Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez fajtatiszta havenese? Kép lent

Ez fajtatiszta havenese? Kép lent

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2014. jún. 1. 19:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
24%
szerintem igen, nagyon cuki:)
2014. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
33%

Olyan idegesítő , ez a "nincs tk-ja = keverék" dolog. A személyi igazolványos hasonlatból kiindulva: attól még lehet valaki magyar, hogy nem tudja igazolni. A kutya is, attól még lehet fajtatiszta, csak nem lehet sehogy se igazolni. Mondjuk lehet, hogy akkor már "hivatalosan" nem is számít fajtatisztának, de igazából mégis csak fajtatiszta.:D

De amúgy meg tök lényegtelen szerintem. Az én kutyám majdnem ugyan így néz ki, viszont ő tényleg keverék, de nem látszik rajta.

2014. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
82%
Pont a személyi igazolványból kiindulva: ha nem tudod magadat igazolni, akkor semmilyen hivatalos helyen se fogják elhinni, hogy te vagy az, még akkor se, ha amúgy ismerik apád és anyád is.
2014. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
52%

Hát, ez egy rossz példa volt... :)


Mintha annyi tk-s kutyának (nem is egynek, rögtön kettőnek) lenne tk nélküli kölyke 25 ezerért... Szerintem tök egyszerű. Amíg nem bizonyítható, hogy fajtatiszta, addig nem minősül annak és kész és nem csak, hogy nem ér 20 ezerrel többet, mint a menhelyi kis fehér bongyorszőrű kutyák, de a dolog erkölcsi vonzatát nézve mégiscsak szaporítás (hiszen két kutyából lesz öt, azokból lesz még 25, azokból meg 125) és nem támogatandó.

2014. jún. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de nagyon cuki!!! A miénk is ugyan így néz ki, ő havanese-sicu keverék. De szerintem nem baj, ha egy kutyának nincs törzskönyve, nem az számít.
2014. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
36%
Keverék. Már a pofiján látszik.. Sajnos téged átvertek.. :/
2014. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
45%

Hú mennyi okos ember. Valahol nektek bekattant ez a törzskönyv izé. Namost volt itt egy hozzászóló, akit bár nagyon lepontoztatok, bizony neki volt igaza. Márpedig abban, hogy a tavalytól hatályos "kutyapolitika" bizony piszkos mód megnehezítette a törzskönyveztetést. Az én kiskutyámnak sincs, pedig mindenféle cacib-díjas törzskönyvezett szülőktől származik. (Láttam papát-mamát, törzskönyveket, a kicsik egy csodálatos alomban nevelkedtek, egészségesek, gyönyörűek voltak).


A kérdezőnek nyilván csak annyi az aggálya, nehogy később egy bernáthegyi rohangáljon a lakásban. A kiskutya helyes, aranyos, ha még bele is keveredett valami, szerintem 90%-ban havanese. (Az enyém még csak 9 hetes, úgyhogy nagyon nem okoskodok a képek alapján)

2014. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
17%

Nem tök mindegy?

A lényeg hogy szereted

2014. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
54%
Jaj! Nem kell ennyire neki esni a kérdezőnek. Egyszerűen kíváncsi rá, hogy a kutya kinézete alapján fajtatisztának tűnik-e? Attól még imádja úgy ahogy van, ha fajtatisztának látják, ha nem. Egy kicsit engem is bosszant ez az elvakult hozzáállás, hogy ha van törzskönyve akkor fajtatiszta, ha nincs törzskönyve, akkor nem az. Egyszerűen hivatalosan nem számít annak. Ennyi. Attól még lehetne ka szülei fajtatiszta havanesek és akkor ő maga is az, csak nem hivatalosan. De ezt mi itt nem tudjuk eldönteni.
2014. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként nagyon aranyos, havanese jellegű kutya. :)
2014. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!