Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez fajtatiszta havenese? Kép lent

Ez fajtatiszta havenese? Kép lent

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2014. jún. 1. 19:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%
Hát pedig másként nem lehet eldönteni, hogy pár generációval korábban esetleg keveredett-e bele valami más fajta is. Illetve nyílván, ha szemmel láthatóan nem hasonlít a fajtára, akkor könnyen kibukik a dolog, de ha ránézésre nem is tűnik keveréknek, attól még simán lehet az. Tehát biztosra csak akkor mehetsz, ha törzskönyves. Amúgy meg ha tudod, hogy szaporítótól vetted, akkor szerintem ne foglalkozz a fajtatisztasággal, inkább örülj annak, ha egészséges!
2014. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Mint írtam, magánszemélytől vettem...akivel tartom a kapcsolatot :)
2014. jún. 1. 20:20
 13/31 anonim ***** válasza:
És?
2014. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Fajtajellegű havanese keverék.
2014. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem ezt a fajtatiszta, vagy sem a kutyám kérdéseket?

Nekem pl van most egy kutyám, amelyiknek ősidőkre visszamenőleg tudom a felmenőit. Törzskönyvesek voltak mind. Az én kutyámnak nincs törzskönyve, mert a kutyapolitikának köszönhetően , amikor született, nem volt lehetőség normális körülmények között törzskönyveztetni.

Ha nekem bárki azt mondja ezek után, hogy fajtajellegű a keverékem, legyen boldog, tartsa annak. Én pedig tudom, hogy milyen fajta a kutyám. :))

2014. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%
Nem igazán néz ki teljes mértékben havanese-nak. Van benne más vér is, amúgy ha nincs TK akkor keverék.
2014. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
79%

És a szaporítók szerinted céget alapítanak vagy mi?

Azok is magánszemélyek, melyek jóval a tenyésztői ár alatt adják a kutyákat. A tenyésztő legalább egyéni vállalkozó, számlát ad a kutyáról, törzskönyvet és szerződést, na meg az igazán becsületesek még garanciát is vállalnak. Ha nem teljesülnek ezek a dolgok, akkor szaporító.

A szomszéd Mari néni is szaporító, ha két kutyát összerak.

Amúgy szép kiskutya, remélem egészséges marad. Remélem ivartalanítod.

2014. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Igaz... Csak a szaporítóval utána nem tudod tartani a kapcsolatot, meg nem tudsz vele beszélni...


Amúgy a kutyus már rég ivartalanítva van, mert a halálnak kellene kiskutyák ._. Nem akarunk szaporítani

2014. jún. 1. 21:00
 19/31 anonim ***** válasza:
72%
Nem az a szaporító, akivel nem tartod a kapcsolatot. Ez egy ilyen kutyás elnevezés, már az első felelőtlen alom után is szaporítónak titulálják a gazdit. Kérdésre a válasz, hogy NEM. Ez volt a kérdésed, akkor ne vitatkozz, ha van tk, akkor fajtatiszta, ha nincs akkor nem az. Pl egy pulinál azért vannak elég komoly fajtajellegek, lehet látni rajta, hogy az apja nem épp németjuhász volt, de mivel nem lehet bizonyítani tk nélkül, hogy ffajtatiszta, ezért nem az. Másik kérdés, hogy ÉÉÉÉÉÉÉS? Aranyos, te kutyád, megvetted, szeresd.
2014. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
# 15, igaz, de te nem is jössz ide megerősítéseket kérni, hogy vajon fajtatiszta-e a kutyád...
2014. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!