Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viselkedjek vele?

Hogy viselkedjek vele?

Figyelt kérdés

Mindenki azt írja, ha tiszteletet akarok legyek következetes. De mit értetek ez alatt? Etetésnél éreztessem, hogy én vagyok a falkavezér. De csak úgy pl.amikor felkelek odamenjek hozzá megsimogassam vagy nézzek át rajta? Vagy csak úgy általában amikor elmegyek mellette, hogy viselkedjek? És mit lépjek amikor közeledik felém? Olvastam, hogy ha ő akar velem játszani ne játsszak vele mert így azt hiszi, hogy az van a mit ő akar. Tehát csak akkor játsszak vele amikor nekem van kedvem. Ez így helyes? És van egy ismerősöm aki alig foglalkozik a kutyával, a szülei viszik le sétálni a kutyát ők etetik, foglalkoznak igazán vele. De mégis az ismerősöm a falkavezér. Máshol azt hallottam, hogy csak akkor lehetek falkavezér, ha sokat foglalkozok vele.

Mondták már azt is, hogy a kutya választja a falkavezért, és azt is, hogy nekem kell rávezetnem, hogy én vagyok a falkavezér. Ez utóbbit hogyan csináljam?


2009. dec. 31. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy szoktam, hogy mikor akarja hogy játszak vele akkor játszom és mikr hülyeséget csinál akkor hangosan beszélek vele és picit erősebben megsimizem. nagyon beijed. és teljesen tisztel. viselkedj vele ahogy érzed hogy kell. ha érzi a törődést már falkavezérként tekint rád
2009. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fog falkavezérnek tekinteni, ha a családban te vagy a falkavezér.

Ha nem vagy az, attól még állhatsz felette a rangsorban, de nem te leszel nála a No1.


Én a szeretettel nevelés híve vagyok. Tehát játssz vele nyugodtan, de közben mindig tanítgasd is! Ha azt csinálja amit vársz tőle, dicsérd meg, ha olyat tesz, amit nem szabad, tessék megszidni. Ha kicsi még, akkor markold meg a nyakát hátul úgy, hogy közben az állad a kézfejedhez ér. Ez neki olyan lesz, mintha megharaptad volna a nyakát.

Ez azért fontos, mert az anyja is ezzel a módszerrel jelzi, ha valamit nem jól csinál.

2009. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Szia ellöttem! Nemértem hogy hogyan merkolja meg a nyakát! Légyszi írd meg erre a kérdésre válaszként mert ezt én tettem fel! (Keveréket akarok de féllek a következményektől! Mit tegyek?)
2009. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kezeddel markolod meg felül, de a kézfejedhez (vagy a csuklódhoz) teszed közben az állad. Ez olyan, mintha a markod a szád lenne, az ujjaid meg a fogaid.


Ha így megmarkolod a nyakát, úgy érzi majd, h megharaptad.


Ehhez persze az kell, hogy úgy indítsd a mozdulatot, mintha harapni akarnál, és csak az utolsó pillanatban "vedd elő" a kezed.

2009. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. tök okosak vagytok.(:
2009. dec. 31. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Olvasd el ezt:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!