Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Módosított fojtó nyakörv...

Módosított fojtó nyakörv készen létezik? Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
AmStaff és egyéb nagyfejű kutyánál akkora lánc kell, hogy átférjen a fején, hogy szinte lehetetlen pozícióban tartani, lecsúszva pedig olyan izomtömeg van, hogy a hatása gyakorlatilag nulla. Házilag nem akarok nyakörvet barkácsolni, mert nem árt, ha az hitelesen masszívan van megcsinálva. Milyen megoldást javasoltok?

#nyakörv #egysoros #fojtó #kutyaiképzés
2014. jún. 3. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én tudom úgy csinálni ,hogy jó legyen és 75cm es kell a kutyának. Van hogy a fojtó végét fogom meg és úgy húzom meg a megfelelő helyre igazítva.

Esetleg szöges nyakörv?

2014. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem világos, amit írsz. Én is tudom úgy csinálni, ha folyamatosan vigyázok, h le ne csússzon, de pl. ha vegyesen van olyan feladat, aminél elengedem a pórázt, és amikor felveszem, akkor felvételnél mindig igazítgatni kellene, hogy felmenjen a füle tövébe. Szöges éppenséggel játszhatna, de az más kategória.
2014. jún. 3. 09:53
 3/15 anonim ***** válasza:

Húzd át a fején és a megfelelő láncszembe akaszd a karabinert, ne a végére. Így nem csúszkál. Talán nem annyira masszív, vagy hogy is mondjam, de végülis nem vontatni akarod a kutyát vele :-)

Remélem érted :-)

2014. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Arról nem írtál a kérdésben, hogy elengeded a pórázt. Tehát feltételezem,hogy valamit tanítasz neki, attól függően mit tanítasz neki a belenyúlást le kell cserélni másra akkor. De a szöges gyakorlatilag erre van, ha a fojtó nem használna.

Tehát szerintem ne egy módosított sima fojtót keress.

2014. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyedi nyakörveket gyártó vállalkozásokkal is kitalálhattok valami megfelelőt, pl [link]
2014. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem rottweilerem van. A tenyésztő azt javasolta, hogy kapcsoljam vissza egy karabínerrel a fojtót és úgy könnyebb beigazítani felülre, áll alá, és nehezebben csúszik le.
2014. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Bocsi, most olvasom, hogy elengedés után probléma az igazítás. Nos, ezzel sztem nem lehet mit csinálni, ígyis-úgyis lecsúszik és igazítani kell egy idő után. Tök szorosra meg nem veheted, mert megfullad a kutya. Cesar oldalán régebben meg lehetett vásárolni azt a nyakörvet, amit ő is szokott használni, ami egész az állnál van. Esetleg azt nézd meg.

2014. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sippara ***** válasza:
Amit te keresel, azt úgy hívják, hogy kontakt póráz. Ki lehet még próbálni CM Illusion nyakörvét, de én spec alig két hete varrtam meg, és azt is igazgatni kell valamennyire.
2014. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Használj kontakt pórázt, vagy az alábbi nyakörvet:

[link]

Ezen ugyan nincsen stop cucc, ami szabályozza, hogy mennyire lazuljon ki a hurok, de én úgy csinálnám, hogy a karikához közelebbi fojtás-akadályozó bőr bizgentyűt átpaszíroznám a karikán, így azzal szabályozhatod, mekkora legyen a lazuló szakasz, a másikkal pedig azt tudod állítani, hogy mennyire fojtson

2014. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan erre találta ki Cesar Millan az illusion nyakörvet. Csak épp nem tudom, hogy Magyarországon be lehet e szerezni.


Amúgy én sima retriever pórázt használok, mert ha nem kell feszíteni, akkor azt érzi legkevésbé a kutya, és úgy viselkedik a legtermészetesebben.

Azon van egy csúszka, amivel be lehet állítani, meddig lazuljon. Talán azt is be lehet úgy állítani, hogy ne csússzon mélyre a nyakán.

...bár akkor meg lehet hogy mindig feszesnek érezné.

2014. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!