Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne valami baja a kutyámnak...

Lenne valami baja a kutyámnak holnap ha estére beengednénk, mert hát a sok petárda meg minden. És utána megint kinti lenne. Nem fázna utánna kint?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
engedjétek be.mert ha int van,ugy megilyedhet,hogy elszökik,és sose találod meg.
2008. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan engedjétek be, nem lesz baja aztán ha kiengeditek és van háza vagy még jobb ha ott van valami ruhadarab, esetleg hogy ne fázzon meg egy palack melegvizet is rakhattok mellé :D

BUÉK

2008. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engedjétek be feltétlenül, mert ilyenkor nagyon félnek a kutyusok! Nem lesz semmi baja utána, ha kiengeditek.
2008. dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem is járunk el soha szilveszerkor mert annyira sajnáljuk a 3 pulit. Éjfélkor mindegyik be van engedve , így is olyan nyugtalanok és félnek. Nyugodtan engedd be. Megfázni biztos nem fog.
2008. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
64%

Bocs az OFF-ért!

Az utolsónak üzenem:

Csak a kutyusok miatt nem jártok el sehová?

Ez tök aranyos!Egy jót mosolyogtam pedig 40fokos lázzal ülök itthon!


Boldog új évet mkinek!

2008. dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan engedd, be! Nem lesz baja, nekünk a kutyánk mikor kicsi volt kiszökött szilveszterkor, és "bújócskázott" , úgyhogy nyugodtan engedd be
2008. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi tényleg a Pulik miatt nem járunk el! Ha mégis társaságra vágyunk akkor vendégeket hívunk Szilveszerkor. Hozzáteszem mi amúgyis nagyon kutyabolondok vagyunk, nálunk ők az elsők ( egyenlőre amig nincs gyerek).
2008. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ez az első szilveszteretek a kutyuval. Ez esetben különösen tanácsos beengedni, mert ha egyedül van a nagy dirr-durrban, bepánikol, és egy életre félni fog. Az is még jobb lenne, ha ti is ott lennétek vele az első alkalomkor. Amikor megkezdődik a durrogtatás, és félni kezdene, ne vígasztaljátok. A kutya falkaállat, téged tekint vezérnek (vagy közületek valakit), és ha védelmezitek, fordítottan kapcsolhatja össze magában a dolgokat: durrogás van, a vezér védelmez, tehát veszélyhelyzet van, és okom van félni. Szerintem a legjobb ilyenkor, ha vidám dolgokat csináltok vele, amiket nagyon szeret. Intenzív játékba kezdtek (de csak, amit szeret), érdekes feladatokat adtok neki, sok jutalomfalattal. A lényeg, hogy a durrogást örömteli, vidám, felszabadult dolgokhoz kösse. A félelem egy erős reflex, amit nagyon nehéz helyrehozni később.


Arra is figyelj, hogy ha akad részeg a társaságban, nehogy elrontsa ezt a dolgot. Megéri az első alkalomkor a kutyára figyelni, koccintgatni, trombitálni ráér később is. Ha a társaság olyan, inkább vonulj el vele egy másik szobába.


Ha el lesztek utazva, és úgy gondoltad, hogy a kutya egyedül lesz a házban, akkor fokozottan figyelni kell. A házat elő kell készíteni. Az összes elektromos vezetéket eltűntetni, szőnyeget felvenni, féltett bútorokat kirakni a szobából, ahol ő lesz. Ha stresszessé válik a kutya, könnyen rombolásba kezd, mindent megrág. Apró tárgyakat is mind elzárni (díszek, hamutálak, aprópénzek, mindent, amit befalhat). Ha olyan tárgy kerül a közelébe, amin intenzíven rajta van a szagod, azt szinte biztosra veheted, hogy megrágja (az otthon maradt falkatag a farkasoknál általában magához vesz olyan dolgokat, amik a falkavezér szagját árasztják, ezeket feldarabolja, és maga köré pakolja - ez erdőben többnyire ágak, gallyak; lakásban pl. távirányító). Legyen neki friss vize kellő mennyiségben. Ha haza tudsz szaladni hozzá, minél gyakrabban tedd meg. Játsszál vele, és próbáld meg elvonni a figyelmét a szőrnyűségektől.


Én régebben az enyémnek építettem egy meleg kis kuckót az ablaktól távol, egy asztalt letakartam több réteg pléddel, takarókkal, paplannal, hogy egészen a földig értek, csak egy keskeny (fél méter széles) bejáratot hagytam neki, ahonnan rálátása volt az ajtóra (ez fontos!). Játékokat tettem be neki. Vásárolhatsz neki műcsontot, jó sokat, illetve van olyan labda is, amit megtöltesz finomsággal, és ahogy gurigázik vele, potyog ki belőle. Ez általában nagyon jól lefoglalja hosszabb időre is.:)


Remélem, hasznos voltam. Sok szerencsét kívánok, és boldog új évet!

2008. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Annyivel még kiegészíteném, hogy nagyon hasznos, ha rádiót vagy tévét hagysz neki bekapcsolva. Ne legyen olyan hangos, hogy zavarja, de eléggé ahhoz, hogy valamelyest elnyomja a külső zajokat.


Így, egy szusszra kb. ennyi jutott az eszembe.

2008. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2008. dec. 30. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!