Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Császármetszés után váladékozi...

Császármetszés után váladékozik a seb, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Legutóbb 3 napja látta orvos,ugyanis szétnyílt a varrata,most ilyen barnás folyékony váladék folyik a sebéből,valószínűleg nem gennyes.Még 3 napig nincs lehetőségünk orvoshoz vinni.Betadinnal bekenhetem neki,vagy várjak vele?Antibiotikumot kap reggel-este.Engedi megnézni a sebet,valószínűleg nem fáj neki.Előre is köszi a válaszokat!:)

2014. máj. 30. 19:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Inkább az orvost kérdez meg, mit tegyél. Ő műtötte a kutyát, biztos tudna valami hasznos infót mondani.
2014. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan fertőtlenítsd Betadinnal, amíg nem látja doki.
2014. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
A kutyáknál a genny csokiszínű.Szerintem is hívd fel az orvost.
2014. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!Áttörölgettem betadinnal,szépen tűrte,ha fáj neki,akkor sajnos hajlamos arra,hogy odakapjon,ilyenről most szó sem volt,minimális mennyiségű váladék jött le a vattával,az sem közvetlenül a sebben volt már.Holnap konzultálunk a dokival,és ha úgy adódik természetesen bevisszük dokihoz,csak helyileg egy arra érdemes sincs.Jelenleg nem tartózkodnak itthon a szüleim,azért tudjuk csak 3 nap múlva megnézetni,de remélhetőleg semmi komoly.
2014. máj. 30. 19:52
 5/23 Akiteki ***** válasza:
70%
olyan nincs, hogy 3 napig nem tudod orvoshoz vinni a frissen császározott szukát. Nem normális, hogy vérzik, nem jól varrtak el valamit.
2014. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kedden volt császározva a kutya,és nem vérzik a seb,nagyon minimálisan váladékozik,szerintem a kettő nem ugyanaz.Szerdán vissza kellett vinni,mert kiszakadt a varrat,az egész hasfala a kutyának,egy gyulladás miatt,ezeket a varratokat erősítette meg,és öltötte újra.És bármilyen hihetetlen,kikértük az orvos véleményét arról,hogy elmehet-e külföldre anyukám,és hogy nem lesz-e semmi olyan,amit nem lehet pár nappal halasztani.A kutya állatorvoshoz fog jutni,ha súlyosra fordul az állapota,de amíg ez nem így van,addig ha megengeded,telefonon beszélek vele.Köszönöm azért!:)
2014. máj. 30. 20:11
 7/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt kihagytam hogy múlthét kedden császározták,és most szerdán látta orvos.
2014. máj. 30. 20:13
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Egy frissen ellett szuka és a picik is 0-24 órás felügyeltet igényelnek. Nincs 1 óra sem, ha baj van, nemhogy 3 nap...

De szaporítani, azt nagyon kell....

2014. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen,számítottam rá,hogy jön a sok válasz arról,hogy mit hogyan kéne.Ismét leírom,hogy múlthét kedden lett császározva a kutyám.És igen,annyira rossz gazdik vagyunk,hogy 3 napot virrasztottunk mellette,mert hullamérgezést kapott a kutya és kb 10%os túlélési esélyt adott neki az orvos.De túlélte.És igen olyan rossz gazdik vagyunk hogy órákat autózunk azért hogy ennek a kutyának jó legyen,és nem a legközelebbi állatorvosra bízzuk rá.Nemmellesleg meg azt sem írtam le tudtommal,hogy van-e törzskönyve,voltak-e szűrései,gondolkodhatnál mielőtt ilyet írsz.Egyébként eltaláltad,nem törzskönyves kutya,és véletlen jött a kiskutya,de minden meg van érte téve ami csak lehet!ezen gondolkodj el,mert sok olyan ember,aki tenyésztőnek hiszi magát,az sem tesz ennyit a kutyáért.A normális válaszokat köszönöm szépen,most pedig megyek felkötöm magam a következő fára mert egy k****g szaporító vagyok,aki egyébként imádja ezt a "rossz dögöt" aki nemsokára ivartalanítva lesz,amint felépül!!:)
2014. máj. 30. 20:43
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
Igen, mindent megteszel érete, csak épp hagytad vemhesülni...Kurta jó gazdi lehetsz....
2014. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!