Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor vagy kuvasz lenne a...

Komondor vagy kuvasz lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni a két fajta közül. Fontos, hogy elfogadó legyen a gyerekekkel szemben, ami inkább komondor tulajdonság, energikus legyen, ami inkább kuvasz. Kijöjjön más kutyákkal is, ugyanis van már két pulink és egy magyar vizslánk. Szerintetek melyik jobb választás? Nem házőrzőnek lesz elsősorban, meg ugye abból mindegy is melyik volna, mert mindkettő kiváló. Inkább kedvencnek, társnak, családtagnak.
2014. máj. 26. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a komondor, menni fog a pulikhoz :)
2014. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még színben is menne, mert fehérek, de nem akarok pusztán emiatt választani :)
2014. máj. 26. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Komondor. Ha családi kutyának lesz akkor az lesz a legjobb ha a komondor. zsinóros szőre van mint a puliknak, menne hozzájuk. Megbízható őrzés terén is, de kedvencnek is elég jó ha úgy szokik meg kis korban. Persze attól hogy családi kutya a mozgást és a feladatokat várja mert ha nincs meg a kellő fáradtsága akkor kezdődnek a gondok.
2014. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. A kuvasz is pont ugyanúgy szereti a családot, mint a komondor, ha jól bánnak vele. Energikusnak is energikus mindkettő, ez inkább egyedfüggő, hogy éppen melyik jobban.
2014. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Komondor, egy picit kiegyensúlyozottabb a családdal. De igazából az a pici különbség áthidalható neveléssel. Valahogy nekem a komondor közzelebb áll a szívemhez.
2014. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a kettő megfelel a célnak. De következetes nevelést kívánnak! Én kuvaszt tartok, nagyapám komodorokat tenyésztett. Utóbbi évzizedekben állítólag leromlott a fajták állapota, főleg azért mert csak a külalak volt bírálva és nem a használhatóságuk. Már nem olyan rossz a helyzet, mert a kuvaszosok például indítottak évekkel ezelőtt egy kuvaszok és nagyragadozók programot, ahová kihelyeznek a tenyésztőktől nyájak mellé kutyákat és az ősi mesterségüket gyakorolhatják. Erdélyben és Felvidéken, ahol medvékkel és farkasokkal is találkoznak. Továbbá a kuvaszosok kb. akkoriban már a tenyészszemléhez bevezették a bátorságpróbát, ahol a nyers kutya (tehát nem képzett, csibészelt) védőképességét is. Az eredményektől függően engedik a tenyésztést, így a gyáva kutyák akármilyen szépek is nem tenyészthetők tovább. Ugye a gyáva kutya veszélyes, mert félelmében, illetve ijedtében odakaphat és egy ekkora kutyáknál életveszély. Komondorosok is elkezdték a bátorságpróbát a kuvaszosok eredményei után. Szerintem nem volt azért túl ossz a helyzet, de nagyon jó hogy erre is figyelnek. De akármilyen jó egy kutya a neveléssel el lehet rontani!!! Javaslom [link] Vajó Zoltán leírásait elolvasni nagy segítség, de természetesen hasonlót sok tenyésztő oldalán is találhatunk. Egyik tenyésztő családi videója amit javaslok megnézni https://www.youtube.com/watch?v=ePsDxazWDUs . Tehát én a kuvaszt javaslom, mert én is azt tartok, de a komondorok is nagyon jók, mivel nagyapámnál rendszeresen találkoztam a komikkal, így azokkal is van tapasztalatom igaz akkor csak gyerek voltam. Sok sikert hozzá bármelyik magyar fajtát is választod!
2014. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem kuvaszok is vannak és egy komondor is. Nem tudom hogy csak az én komondorommal van-e így, de nagyon makacs szinte idomíthatatlan, pórázon is nagyon nehezen indult meg. A kuvaszok meg nagyon jól kezelhetők, okosak.

Ennek ellenére a komondoromat is nagyon szeretem, de a kuvaszokkal könnyebb dolgom van és nem dominancia probléma mert a kuvasz kan a domináns kutya.

2014. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!