Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem bírja a többi...

Flowers55 kérdése:

A kutyám nem bírja a többi állatot. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A kutyám már 3 éves és a többi kutyával nem jön ki túl jól.

Igazából az emberekkel nagyon jól kijön,nem is morog,csak ugrál,de amint meglát egy másik állatot vadul ugat és morog.

Póráz nélkül egyszer még ettek egy tálból is egy másik kutyával,akivel találkoztunk.De pórázzal nem így tesz :(

igazából póráz nélkül soha nem sétáltattuk,mert félünk,hogy elszalad...

Szerintetek mit tegyünk?

A kutyasuliban is jól kijött a kutyákkal mikor nem volt rajta póráz.



2014. máj. 25. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha össze van kötve a gazdával, mint falkavezérrel, akkor érzi maga mögött a segítséget, ezért dominánsként próbál viselkedni. A póráz nélküli mellettünk maradás megtanítása, belenevelése sajnos elmaradt, ezt csak keserves utómunkával lehetne pótolni.
2014. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El kell vinni a kutyafuttatóba akkor. Közel sem arról van szó, hogy nem bírja a többi állatot csak azt aki sétáltatja egy pancsernak tartja, alkalmatlannak a vezetői szerepre és igyekszik megvédeni titeket. Az hogy rángatjátok nem ér semmit, csak ront a helyzeten.
2014. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de itt nem a kutyával van baj, hanem VELED. Nem arról van szó, hogy nem bírja a többi állatot, csak amikor pórázos sétánál meglátsz egy másik kutyát pl, feltételezem rögtön visszarántod, rövidre fogod a pórázt, közben parázol mint az állat, hogy úristen most mi lesz, a kutyának meg kétségbeesetten hebegsz hogy "nyugi, nyugi". A kutya a pórázon keresztül ezt nagyon is érzékeli, ezért mivel te félsz, ő így próbál téged megvédeni a pattogásával. Azért is nincs gond póráz nélkül, mert akkor nem vagytok "összekötve", nem érzi a te félelmed, aggodalmad.


Ajánlom ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=tOGQAk8Fexs

2014. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég határozott és ezt érzi -szerintem!


Én nem vagyok szakértő, de én kutyámnak is volt hasonló időszaka 1-2 hétig, hogy mindenkit meg akart enni, ugatott, felborzolta a szőrét és se kép se hang, pedig korábban olyan édes volt és ment oda mindenkihez és imádott mindenkit! (menhelyes kutyus) De kezdett elpimaszodni! Csak 1-2 ismerős kutyának nem akart neki menni. Műtve is volt, lábadozott, úgyhogy nem akartam durván bánni vele ...


Na de elegem lett 2 hét után (már jól volt) és az első komoly kirohanásakor visszarántottam magam mellé és felfelé húztam (szövet félfojtója van, tehát így pont fojtva volt), pár pillanatig fojtva maradt és hadakozott is!!! Tiszta őrült volt, kicsit lazítottam, de megint rákezdett, na akkor megint felhúztam és pár pillanatig fojtva volt, így haladtunk el a másik kutya mellett. Mikor elengedtem és visszafordult volna, erélyesen megrántottam, de amint jött, lazítottam.


Na ezt kb. 3 alkalommal eljátszottuk és most már tudja hol a helye!!! 12 kilós kis dög, van benne erő rendesen, úgyhogy mikor őrjöngött én is hasonló erőbedobással rántottam rajta. Én se vagyok ennek a módszernek a híve, mert jobb lenne gügyörészéssel odébb csalogatni meg elvonni a figyelmét, de az sajnos nem működik :) Viszont sose szabad hagyni, hogy elpimaszodjon, mert csak rosszabb lesz! Ja és maradj higgadt, de érezze, hogy veled nem lehet szórakozni!!! :)

2014. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom hogy velem van a baj,de azt tudni hogy meg lehet-e oldani és ha igen hogy?

2014. máj. 25. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!