Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám veszélyt jelent a...

A kutyám veszélyt jelent a többi állatra. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy fiatal németjuhász keveréket. Elég nagy kópé, izgága és játékos. Az a baj, hogy a többi állattal nem jön ki, így nem maradhat. Többször is előfordult, hogy majdnem megölte a másik kutyát vagy a macskát akár egy szelet kenyeren is. Félek, hogy egyszer túl későn választom szét őket... Most nem tudom mit tegyek, valahova oda kell adni. Elajándékozni nem tudom, mert senkinek nem kell egy kóbor eb még ingyen se. Kitenni, vagy elaltatni képtelen vagyok. A menhelyek tele vannak, nem fogadják be. Mit csináljak?

2014. jún. 1. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elaltatni nem altatnák el. Régen megcsinálták, ma már nem. Akkor csinálnák meg, ha gyógyíthatatlan beteg lenne az állat. Nem elajándékozni kell, hanem NEVELNI! Kutyasuliba vinni. Ha ezt nem tudjátok vállalni, akkor viszont kénytelen leszel őt elajándékozni.
2014. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hícjatok házhoz egy kiképzőt, megmutatja, hogyan magyarázhatod meg neki, hogy a többieket ne bánrsa..
2014. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A helyedben házhoz hívható kiképzőt hívnék, aki 2-3 alkalommal elmenne, segítene kicsit rendbetenni a viszonyotokat. Ez nem olyan hatalmas összeg.

Másodsorban pedig baromi sok mozgatást és tanítást. Aktív fajta, a felgyűlt energiák is rossz hatással lehetnek a viselkedésére.

Harmadrészt: amikor látod, hogy valamelyik kutyát/ macskát bántani akarja, szépen egy fél literes, kövekkel töltött palackot hozzávágsz egy erélyes 'nem' kíséretében. Remélhetőleg így javulni fog a helyzet. De a fő a mozgatás és a tanítás.

Tudom ajánlani Cesar Millan videóit, nagyon hasznosak.

2014. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
A palackot ne a kutyához vágd, hanem mellé, a földre.
2014. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Hülyeség, nyugodtan lehet a kutyához vágni. Ezt egyszer vagy kétszer megcsinálod, egyből nem lesz már palackra szükség, tudni fogja mi az a 'nem'.
2014. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Befogadás előtt, vagy rôgtön utána megnézték, hogy mik az ilyen fajta igényei? Mennyi sétát, mozgást, játékot, tanítást biztosítanak neki? Nyilvánvalóan nem eleget, ha ilyen vad szegényke: túl sok energiája van.
2014. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Sokeszű lepontozók szerint biztos jobb, ha kidobják vagy elaltatják a kutyát, mint hogy egy kb. 50 g-os flakont, amit kb. meg sem érez hozzávágsz. Megint okosak voltatok, gyerekek...
2014. jún. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Egyszer vágja hozzá, fájni nem fáj neki, de legalább észreveszi magát. Amíg csak a kaján marakszik, addig nincs olyan nagy probléma. Nem akkor kell cselekedni, amikor már összeverekedtek, hanem előtte, de legalább olyan keményen fel kell lépni, mint a kutya.


A házhozjáró kiképző drágának hangzik, de nem az, megéri azt a pár ezer forintot, hogy megmutassa, mit kell tenned ilyen helyzetben és felhívja a figyelmed arra, hogy mi az, amit nem csinálsz jól.

2014. jún. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem menhelyről fogadtuk be. Az utcán volt egy nagyon barátságos, játékos és ápolt, kóbor németjuhász keverék, s hazavittük. Előtte is volt egy németjuhász kutyánk kb. 12 évig, szintén örökbefogadott, de ő egy leszerelt rendőrkutya volt, szóval nem akadtak nevelési problémák. Mióta kiírtam ezt a kérdést azóta már rendeződtek a viszonyok, főként azért, mert sikerült nevelni (őszintén én se akartam odaadni), de a macskát még mindig nem merem elengedni kóborolni.
2014. jún. 8. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!