Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Készültök a petárda szezonra?

Készültök a petárda szezonra?

Figyelt kérdés

Hiába a szabályozás, a petárdázás nem korlátozódik szilveszter éjszakára, már elkezdődött a durrogtatás, ezzel együtt az ijedtében világgá futott állatok tortúrája. Szeretnénk néhány tanáccsal hozzájárulni, hogy idén kevesebb áldozata legyen az ünnepeknek.


Minden kutyán legyen nyakörv, és azon telefonszámos biléta. Nem szétcsavarható patron, mert az szétesik, annál a 20 forintos kulcsjelölő műanyag biléta is jobb. Bármilyen fegyelmezett is a kutyánk ebben az időszakban csak pórázon sétáltassuk. Szilveszterkor este 10 és hajnali 3 óra között lehetőleg ne vigyük ki a kutyákat, a kertben tartott kutyát zárjuk biztonságos helyre, ilyenkor nem neki kell ránk vigyáznia, hanem nekünk rá. Az egyébként is félős kutyákat ne hagyjuk magukra, biztosítsunk nekik védett helyet, ha szükséges adjunk nekik nyugtatót. Enyhébb esetekre a szabadon kapható szerek is elegendőek, pánikra hajlamos kutyák nyugtatózását az állatorvos által ajánlott szerekkel tegyük. A benyugtatózott kutyát tartsuk meleg helyen. Még mindig nem késő mikrochippel ellátni az ebeket, hogy ha elvesznének könnyen hazajuttathatóak legyenek. Ellenőrizzük a [link] oldalon, hogy chipes kutyánk regisztrálva van-e, az állatorvossal ellenőriztessük, hogy a regisztrált adataink aktuálisak, pontosak-e. Mikrochipről bővebben: [link] Legyen kéznél fénykép az ebről arra az esetre, ha keresni kell.


A gyepmesteri telepeken, menhelyeken már most teltház van, szükség van a civilek aktív segítségére! Aki teheti készüljön fel rá, hogy néhány napra befogadja a talált kutyát, nézzen körül hogyan tudja szükség esetén szeparálni garázsban, kennelben, melléképületben, vagy akár fürdőszobában. A petárdás kutyák 90%-a pár nap alatt hazajuttatható, a maradék 10%-ot a dömping múltával már fogadni tudják a gyepmesterek, menhelyek. Aki nem tud kutyát befogadni, az segítsen az információáramlásban, figyelje a fórumokat, tegye fel a látott kutyákat, fotózza le a friss elveszettek, találtak plakátjait, és tegye fel a netre, ha sikerült összepárosítani elveszettet a megtalálttal, akkor értesítse a gazdikat.


Mindenki készüljön előre, gyűjtse be a környék állatorvosi rendelőinek, állatvédő szervezeteinek, gyepmesteri telepinek elérhetőségét, ne akkor kelljen kapkodni, ha baj van!


Mit tegyünk, ha elveszett az eb?

Ha első nekifutásra pár háztömbön belül nem találtuk meg, akkor gyorsan fel kell tenni a netre az eb képét, leírását, az elvesztés helyét, telefonszámokat. Készítsünk plakátokat, és keresés közben jól látható, forgalmas helyekre tegyük ki. Érdemes a környék összes állatorvosi rendelőjét értesíteni, ha van rá lehetőség, akkor kitenni a plakátot a váróban. Nem leszel egyedül a problémáddal, fogjatok össze a környékbeli elvesztőkkel, cseréljetek telefonszámot, fotózzátok a többiek plakátját. Ha kóbor ebbel találkozol próbáld biztonságba helyezni, vagy legalább gondoskodj róla, hogy fotó, leírás, hely felkerüljön a netre, mert őt is keresi valaki.


Mit tegyünk, ha kutyát találtunk?

Ha megteheted helyezd biztonságba, vidd el állatorvoshoz, nézzenek benne chipet. Ha röptében nem tudtad hazajuttatni, akkor tedd fel a netre, plakátold a környéken. Ha nem is tudod befogadni, legalább fotót, leírást, pontos helyet és időpontot tegyél fel a netre.


Hasznos címek:

Koránt sem teljes, de hasznos linkgyűjteményt találsz a [link] weboldalon.

Országos adatbázis [link] ahova három fotóval feltöltheted magad is, vagy a bejelentes@allatok.info címen tudod eljuttatni a hirdetésed.

Budapesten és környékén elveszett-talált kutyák adatainak gyűjteménye: [link] bejelentés a j.zsuzsa@gmail.com email címen, vagy a 70/635-0780 70/635-0780 számon SMS-ben is.

Budapest gyepmesteri telepe a [link] oldalon, az adatokat 2-3 naponta biztosan fogjuk frissíteni. Gyepmesteri telepek országszerte: [link] /onkorm/gyepmester.xls

Mikrochipes elveszett kutyák körözése [link] bejelentés a max@m-a-x.hu címen.

Leggyakrabban használt, képfeltöltési lehetőséggel rendelkező portálok, fórumok:

[link] :: [link] :: [link]

Önkéntesek hozzák-viszik a híreket a helyek között, de érdemes mindegyikre pakolni, mindegyiket olvasni!


Egy nagyon hasznos kis összegzés a tanácsokról, és linkekről, baj esetén, ahol tudjátok jelenítsétek meg!


2009. dec. 30. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ma este itt a nyóckerben,a mi környékünkön is elkezdődött.

Már írattam nyugtatót a kutyának szükség esetére.

Csak remélni tudom,hogy az általános szegénység miatt kevesebb petárdát vesznek idén...

2009. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát én különsebben nem szoktam készülődni, sötétedés után becsukom a kutyát a helyére, aztán óránként ránézek. tüzijátékot meg úgy vészeli át, hogy ott álok a box melett, és simogatom, akkor nyugton marad. egyébként szerintem az hogy nyakörve van, még garancia, hogy meglesz. a barátnőmék kutyája szilveszterkor elszökött, tettek ki egy csomó cédulát, volt nyakörve, és két hónap múlva egy elég lerobbant család udvarán találták meg. egyébként amúgy nem is lett volna meg, csak a csaj apja rendőr, így a munkatársai is keresték, de így is csak két hónap után találták meg. szóval a nyakörv meg a biléta is csak akkor ér valamit, ha olyan ember találja meg a kutyát.
2009. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt már durrogás, nem is értem mire jó ez, szegény kutyák annyira félnek tőle, miért nem érdekli ez az embereket? :(
2009. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
itt is volt egy az ablakunk előtt 2 méterre robbant
2009. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Hogy pusztulna el minden petárdás!

Fel kéne nekik dugni a petárdájukat és ott felrobbantani.

2009. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Falun élek, de itt is bedobálják az udvarra a petárdákat. A kutya öt éves múlott, de eddig még nem volt szerencséje találkozni az apró rémségekkel (a dobálókat ellenben minden nap látja :)).

Ma, amikor bevágtak egyet, a kutya sírt az ajtó előtt, és amikor kinyitottam az ajtót, besprintelt, és meg sem állt a belső szoba asztala aljáig, pedig egyébként sohasem megy a szobába, tudja, meddig szabad mennie.

A kutya egyébént is a folyosón alszik, de most pár napig majd nappal is bent lakik.

A macskát is bezárom néhány napra, a kölykök folyton fenyegetik, hogy hova dugnák azt a petárdát. Én pedig hasonló jókat kívánok nekik.

2009. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nekünk kibírják most meg viszonylag keveset robbantanak és itt rendőrök is rohangálnak jobbra-balra, hogy hol durrongatnak.

Én csak félek, hogy valamit bedobnak hozzánk, mert az egyik kutyám szökős típus, és nem egy kedves öleb másokkal, mert úgy neveltük, hogy őrízzen.

De holnap (12.31.) bezárom Őket a garázsba a házi kutyámat pedig benthagyom, mert nem fél, és addig mi is tüzijátékozunk egy jót :)

Chip nincs, biléta van. Bele fogom írni a számunkat is a nyakörvbe a holnapi nap folyamán, és a nagymamám idős nagy kutyájának írattam nyugtatót, és beadom neki, és egy jót játszok vele.

amúgy a házit még viszem sétálni este, mivel kell, és utána elaltatom(hogy aludjon, nem gyógyszer csak simán) és talán észre se veszi, vagy ha igen akkor se lesz remélem ideges, félénk és nehogy rohamot kapjon. De lehet, hogyha nem bírja ki, jövőre kap nyugtatót ő is.

ennyi nálunk a készülés :)

2009. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Az enyémnek ez az első szilvesztere és eddig ha volt valami durrogás figyelembe sem vette, de most kint ordít és kaparja az ajtót...Sajnálom szegényt, de egyszerűen lehetetlen őt beengedni a lakásba, mert egyáltalán nem fogad szót. Egy hétig lakott bent de szétrágta a szivacsokat, a székek borítását leszaggatta, a telefonzsinórt elkezdte rágni, a függönyt megpróbálta leszaggatni és még sorolhatnám...

Becsukni nem tudom sehova így néha kimegyek hozzá, de akkoris csak nyugtalanul jön-megy.

Ráadásul még tüzel is....

2009. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az én kutyám benn lesz a lakásban. Tavaly bedobtak egyet az udvarra, szegénykém úgy megijedt hogy beszaladt a házba és elbújt a sarokba, majd kiugrott a szíve. Ebből okulva már ahogy sötétedik beengedem ma.
2009. dec. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az enyémek szerencsére nem félnek de be szoktam őket hozni mert úgyis egyedül vagyok itthon, meg hát a gazdag szomszéd a fejünk fölé lövi a tüzijátékot és félek hogy kigyullad a fa a kennel felett -.-" Mindig látom az utcán a zavartan szágulgozó kutyákat :( Egyszer ránk is dobtak petárdát, szerencsére csak én ijedtem meg halálosan. De az ilyenekreén dobálnék egy-kettőt, hogy szakadna le a kezük! :@ Viszont a macskám szerintem nagyon fog félni, úgyhogy ma bent alhat. Mert amúgy este mindig kirakom.
2009. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!