Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy élhet ilyen sokáig egy...

Hogy élhet ilyen sokáig egy nagy testű kutya?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=nrLIzEoYwro&feature=share

nem értem mert viszonylag nagy kutya, de hogy élhet 16 évet egy ekkora kutya?



2014. jún. 4. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Ő nem számít nagy testűnek, max közepesnél nagyobb egy kicsit. Nagy testű pl a kaukázusi, dog, stb.

Simán elélhet 16 évig, nem volt akkora, mint egy dog, bírta a szíve, a csípője sem volt rossz valószínűleg...

Keverék volt, az látszik, jó géneket örökölt.

2014. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Manka68 ***** válasza:
Nekem nem tűnik olyan nagynak. Az én labim 14 évet élt. Méretre szerintem kb akkora lehetett, mint a képeken látható kutya.
2014. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem nagy hanem közepes, nagy az újfoundlandi, óriás meg a dog.
2014. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
64%

Ahhoz, hogy 16 évet éljen meg egy kutya ahhoz szerencsésnek is kell lennie. Láttam én már 13 éves Boxert is, holott köztudott azok 8-10 évet élnek meg. Ez a kutya nem nagytestű, hanem közepesnél kissé nagyobb.

Őszinte részvétem neki, és nagyszerűnek tartom azt, hogy 16 évet élt.

2014. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azt irja a tulajdonosa hogy izom sorvadása volt, de egyszer sem szenvedett

ezért nem értem hogy hogy lehet. szeretném ha az én kutyám is eddig élne. hogy lehet ennyire vigyázni egy kutyára? vagy csak simán érzi ha szeretik és akkor az már jó neki de mi? köszönöm aki válaszolt..szerintetek?

2014. jún. 4. 19:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a minőségi kutyatáp, a rendszeres nagy séta és sok játék (a fizikai szüksékletei miatt) a nyugalom, hogy te vagy a falkavezér és nem kell fèlnie a kiszámíthatatlanságodtól (a lelkibéke) meg még az is hozzájárul, hogy egy füstös nagyvárosban, vagy egy tiszta levegőjű kis falucskában éli le az életét.
2014. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A minőségi kutyatáppal kicsit vitatkoznék. Az én spánielem soha nem evett minőségi kutyatápot, és 15 évesen pusztult el végelgyengülésben.

Házi kosztot kapott, de minőségit, az biztos. :)


Szerintem fontos a szeretet, a törődés, a sok séta. Az én spanim az utolsó pár évben már vak és süket volt, ha elaludt a napon, arra is figyelni kellett, fel kellett ébreszteni, hogy igyon stb...rengeteg figyelmet igényelt. De így volt egy boldog öregkora, és szépen, szenvedésmentesen elaludt. Valahogy minden kutyának így kellene elmennie, mint az enyémnek...Családi bográcsozás közben, jó illatok között, a családban elaludni...


Szerintem ez a legfontosabb!!!

2014. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Sokat számít a genetika. Sokszor láncon tartott keverékek éltek meg 15-16 évet.
2014. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!