Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni azzal hogy...

Mit lehet kezdeni azzal hogy a kutya nem bírja elviselni hogyha körülötte az emberek nem vele foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Régebben is zavarta mikor mikor mással foglalkoztunk de akkor csak odabújt aztán már ugrált is most meg ugat, szinte majdem neki megy annak aki nem vele foglalkozik. Olvastam hogy a kutyák nem féltékenyek meg olyat is hogy igenis lehetnek. Én nem tudom hogy nevezzem amit az én kutyám produkál mostanában de nem lehet így kibírni. Ma az ölembe vettem a táskámat és akkor is megbolondult de nem ugatot. Ugatni általában emberekre szokott. Nem gazdi mániás mert akkor is idegesíti ha anyukám meg tesóm beszélgetnek. Ha valaki más vele foglalkozik akkor nem ugat meg nagyon simán hátra fekszik neki. Lehet ezzel valamit csinálni?

2014. máj. 27. 18:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Most elmondhatnám mégegyszer hogy nem falkavezérségi problémárol van szó, de itt már teljesen mindegy. Élj abban a tudatban amiben akarsz, én lesz*rom, mert úgysem úgy van. :)
2014. máj. 28. 16:20
 12/22 anonim ***** válasza:

DE ha Te tudod, hogy nem falkavezérségi probléma, akkor mi?

Látatlanban mindenki csak erre tud tippelni anélkül, hogy látnánk egy konkrét helyzetet?

2014. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ha konkrét dolgot tudnék a problémájáról nem írtam volna ki a kérdést. Azér mondtam hogy nem a falkavezérséggel van probléma mert hallgat ránk és teljesíti az utasításainkat. Amiket szokott csinálni inkább olyan mintha feltűnési viszketegsége lenne vagy zavarja ha nem vele foglalkozunk. A múltkor séta közben találkoztunk egy idegen kutyussal és elengedtük őket szaladgálni. Tök jól elvoltak, aztán a másik kutya odament a gazdájához és a gazdája megsimogatta. Erre jön az enyém és hanyatt vágja magát a másik kutyus gazdájának hogy őt simogassa. Szóval nem is gazdi mániás meg az előbb leírtak alapján nem gondolom hogy köze lehet a viselkedéséhez bármilyen falkavezérségi probléma.
2014. máj. 28. 18:01
 14/22 anonim ***** válasza:
Ez akkor sem normális, és az sem normális, hogy hagyod, hgy ugasson. Az lehet, hogy bizonyos dolgokat megtesz neked, ez viszont nem azt jelenti, hogy te vagy a falkavezér a szemében. Sajnos többet nem tudunk neked tanácsolni, mint egy házhoz járó kiképzőt vagy egy megfelelő kurzust kutyasuliban.
2014. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Normális vagy nem normális de ez van. Azt hogy ugasson meg sosem hagyom és nem is tudom hogy honnan veszed hogy szoktam mert én ilyet nem írtam. Ha nem lennék a szemébe falkavezér valószínüleg azt is lesz*rná amikor utasítom valamire vagy bármi. Hát a kutyasuli meg nem fordult a fejemben de nem is viszem mert az is csak plussz kiadás mert itt is megtudja tanulni a dolgokat. De ha nem a saját pénzemből kéne eltartanom még el is vinném. (A maradék zsebpénzem az állatorvosi kezelésére tartom mert elég beteges és egy éve járunk vele immunrendszer erősítésre, szóval havi 10000-rel lehúzza a pénztárcámat.) Az a sz*r hogy az egész családból csak én gondoskodok róla és így nevelni is nehezebb mert ha a többiek magukra vállalnának legalább egy sétát vagy valamit még talán lenne több időm is jobban tanítgatni, de mondjuk az én kutyám meg én hozattam ide szóval megcsinálok mindent vele kapcsolatban csak ez így egy kicsit a tanításának a rovására megy. :/
2014. máj. 28. 18:37
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy a kutya tudjon a tengelye körül forogni, pitizni és vacsorát főzni. Tudom milyen kutyát tartani, mindenki itt ezt csinálja, a legtöbben egyedül, mivel a saját kutyánk.

De légy szíves, fogd fel, hogy attól, hogy megcsinál dolgokat, nem te vagy a falkavezér. Az teljesen mást jelent, de sajnos nem értesz hozzá, ezért a jelzéseit sem veszed észre és azt sem tudod, ezeket hogy kezeld. Ha tudnád, nem itt tartanátok.

A legkönnyebb lenne hidd el azt mondani, hogy egy idegroncs a kutyád, genetikailag ideggyenge és nem lehet vele mit kezdeni, vagy hogy féltékeny és így jártál. Sajnos ezek a legritkább esetek, gyakoribb a nevelési probléma.

2014. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Aha...-.- Ha már gépen keresztül levágtad a kutyám jelzéseit írhatnál valami használhatót is mert ez eddig lóf**z. Ha nem is a neveléssel lenne baj akkor sem szokták a kutyákat idegroncsnak nyílvánítani, mert különben el kéne őket altatni mert nem beszámítható de akkor gondolom te orvos vagy ha ilyen jól felállítottad szerencsétlennek a diagnózisát is. Na mindegy ezt a falkavezérségi dolgot meg hagyjuk mert ha másra is féltékeny akkor az nem az én hibám. Azért jókat röhögtem a hozzászólásokon, bár elég sokat le is fáradtam. Most jöttem rá a veletek való beszélgetés után hogy milyen értelmes kutyám van! :)))
2014. máj. 28. 19:18
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát örülök neked.

Nem azért, de a stílusod alapján egy 13 éves hisztis kislányra hajazol. És a szövegértési kompetenciáddal is kell, hogy legyen valami probléma.

Viszont akkor elnézést kérek a többiek nevében is, hogy próbáltunk segíteni, csak nem tetszettek a válaszok.

Sok szerencsét a kutyázással!

2014. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ahjj... XD Nekem ötös lett a szövegértésem, de megint nem erről volt szó mert ha nem értitek hogy nem olyan probléma áll fenn amit ti mondtok és én már elmagyaráztam százszor és még mindig mondjátok a magatokét akkor ott villannak be a szövegértési problémák. Amúgy nem 13 vagyok attól még hogy meg merem mondani amit gondolok kicsit más fajta stílusban, de kortól függetlenül látom hogy ti sem tudtatok segíteni és csak mondjátok amit ti gondoltok. Egyébként annyira odavagytok hogy segítség képpen írtátok amit írtatok, de ennek szikrája sem látszik, inkább a leszólásé de hagyjuk inkább szerintem is...
2014. máj. 28. 20:00
 20/22 anonim ***** válasza:

Ra kell ilyenkor szolni. Tiltani kell a viselkedest ilyen esetben. Ha figyel rad es abbahagyja, akkor valoban te vagy a falkavezer. Problema mergoldva.

Ha ugyanugy provokal, akkor viszont tenyleg ra kell gyurnod, hogy "Isten" legyel a szemeben:)

2014. máj. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!