Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy legyen a...

Most akkor hogy legyen a kutya tálja? Nagytestű, és állványost vettem neki, azzal idézhetek elő bélcsavarodást?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 19:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Annyi mindent kitalálnak és árusítanak. Szerinted mindegyikre szükség van?

Végül is a kutya akkor ne is szagolgasson séta közben, mert gond lesz a gerincével? Az eldobott labdát is lehetőleg állványra dobjuk mert a földre esettért lehajol a kutya?

Használd nyugodtan az állványos tálat. De nem azért, mert a bélcsavarodást elkerülöd vele.

Olvasd el a bélcsavarodás és a gyomorcsavarodás okait. Neten sokat találsz róla.

2014. máj. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy tudtam, hogy az állványos tálkát azért találták ki, hogy ne csúszkáljon evés közben. De ez egy oltári nagy hülyeség hogy bélcsavarodást kap vagy nem kap ettől, meg gerinc probléblama ne alakuljon ki.

Bélcsavarodás elsősorban akkor alakulhat ki evés után rohangál, fut, fetreng stb.

Gerincprobléma egyrészt genetikai hajlam ( pl tacskóbénulás ) ill. lépcsőztetéstől.

2014. jún. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"valamiért csak kitalálták"



Persze.

Mivel mivel a nyugati típusú társadalmi berendezkedés gazdasága arra épül, hogy az igényeket soha ne kielégítsék, hanem mindig csak generálják.

Így tartható fenn a folyamatos növekedés. Röviden: fogyasztói társadalom.

Eddig is kitaláltak mindent, amire pénzt lehet költeni, és biztos lehetsz benne, hogy ezután is folyamatosan lesznek újabb és újabb dolgok, ami valamiért "nélkülözhetetlen".

2014. jún. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
a habzsoló kutyáknál , elvileg azt a célt szolgálja, hogy nem nyel igy annyi levegőt.
2014. jún. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%

Minek kéne már a kutyának olyan tál? És tényleg a labdát is állványra dobd neki? Meg lassan liftet is szereltessetek be otthon, mert a kutya ha felmegy az emeletre gerincsérve lesz.

És mi van ha a kutyának tálja sincs? Barbárok!

2014. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

szakadjatok már le a gerincről...nem a gerincét féltem, hanem a gyomrát

ha majd labdázási szokásokról szeretnék véleményt, akkor labdával kapcsolatos kérdést teszek ki

2014. jún. 1. 10:37
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

Ott van a kérdésedre a válasz nem is 1x...

Nem a tál magasságától függ, hogy bél/gyomorcsavarodása lesz-e a kutyának!

Az emelvényes tál maximum arra jó, hogy ne mozduljon el, de ennyi erővel a sima tál alját lebetonozod és ugyan az, nem értem mit nem értesz...

2014. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Akkor is megcsavarodhat, ha nem is evett semmit, a táplálék földhöz mért távolságához viszont ennek az ég világon semmi köze sincs.
2014. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Gerincprobléma a lépcsőzéstől alakulhat ki. ( persze mástol is de nem folyok bele ennyire mélyen ).

Akik pl olyan panelban laknak ahol nincsen lift, és naponta megmásszák a négy emeletet tizen éven keresztül, sajnos diszpláziátol kezdve a gerincproblémákig bármi ki alakulhat.

2014. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!