Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vehetem êsure ha...

Honnan vehetem êsure ha a kutyám ideggyenge? Már kőlyőkkênt is êszrevehető?

Figyelt kérdés
2014. máj. 22. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Te sehogy. Az idegrendszeri betegségek megállapítása az állatorvos feladata.

Ha esetleg ideggyenge alatt az alacsony ingerküszöbűt érted, akkor igen, észrevehető kölyökkorban is, viszont azon lehet is javítani, általában az ingerszegény környezet okozza, és logikusan ingergazdag környezettel lehet ellensúlyozni, meg megfelelő neveléssel.

A legjobb, ha eleve normális, megbízható helyről veszel kutyát, ahol ilyen kérdések fel sem merülhetnek.

2014. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kennelbõl veszem hanem egy ismerõstõl. A szülõk nyugodtak nem támadnak.
2014. máj. 22. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor vagy szerencséd lesz, vagy nem. A szülők jólneveltsége egy dolog, a genetikájuk, meg a kölykök nevelése meg egy másik.
2014. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha egészséges kutyát akarsz, akkor ne hozd el ismerőstől, csak mert olcsó vagy ingyen van. A szülők gondolom nem lettek szűrve betegségekre, és nem tudhatod, hogy a szülők szülei, tehát a nagyszülők, vagy a dédszülők milyen betegségekkel rendelkeztek.
2014. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Imola Ágnes ***** válasza:
79%
Az, hogy a szülők milyenek nem sokat jelent ebben az esetben. És kérdéses az is, hogy a szülők házon belül kedvesek, és nyugodtak, vagy ki is lehet őket vinni tömegbe, kutyák közé. Amúgy csak kíváncsiságból, milyen fajta?
2014. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szokták sêtátatni a szülõket ês nincs problêma. Nêmet juhász.
2014. máj. 23. 10:44
 7/11 Platypus ***** válasza:
84%
A helyedben nem az ideggyengeség miatt aggódnék a legjobban. Elég nagy felelőtlenség németjuhászt venni olyan szülőktől, amiket nem szűrtek diszpláziára.
2014. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Az én kutyám is hasonló helyről van, kérdező. Kiskora óta nálam van és egy beszari kis alak, mindenkitől (emberektől és kutyáktól) kórosan retteg, pedig semmilyen durva hatás nem érte és első naptól fogva vittem mindenhova. Mint később kiderült, már az anyja is ilyen volt, csakhogy ő életében nem lépett ki a kapun, így igazából nem zavart senkit. Én meg szenvedhetek a magaméval...most már tudom hogy jobb óvatosnak lenni. :( A köv. kutyámat megnézem, honnan veszem.
2014. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi az a diszpázia? Ên tudom ezt szüretni? Mennyibe kerül ês hogy zajlik?
2014. máj. 23. 12:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Google a jó barátod...

[link]

[link] 2.html


Ne haragudj, de nem úgy tűnik, hogy felkészültél egy kutyára. Gondold ezt át még néhányszor.

2014. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!