Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy megvadul...

Mit lehet kezdeni egy megvadult kutyával, aki veszélyt jelent a családra? Nagyon féltem a másfél éves kisfiamat

Figyelt kérdés
Van egy öt éves keverék kutyánk, akit muszály volt láncon tartani, mivel többször is kiszökött és meg kergette a postást. Valamint lefolytotta a tyúkokat. Boxot anyagi okokból nem tudnunk neki kölyök korában csinálni, most meg nem hiszem hogy megszokná. Mostanában egyre furcsábban viselkedik, ránk morog rángatja a láncot, vadul ugat. Többször is elszabadult már. Féltem a kis fiamat és magunkat is tőlle, de megöletni nem akarom, egyszerűen nincs szivem hozzá. Mégis mit lehet tenni ebben a helyzetben?
2012. okt. 7. 11:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Mert szerinted az milyen neki hogy egész életében láncon van és szép lassan bolondul meg?!
2012. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
38%
Ha jól értem, láncra már azért került, mert fékezhetetlen volt, tehát veszélyes. Próbáld meg beadni egy menhelyre. Azzal ne kísérletezz, hogy meg tudod változtatni. Egyre rosszabb lesz. Sajnos én is jártam így egyik keverék kutyánkkal, aki már be sem engedett a házba /pedig nem is volt megkötve!/ A kilincs felé közeledvén egyszerűen megharapott. Egy oldal ablakon közlekedtünk két hónapig, vagyis ott másztunk be minden nap. Végül elvitte egy vadász azzal, hogy majd ő "kezeli". A sorsáról nem tudok semmit.
2012. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Én is úgy tudom, hogy az a kutya lesz ilyen, amelyiket láncon tartanak, idővel ha teheti, méregből, bosszúból még a saját gazdáját is megmarja.

Amelyiknek meghagyják a szabad-mozgás lehetőségét, az nem lesz idővel harapós.

2012. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%
Fogadni merek rá, hogy ti a láncról soha vagy nagyon ritkán engedtétek szabadon. Az én kutyám is láncon van éjszaka, de minden nap MINDEN nap el engedem és reggeltől sötétedésig mozog. Plusz heti háromszor-négyszer sétálni is viszem. A mozgás hiánya miatt vadult meg a kutya. Gondolj bele, milyen neki egy meghatározott méterig mehet csak, szaladgálni se tud ahogy illene neki. Gyorsan változtass ezen. Minden nap engedd szabadon két-három órára. Hidd el ha kifutja magát máris jobban fog viselkedni. Az én kutyám is gyakran elszabadult, mert kitört a karika a láncból. Én úgy oldottam meg hogy a kert első részét lekerítettem. Mai napig ott lehet csak, ha szabadon van akkor is. Figyeli a kaput, ott az autóm, a házba nagyon kicsi az esélye hogy valaki bejusson ép bőrrel ha a kutya ott van. Elég hamis az idegenekkel, de ez nem baj. A családot nem bántja, a gyerekeket nagyon szereti.
2012. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért lett ilyen mert nem foglalkoztatok vele gondolom semennyit, lefárasztva sem volt sose. Most már csak szakember segítségével lehetne és a kutya lefárasztásával, de gondolom ez nem lesz megtéve.
2012. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem én kötöttem meg, sőt én elleneztem a dolgot, de mivel a szüleimnél élünk és már a megkötés előtt is eléggé fékezhetetlen volt nem igen tehettünk mást. Igaz hogy nem igen van elengedve, de ez sem rajtam mullott. Ő rontott be a tyúkok közé azzal az egy alkalommal. Természetesen sajnálom, de a gyerekem az első és ezt nem lehet felróni nekem.
2012. okt. 7. 11:41
 7/30 A kérdező kommentje:
Volt vele foglalkozva, de aztán terhes lettem, és érthető okokból ez elmard.
2012. okt. 7. 11:42
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent értek, de attól még hogy a kutya "el van engedve" nem lesz se szófogadó, se pedig kifárasztani nem fogja magát.
2012. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Talán tényleg keresni kellene neki egy másik gazdát... Nektek meg nem való kutya, ha senki sem tud foglalkozni vele a családból.
2012. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Kifogásokat persze lehet keresni, a lényegen nem változtat. A felelőtlen, állatkínzó magatartásotok miatt lett ilyen. Tönkre tettétek egy állat életét. Ez van, nektek kell elszámolnotok a lelkiismeretetekkel.
2012. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!