Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el ennél a...

Hogyan érjem el ennél a kutyánál hogy elfogadjon minket?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja befogadtunk egy 4 éves boxer keverék kutyát. A 2 hónap alatt csak engem fogadott el, de engem is csak úgy hogy nem zaklat(hozzányúlhatok harapás nélkül)A páromat nem kedveli és még megse közelitheti a párom csak akkor ha én ott vagyok.Engem se fogadott el falkavezérnek mert nem mindig hallgat rám stb. Szóval vele fej-fej mellett haladok.Hogyan érjem el hogy elfogadjon minket?(már volt 3 boxerom és mindeggyik jól nevelt kutya volt,de ez a kutya kifogott rajtam)
2009. dec. 30. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
türelemre,megértésre van szüksége.ez minden amit adjatok meg neki.persze a szeretet!
2009. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Caesar Milan - Emberképzés

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&videos=7SlT-jmeie..

Jan Fennel - Kutyapszihológia

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz tapasztalatai vannak az emberrel kapcsolatban. Idővel megnyugszik.
2009. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen,még bizalmatlan veletek,mert lehet,hogy verték...

Legyetek vele kedvesek,ne tegyetek hirtelen mozdulatokat,és sztem idővel változni fog a viselkedése,türelem!!;)

2009. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen kutyák igen lassan nyugszanak meg és fogadják el az új helyet. Nekem egy agyonverés elöl mentett nj keverékem van, akinek majd 1évébe telt teljesen megszokni az új helyet és az új gazdikat.

Az első és legfontosabb,h ne zargassátok. Hagyjátok,h ő közeledjen felétek. Ez főleg a párodra igaz. Lakásban van, vagy "csak" kinn az udvaron? Mert ha van rá lehetőség,h benn legyen veletek, akkor könnyebben fog alkalmazkodni. Kis jutifalattal a kezetekben üljetek le valahova és fél szemmel lessétek,h oda megy-e hozzátok a kajáért. Persze ez csak akkor működik ha látja, tudja a kutya h kaja van nálad. Egyszerre csak az egyikőtök "játsza" ezt vele. Ne nagyon figyeljetek rá, várjátok meg amíg ő közeledik, pl ad egy pacsit, vagy vakkant a falatért, vagy épp leül olyan közel ahogy nem nagyon szokott és akkor megkaphatja a jutifalatot, de még ne simogassátok meg. Ezt jó pár alkalommal el lehet játszani, naponta akár többször is. Ha ez már szépen megy a juti elvétele után próbáld meg megsimizni. Ha hagyja akkor mehet neki még egy jutifalat, ha nem akkor se gond, hagyjátok ott, menjetek el tőle.

Próbáljatok minél többet játszani vele, már amennyiben szeret, ha lehet vele játszani. Jó lenne a rendszeres séta is, de csak pórázon.

És ha lehet a párod keveset foglalkozzon a kutyával ha nem vagy ott, próbáljátok elkerülni a lehetséges konfliktusokat. Legyen benne ő is mindenben. És jó lenne ha rendszeresen eltudnátok vele járni kutyasuliba.

2009. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki tudja, mi történt vele a 4 év alatt, hány családnál, háznál, embernél fordult már meg, hol, mikor hogyan bántak vele. Természetes, hogy bizalmatlan, és nem enged közel senkit magához. 2 hónap nem sok idő ám, nem feltétlenül elég arra, hogy hallgasson rád, elfogadjon falkavezérnek, stb.!

Adjatok neki időt, legyetek türelemmel. Az én mentett kutyámat majdnem egy évbe telt rendbe hozni!

Folytassátok, amit elkezdtétek, idővel meg fog békélni. Ha nem boldogultok, vagy esetleg kezdene a fejetekre nőni, menjetek el kutyasuliba, de addig is érdemes lenne olvasni kutyás könyveket, youtube-on videokat nézni, stb.

2009. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bent van. Nem zaklattuk egyáltalán amikor hozzánk került velem is 1 hónap után barátkozott meg.
2009. dec. 30. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!