyon nehezen sikerült elzavarni a kutyám segítségével...a járókelők úgy néztek ránk, mint a véres rongyra, mert a hámra kapcsolt kutyám a lábam közé véve őrjöngött, én meg kiabáltam...azt hitték, hogy a kutyám egy vadállat és szeeeeeegény kóbor kutyát akarja megenni :P


Tegyél meg mindent annak érdekében, hogy felügyelet nélkül többé ne juthasson ki a kutyád a telekről :)


Egyébként mi történt? A rendőrség végül kiszállt? Megbüntettek, vagy van vmilyen következménye az ügynek?

2014. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nem tudom mi a konkrét igazság.

Ami tuti, hogy a kutya kiment.

Amikor én X idő múlva kijöttem a házból az udvarra, semmi különöset nem vettem észre.

Egyszer csak csengetett valaki. Tőle tudtam meg elsőként, hogy megijedt egy néni, és hogy elkezdett kiabálni, mire többen az utcából kijöttek, és valaki valamilyen rendőrséget hívott. És hogy a rendőrök behúzták a kaput amikor bement a kutya és állítólag csengettek de én semmit nem hallottam (nem ment TV vagy zene, vagy bármi ami zajt csinálna), pedig nem kis hangja van a csengőnek.

Átmentem a nénihez, aki nagyjából ugyanezt mesélte el.

Utána a nap folyamán pár órás szünetekkel majdnem minden környéken lakó becsengetett, és elmondta a történetet.

Azt nem tudom, hogy megbüntettek-e, mert még nem kaptam semmi értesítést, a néni elméletileg nem jelentett fel (lehet, hogy valamelyik "kedves" szomszéd igen), telefont nem kaptam, a postaládába nem találtam semmit.

2014. máj. 22. 18:04
 19/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Akkor majdcsak megúszod bünti nélkül :)

De tényleg figyelj jobban

2014. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!