Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vészelitek át a kutyáto...

Hogyan vészelitek át a kutyátokkal a petárda szezont és a szilveszteri tűzijátékot?

Figyelt kérdés
Nekem az a nagy problémám, hogy Budapest belvárosában lakom és a környéken egyetlen hely van, ahol póráz nélkül tudunk sétálni. Egyre kevésbé merem elengedni őket, nehogy egy hirtelen durranás miatt kiszaladjanak az autók elé vagy világgá menjenek. De ez így nem mehet, most egy hónapig ne engedjem őket el? Sajnos nem tudom őket csak hétvégén nyugis helyre vinni, de hétköznap is kell a mozgás nekik. Ti hogyan oldanátok meg? Akár a saját esetem tekintetében ill. a Ti konkrét helyzetetekben is érdekelnek a válaszok!
2009. dec. 8. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Mi zöldövezetbe lakunk , enne ellenére itt is van petárdázás.Mivel nem vagyunk bulizós alkatok, ilyenkor kiülünk a kutyákkal a lépcsőházba és ott köszöntjük az újévet.

Sajnos minden év így telik:-))

2009. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
szegényt kénytelen vagyok bezárni a nyári konyhába! sokszor ránézek, megsimogatom és megnyugtatom.
2009. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én falun lakom, de itt is sok a petárdás... Nálunk a kutyust bevisszük a lakásba, és vele vagyunk, beszélünk hozzá stb...
2009. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
nekem alapból is bent van a házba mindig, a pisi kakit meg a kertbe tudja elvégezni, de nemsokára panelbe költözünk sajnos, szilveszterre ott leszünk már, na hát az necces lesz...
2009. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

A kutyát lehet "lövésállóvá" nevelni, ahogy a vadászkutyákat.

Kölyöknél a mellédobott csörgő, nehéz tárggyal, zacskó durrogtatással.

Légy ott mellette, fogd, simogasd közben, akkor megtanulja, hogy a hirtelen hangoktól nem kell megijednie. Az enyémek kiskoruktól így vannak nevelve, meg sem rezzennek a petárdára. Ez a te felelősséged, hiszen ezzel tulajdonképp megvéded a kutyát.

2009. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Faluban lakunk,ilyen esetben mint pl szilveszter napja,már kora délután levisszük őket a pincébe. Szerencsére ott elvannak,de sajnálom őket.
2009. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

13.17: Lehet szoktatni a lövéshez és a hirtelen hangokhoz, de attól még a kutya nem lesz lövésálló. A lövésállóság öröklött dolog. Nem véletlen, h a vadászkutyák képességvizsgájában ez kitétel, és a nem lövésálló vagy lövésfélő kutyákat kizárják a tenyésztésből. Lövésfélő kutyából az életben nem lesz lövésálló - míg fordítva (rossz, negatív élmény hatására) lehet sajnos.


Kérdezőnek:

Konkrétan tudod, hogy félnek a kutyáid a hangos durranástól, és bepánikolva, meg se hallva téged futnak amíg a lábuk bírja, vagy csak tartasz ettől??

(sajnos segítséget nem tudok adni, mivel az én kutyáimat nem érdeklik a petárdák - szilveszter környékén annyit csinálunk, h korábban visszük le őket 6-7 óra magasságában, mivel az ördög nem alszik, és azt nem szeretnénk h valaki rájuk vagy közvetlenül melléjük dobna egy petárdát. Ilyenkor a séta is rövidebb, de másnap - amikor úgyis mindenki másnapos :oP - pótoljuk egy hatalmas hegyi sétával)

2009. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek,az utolsó előttivel.A mi családi házban lakunk,a kutyánk 3.5 hónapos volt,amikor szilveszter volt,és mi is vettünk tüzijátékot.normálisan viselte,mellőlünk nem ment el.Azóta nem érdekli a dolog,tisztes távolból nézi,ha meg benn van a házban,végigalussza az egészet.Amúgy nagyban függ a kutya idegrendszerétől is.

Már azt hiszem eltörölték,de pl.sok kutyánál volt tenyésszemlén légpuskából lövés és figyelték a viselkedését.Nem kapott az olyan kutya tenyésztésre engedély,amelyik agresszívan reagált.

2009. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Közben jött egy hozzászólás,13:17-el értek egyet.Amúgy ált.a kisebb termetű kutyák jobban félnek.
2009. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámat különösebben nem zavarja(belváros),de én petárdaszezonban nem engedem el soha,mivel nagyon féltem,és inkább ne mozogjon annyit,minthogy valami baja történjen,esetleg ne engedd el,aztán majd ha vége,akkor többet mozogsz vele kicsit!
2009. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!